Lekarz okazał się oszustem. Zobacz, kogo nabrał...

23 Lutego 2018

Historia nieszczęśliwej miłości pełna kryminalnych wątków.

uwodziciel ze skalpelem

Jak wybitny i światowej sławy chirurg z licznymi sukcesami w zakresie medycyny mógł okazać się oszustem? Dlaczego podawał się za mężczyznę, którym nie był? Jakim cudem dziennikarka śledcza z wieloletnim doświadczeniem dała się zwieść mężczyźnie? „Uwodziciel ze skalpelem” to prawdziwa historia miłości i skandalu w jednym, widziana oczami zranionej kobiety – Benity Alexander. Zamiast bajkowego ślubu z Paolo Macchiarini, kobieta stała się częścią głośnego skandalu. Chirurg zaś, nie dość, że nie dokonał rewolucji w terapiach regeneracyjnych, to przyczynił się do śmierci wielu pacjentów. Poznaj kulisy wstrząsającej historii, oglądając nowy dokument w telewizji TLC już 27 lutego o godzinie 22:30.

Ona - wielokrotnie nagradzana producentka wiadomości śledczych. On - prawdziwy geniusz w dziedzinie medycyny. Paolo Macchiarini pracował jako profesor medycyny regeneracyjnej i specjalista w zakresie komórek macierzystych. Jego kariera nabrała tempa w 2008 roku, kiedy to przeprowadził pierwszą na świecie transplantację tchawicy, udoskonaloną komórkami macierzystymi pobranymi od pacjentki. To było coś wielkiego i przełomowego. Lekarz biegle władający kilkoma językami był jednym z najbardziej pożądanych specjalistów przez wiele szpitali. W życiu Benity Alexander pojawił się niespodziewanie, gdy ta realizowała dla telewizji materiał o pracy chirurga na rzecz medycyny regeneracyjnej. Dziennikarka uległa jego urokowi. Dalej wszystko potoczyło się błyskawicznie. Zakochana kobieta, pełna podziwu i uznania dla swojego mężczyzny, po 17 latach kariery rzuciła pracę. Jej życie całkowicie się zmieniło. Romantyczne wypady do Wenecji, urokliwe obiady w greckich knajpkach i obietnica bajkowego ślubu we włoskiej scenerii. Mężczyzna zapewniał, że ma zacne grono przyjaciół: Billa Clintona, Baracka Obamę, Władimira Putina, Eltona Johna. Zaplanowany ślub miał być zatem najważniejszym towarzyskim wydarzeniem roku! Ceremonii w Castel Gandolfo miał przewodniczyć sam papież Franciszek, zaś za oprawę artystyczną miał odpowiadać John Legend. Czar prysł, kiedy odwołano ślub. Okazało się bowiem, że Paolo ma już żonę, a nikt z jego rzekomych przyjaciół nie wie kim jest. Benita zaczęła podejrzewać, że historia jej miłości, jak z bajki, niewiele ma wspólnego z rzeczywistością, a jeszcze mniej z bajką…

Zdemaskowanie kłamstw Macchiariniego spowodowało, że życie dziennikarki legło w gruzach. Kobieta jednak się nie poddała. Postanowiła, wykorzystując wszystkie swoje umiejętności i doświadczenie, dotrzeć i wyjawić całą prawdę o okrutnym oszuście. Krok po kroku odkrywała, że sława, nagrody, artykuły i badania naukowe to tylko fasada kariery chirurga, za której kulisami krył się prawdziwy ludzki dramat. Zdruzgotane i wstrząśnięte rodziny, zmarli pacjenci i całe środowisko medyczne pogrążone w kompletnym chaosie. Nigdy nie potwierdzono skuteczności terapii lekarza, a wręcz oskarżano go o traktowanie pacjentów, jak króliki doświadczalne.

Jak mogło dojść do oszustwa na taką skalę? Poznaj kulisy działalności Paolo Macchiarini, oglądając „Uwodziciela ze skalpelem” już 27 lutego o godzinie 22:30 w telewizji TLC.

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
2/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-28 05:00:32

Chirurg i dziennikarka! Witajcie w US of A!

Pudelek tez o tym pisze? Ludzie zacznijcie myslec! Nie oceniam ani dziennikarki ani chirurga! Nie mam czasu na plotki o celebrytach. Zycie i tak jest trudne bez tych "ciekawostek". Burza wywolana przez media bez dokladnego zapoznania sie z faktami. Wszyscy wiemy jak media potrafia niszczyc ludzi zeby tylko dostarczyc masom rozrywki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-26 12:59:02

ta kobieta nie potrafiła odróżnić sztucznej biżuterii od prawdziwej,zadurzyła się i tyle a facet robił z niej kopciuszka, który zyje w bajce,ona taka inteligentna sledcza i nic nie wyczula teraz oskarza go o zgony pacjentow, on sam powiedzial,ze takie zgony sa zawsze gdy podejmuje sie leczenie innowacyjne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-25 22:59:30

Chirurg i dziennikarka! Witajcie w US of A!

Tocza sie wojny,gina ludzie, kryzys w kraju i bajka o nieszczesliwej milosci? Na takie bajki ida nasze podatki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-02-25 22:42:19

Biedny Kopciuszek! Bzdura zeby podniesc ogladalnoscz! Dorosla kobieta czy nastolatka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1