„Chcę być bogata”. Kilka wskazówek dla dziewczyn, które są zbyt rozrzutne

25 Maja 2018

Jest kilka niezawodnych sposobów, by odłożyć pieniądze na czarną godzinę.

oszczędzanie

Oszczędzanie to sztuka, którą jedni opracowali do perfekcji. Drudzy mają z tym poważny problem. Czasami przesadzają i stają się skąpi do przesady. Są też ludzie, którym pieniądze przeciekają przez palce.

„Nie dostałam świetnej pracy w korpo przez zbyt odważne zdjęcia na Instagramie...” (Historia Pauliny)

Nie jesteśmy w stanie zapanować nad pieniędzmi do końca. Zawsze zdarzą się jakieś nieprzewidziane wydatki. Trzeba będzie iść do dentysty, wymienić laptopa albo kupić nową baterię prysznicową do łazienki. Z drugiej strony wiele osób nie wie, na co tak naprawdę wydaje pieniądze. Na liście znajdują się zbędne produkty. Chociaż trudno kontrolować wydatki, jest to możliwe. Nawet jeśli wydaje ci się, że nie potrafisz oszczędzać, dasz radę, gdy zastosujesz się do poniższych wskazówek.

Oto one.

Sprawdzaj, na co wydajesz pieniądze

To działanie będzie od ciebie wymagało konsekwencji, ale nie pożałujesz. Wiele osób skarży się, że wydaje bardzo dużo na jedzenie. Zbieraj paragony i pod koniec miesiąca policz, ile wydałaś. Jak wiele przeznaczyłaś na słodycze i używki? Może da się coś wyeliminować? Niektórzy polecają ograniczenie spożywania niezdrowych produktów i odkładanie do skarbonki kwoty, którą normalnie na nią przeznaczałyśmy. Po kilku miesiącach może się uzbierać spora suma.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz