Kim opłaca się być: GADUŁĄ / MILCZKIEM? Zobacz, czy bycie rozmownym w pracy popłaca!

23 Maja 2012

Okazuje się, że wszystko zależy tutaj od płci pracowników.

Business woman

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, czemu jedni ludzie bez większych problemów potrafią piąć się po kolejnych szczeblach kariery, a inni z wielkim trudem zarabiają na życie? Amerykańscy badacze nie mają wątpliwości. Wszystko zależy tutaj od tego, w jaki sposób wyrażamy w pracy swoje poglądy.

I tak, kobiety, którego pragną awansu i marzą o oszałamiającej karierze zawodowej powinny... milczeć w pracy. Mężczyźni – wręcz przeciwnie, muszą być gadułami – przedstawia poglądy naukowców Sfora.pl

W jaki sposób badaczom udało się dojść do takich kontrowersyjnych wniosków? Profesorowie z Yale University przeprowadzili w tym celu specjalny eksperyment, w którym wzięło udział ponad stu chętnych. Uczestnicy badania mieli za zadanie przeczytać informacje o różnych szefach (każdy z nich prezentował określony sposób zachowania względem podwładnych), a następnie ocenić te osoby w skali od 0 do 7.

Co się okazało? Najwyższą ilością punktów, a tym sam największą sympatią obdarzono gadatliwych prezesów i ciche, małomówne szefowe. Respondenci zaznaczali, że to właśnie do takich osób mieliby największe zaufanie.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Polka na zakupach: Na czym oszczędza, a czego nie potrafi sobie odmówić?

Zarządzanie pieniędzmi to nie taka łatwa sprawa.

EXCLUSIVE: Spowiedź kosmetyczki

Justyna zdradza pikantne sekrety swojej profesji.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 16:07:04

Nie tylko w pracy, zauważyłam to już dawno w szkole. Małomówne dziewczyny, które pracują jak mrówki mają niewiele lepsze, a często takie same oceny jak wygadani leserzy, bajerujący nauczycieli. Po prostu - od dziewczyny wymaga się skromności, a od mężczyzn zdolności przywódczych [które łączą się z charyzmą i wygadaniem]. Może teraz to się powoli wyrównuje, ale niełatwo jest zmienić w kilka lat przekonania, które zakorzenione były przez wieki. Naprawdę, żeby dojść do takich 'odkrywczych' wniosków, trzeba być naukowcem?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-25 14:13:48

skąd ty jesteś, skoro wciąż wymaga się od ciebie skromności?! czy ta szkoła do której chodzisz aby nie jest wymyślona?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 00:40:41

skąd ty jesteś, skoro wciąż wymaga się od ciebie skromności?! czy ta szkoła do której chodzi

A czy ty nie jesteś aby rozwydrzona? Tak się składa, że koleżanka ma rację i świetnie to ujęła w słowa. W szkole (szczególnie średniej) działało to dokładnie tak i pamiętam to doskonale.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 06:03:36

ja zawsze byłam małomówna i wstydliwa, dlatego nigdy nie zdobędę pracy, ponieważ nie potrafię rozmawiać z ludźmi a już o rozmowie kwalifikacyjnej to się nie wypowiadam ;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 07:29:07

Mam tak samo, trzeba się w końcu przełamać. Na razie chodzę do liceum ale boję się jak to później będzie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 08:47:04

@up, nie martw się na zapas. Też nie potrafiłam rozmawiać z ludźmi. Jednak z wiekiem zaobserwowałam znaczny postęp. Od samych ustnych matur i rozmowy kwalifikacyjnej na studia, do najróżniejszych ustnych prezentacji, moja niezdolność komunikacji zniknęła. Ludzie się hartują, z wiekiem stają też się pewniejsi siebie. Wiedzą więcej, mają wyrobione poglądy, wiec czują się swobodniej w wypowiedzi. Daj sobie czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-23 10:31:31

Mam tak samo.. ja juz bylam na rozmowie kwalifikacyjnej i co? Totalnie sie spaliłam, plątalam się w słowah uiekałam wzrokiem itp po 3 dniach zadzwonil telefon, ze chca mnie do tej pracy, obecnie juz pół roku pracuje jako sekretarka. A moja szefowa mówi, ze ceni mnie za to ze jestem skromna i małomówna, ze wlasnie szukala osoby, która mało mówi a dużo robi :) Wiec nie ma co sie bac moze akurat szukaja takiej a nie innej osobowosci? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 00:48:54

Też mam to samo... Co mnie bardzo dołuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-24 08:58:49

mam to samo i powiem więcej, skonczylam studia a i tak sie nie wyrobilam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1