Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

14 Lipca 2015

Żar leje się z nieba, a ty musisz siedzieć w dusznym biurze? Oto sposoby, by to przetrwać.

work office

Podczas upałów najchętniej zaszyłabyś się w cieniu drzew, nad wodą, z dala od cywilizacji. To zrozumiałe. Niestety, nie zawsze wchodzi to w grę. Niektórzy muszą wtedy pracować – i nie ma zmiłuj, nawet jeśli na termometrze jest ponad trzydzieści kresek. W najtrudniejszej sytuacji są osoby, które obowiązuje dress code (oficjalny strój służbowy) i nie mogą pojawić się w pracy w szortach czy lekkiej sukience. Co wtedy? Spokojnie – są jeszcze inne sposoby, które pomogą ci przetrwać największą spiekotę.

Nie wszyscy wiedzą, że podczas upałów pracodawcy mają wobec swoich pracowników dodatkowe obowiązki. Zgodnie z Kodeksem pracy w najgorętsze dni pracodawca jest zobowiązany organizować pracę w sposób zapewniający zmniejszenie jej uciążliwości. Organizm człowieka jest najsprawniejszy, gdy temperatura otoczenia wynosi 17-21 stopni, natomiast – jak wynika z badań amerykańskiej firmy Captivate Network – w czasie upałów o 20 proc. spada nasza produktywność, a o 19 proc. zdolność koncentracji wśród pracowników biurowych. Pracodawca powinien więc stworzyć ci takie warunki, abyś w wysokich temperaturach czuła się jak najbardziej komfortowo.

Obowiązkiem pracodawcy jest zadbanie o to, by w pomieszczeniu, w którym wykonujesz swoje zawodowe obowiązki, nie było gorąco. Powinien również zapewnić ci coś do picia (nie dalej niż 75 metrów od stanowiska pracy) – napoje powinny być przy tym schłodzone. Dostęp do wody musisz mieć przez cały dzień. Zgodnie z Kodeksem pracy właściciele firm muszą zapewnić wodę osobom pracującym na otwartej powierzchni, kiedy temperatura wynosi powyżej 25 stopni, a pracownikom biurowym, kiedy przekracza 28 stopni.

To bardzo ważne, aby podczas upałów pić jak najwięcej – regularnie, małymi łykami. Dlatego jeśli pracodawca nie zapewnił ci wody, upomnij się o nią. Warto również zawsze mieć przy sobie butelkę z wodą, to dobry zwyczaj. Dzięki temu będziesz mogła sięgnąć po nią o każdej porze dnia, również w mieście i podczas spotkania poza biurem.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
2.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

maj
(Ocena: 5)
2015-07-14 20:28:21

re: Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

oczywiscie, ze w fabryce czy w pracy fizycznej jest ciezej, ale bywaja biura (np. jak to, w którym ja pracuje), że klimy nie ma i też wszyscy się gotujemy. w miejscu, w ktorym pracuje sie fizycznie powinno byc jeszcze chlodniej niz w biurze, tak nakazuje prawo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-07-14 19:17:46

re: Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

Żenada, w biurze? Ja zapieprzam w pizzeri obok otwartego pieca, który ma 270 stopni C. Rzeczywiście w biurze musi być okropnie... -.-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
GoodForYou blog
(Ocena: 5)
2015-07-14 12:09:46

re: Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

Jakoś za oknem upałów brak...artykuł trafiony niczym kulą w płot.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2015-07-14 07:01:07

re: Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

W biurze ? To ciekawe jak ludzie muszą wytrzymać w fabrykach .... dajcie spokój z tymi tematami ten już przebija wszystko , normalnie w biurze siedzisz na dupsku i pewnie masz klime, mógłby być temat np. Jak przetrwać upały dotyczących wszystkich ludzi ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2015-07-14 01:04:34

re: Jak wytrzymać w czasie upałów w biurze?

Żar leje się z nieba, a ty musisz siedzieć w dusznym biurze? - no normalnie straszne przeżycie, prawie jak wielbłądzia wyprawa przez Saharę. Lepiej napisz "Żar leje się z nieba, a ty musisz stać na hali gdzie jest +40 stopni". Gorąc w biurze to pikuś.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1