Jak założyć własną markę i odnieść sukces?

16 Stycznia 2017

Coraz więcej Polek z powodzeniem realizuje marzenia i wypuszcza na rynek produkty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

własna marka

Synonimem kobiety sukcesu jest bez wątpienia Joanna Przetakiewicz. Choć złośliwcy twierdzili, że karierę zawdzięcza przede wszystkim partnerowi – Janowi Kulczykowi, to tak naprawdę świetnie radziła sobie w biznesie na długo przed poznaniem jednego z najbogatszych Polaków. Już na trzecim roku studiów, wspólnie ze szwagierką, założyła sieć gabinetów stomatologicznych. Była też współwłaścicielką restauracji.

Jej największym sukcesem okazała się jednak La Mania – luksusowa marka odzieżowa, wspierana przez samego Karla Lagerfelda. „Moda wpisana jest w moją tradycję rodzinną. Od dziecka z mamą i babcią jeździłam do zaprzyjaźnionej krawcowej, pani Stasi. W jej domu panowała niezwykła atmosfera: klientki przychodziły na przymiarki, rozmawiały o wykrojach, nowych szalonych pomysłach. A ja chłonęłam, słuchałam i wszystkiemu się przyglądałam. To piękne wspomnienia z mojego dzieciństwa” – wspomina Joanna Przetakiewicz w rozmowie z „Galą”.

Cała prawda o 500+. Czy kobiecie w Polsce opłaca się pracować?

Dziś kolekcje ze znakiem jej firmy można kupić m.in. w ekskluzywnym londyńskim domu handlowym Harrods, a niedawno kolejny butik La Manii został otwarty w Mediolanie, w galerii Excelsior, obok salonów Valentino czy Marca Jacobsa.

W grudniu, na pokazie najnowszej kolekcji polskiej projektantki, aż roiło się od gwiazd i celebrytów. W pierwszym rzędzie zasiedli m.in.: Agnieszka Woźniak-Starak, Teresa Rosati, Łukasz Jemioł, Dawid Woliński, Joanna Horodyńska, Monika Olejnik, Natalia Siwiec, Leszek Stanek czy Michał Piróg. Bohaterką wieczoru była Maja Sablewska, którą Joanna Przetakiewicz wybrała na nową ambasadorkę marki.

Ogromny sukces odniosła również Irena Eris, obecnie właścicielka holdingu, w skład którego wchodzą: Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, Kosmetyczne Instytuty Dr Irena Eris, Centrum Naukowo-Badawcze, dwa hotele spa i spółka dystrybucyjna na Ukrainie.

Mimo to twórczyni firmy jest uznawana za jedną z najskromniejszych polskich bizneswoman. „Nigdy nie myślałam o wielkim biznesie. Zrobiliśmy z mężem biznes-plan na jednym kawałku papieru” – opowiada w jednym z wywiadów Irena Eris, której majątek jest szacowany na blisko 400 milionów złotych.
 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2017-01-16 13:21:30

No faktycznie tytuł adekwatny do treści. Zamiast porad dla zwykłych, szarych kobiet, przytaczacie Magdę Gessler - markę sama w sobie albo Przetakiewicz z kasą Kulczyka. Czuje się uświadomiona...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-17 12:50:38

Nic dodać nic ująć :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1