Krwawy los baletnic. Zobaczcie brutalne kulisy tego zawodu… (Uwaga – zdjęcia NIE DLA WRAŻLIWYCH!)

07 Września 2016

Mordercze treningi doprowadziły ich stopy do ruiny.

Darian Volkova

Codzienne życie baletnic pełne jest wyrzeczeń. Ich dzień zaczyna się od morderczych treningów, na których tancerki wykonują zestaw ćwiczeń rozgrzewających i usprawniających mięśnie, stawy oraz ścięgna. Do tego dochodzą wyczerpujące próby przed spektaklami, trwające nierzadko po kilka godzin dziennie.


W zależności od zaleceń przełożonych lub własnych potrzeb, baletnice wykonują także codziennie ćwiczenia uzupełniające, np. pilates czy treningi na siłowni. Wszystkie te zajęcia, połączone z wyczerpującymi treningami sprawiają, że po pewnym czasie stopy tancerek znajdują się w opłakanym stanie.


Początkujące tancerki, które rozpoczynają swoją edukację baletową w dzieciństwie, zazwyczaj pełne są entuzjazmu. Ćwiczą w skupieniu, z dużym zainteresowaniem i przejęciem wykonują polecenia instruktorki, a po zakończeniu lekcji wraz z koleżankami powtarzają na korytarzu ćwiczone na kursie układy.


Jednak z każdym kolejnym rokiem treningów ich perspektywa znacznie się zmienia. Taniec przestaje już kojarzyć się z przyjemnością, a z katorżniczym wysiłkiem. Wszelkie najdrobniejsze potknięcia na próbach urastają do rangi życiowych porażek. Dodatkowo baletnice zaczynają rywalizować ze sobą o angaż w spektaklach. Prymuski są nienawidzone przez słabsze koleżanki, a tancerki, które niezbyt dobrze radzą sobie z na sali treningowej są upokarzane na forum grupy przez wymagające instruktorki.


Wysiłek wkładany w taniec od dzieciństwa często procentuje w kolejnych latach, jednak zazwyczaj chwila triumfu na scenie trwa bardzo krótko. Tancerki baletowe po 30. roku życia – choć obiektywnie młode – wśród młodszych koleżanek uchodzą za seniorki. W wieku 40-42 lat przechodzą na emeryturę i mogą co najwyżej zostać nauczycielkami młodych adeptek sztuki. Chyba że – tak jak Darian Volkova – zaczną pokazywać kulisy swojego zawodu na artystycznych zdjęciach.
Volkova na własnej skórze przekonała się, jak trudna jest miłość do baletu. Taniec, dający wiele radości i artystycznych doznań, jednocześnie powodował fizyczny ból. Baletnica, wcielając się w rolę fotografki, potrafiła zatem uchwycić na swoich zdjęciach piękno i cierpienie tego zawodu.


Zobaczcie najpiękniejsze i zarazem najbardziej przerażające z jej fotografii.


Ciężarna baletnica ćwiczy z wielkim brzuchem! Twierdzi, że to bezpieczne...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

anonim
(Ocena: 5)
2018-03-22 16:38:27

Nikt nie ma prawa niszczyć zdrowia dzieciakom ..Szkolenie dzieci w balecie służy wyłącznie uciesze bogatych. Uważam ,że ludzie ,którzy naszykowali taki los dzieciom powinni stanąć przed sądem i ponieść zasłużoną karę .Przecież doprowadzili Zdrowe !!! dzieciaki do kalectwa .A może opiekunowie ci wymagają pomocy psychiatry ---bo maja jakieś urojenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
my web-site; MSP movie star plan
(Ocena: 4)
2016-09-13 02:09:07

Back in March, Twitter officially announced the acquisition of live-streaming application Periscope.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
magda
(Ocena: 5)
2016-09-11 16:02:10

to nie jest grzybica to sa siniaki pod paznokciami, sama mam do nich tendencje, jak kilka razy do roku zaloze obacasy na cala noc to takie niespodzianki mam pozniej, poprostu but za bardzo uciska paznokiec, jest to bolesne i okropne w wygladzie :( pewnie nie kazda baletnica takie cos ma ale gdybym miala w takeij pozycji stopie chocby 5 min to juz bym miala te sianiaki :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-11 09:03:39

Wybaczcie sama od kilkunastu lat jestem baletnicą i nie mam najpiękniejszych stóp, lekkie deformacji to norma w tym zawodzie, ale to co prezentuje pani na niektórych zdjęciach z pożółkłymi paznokciami to jest grzybica!!! I to się leczy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
My blog post; Free Vip On MovieS
(Ocena: 4)
2016-09-10 23:08:10

If you're comparing the One M9 and Galaxy S6 based on design alone, you will have a hard period choosing between your two devices.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-08 20:38:57

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
(Ocena: 3)
2016-09-07 12:14:25

Nie do końca zgadzam się z artykulem. Owszem ciężka to praca ale i przyjemna (dla mnie, bo kocham taniec), baletnica nie ma łatwo ale co do poniżenia to przesada. Rywalizacja tak, ból też, chęć zdobycia roli owszem, lecz jest też miejsce na przyjaźń. I najważniejsze jest to, że do tego zawodu trzeba mieć pasję, samodyscyplinę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-07 09:28:51

no co...okropne i tyle...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimka
(Ocena: 5)
2016-09-07 07:42:08

A ja miałam zostać baletnicą. Dobrze, że stary powiedział, że taki kawał do szkoły to on nie będzie mnie zaprowadzał.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-09-07 07:31:49

Nie mają aż tak strasznych tych stóp. Po latach noszenia szpilek też mamy nienajładniejsze stopy ;P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1