Jak dojść do władzy?

24 Sierpnia 2009

Poradnik zmotywowanej kobiety.

Jak dojść do władzy?

Jesteś lub starasz się być przebojowa. Przecież nikt nie lubi być przeciętny i nijaki. Nie lubi grać, jak mu inni zagrają. Coraz więcej kobiet wyrywa się z tych ram, starając się żyć po swojemu. Wielu (bardzo wielu!) kobietom się to udaje. Niezależność dziewczyn i ich zaradność jest teraz naprawdę godna podziwu. Dlatego nasze pokolenie pełne jest kobiet zmotywowanych, które wiedzą, czego chcą, a czego absolutnie nie chcą. Te osoby dochodzą do wysokich stanowisk, robią niesamowite kariery, są na językach wielu ludzi, osiągają sukces. Jesteś jedną z nich? Stawiasz na siebie i swoje marzenia? Zobacz, jak dojść do władzy, czyli na sam szczyt! 

Lekcja 1. Spójrz w lustro

Kogo widzisz? Zagubioną dziewczynkę, która szuka pomysłu na siebie? Chcesz się wyróżnić do tego stopnia, że przypadkiem stajesz się taka jak setki innych, przelansowanych osób? Patrzenie w przyszłość i na szczyt musisz zacząć od spojrzenia na samą siebie. Nie ruszysz do przodu, jeśli nie ocenisz krytycznym okiem swojej osoby. Pierwszym podstawowym krokiem, żeby dojść na sam szczyt, jest nabranie mega wiary i pewności siebie! Jeśli cały czas będziesz wątpić w swoje możliwości i umiejętności, wiele nie osiągniesz. Zaufaj samej sobie i swoim ruchom. Wydobądź z siebie instynkt, który będzie cię prowadził oraz któremu, co ważne, zaufasz. 

Lekcja 2. Wpływaj sama na siebie

 To oczywiste, że w życiu potrzebni nam są ludzie. Pomagają, wspierają nas, a nawet, jeśli się mylą, wynosimy z rozmów z nimi cenne lekcje. Ważne jednak, żebyś istotne decyzje podejmowała za sprawą siebie i tylko samej siebie! Jasne, dobrze jest zapytać kogoś o zdanie, ale przeważający głos powinien należeć do ciebie, nawet gdy nie jesteś pewna, czy dobrze robisz. Dlaczego? – Czasem, znajdujemy się w martwym punkcie i wtedy warto jest zaczerpnąć opinii u innych ludzi, ale ostateczną decyzję powinniśmy podjąć sami, bo wtedy rozwijamy się, osiągamy sukces lub po prostu uczymy się na własnych błędach. Korzyści z tego są niewymierne – uważa dr Anna Chotecka, psycholog i socjolog. 

Lekcja 3. Nie oglądaj się za siebie

Mówią, że jesteśmy sumą wydarzeń z przeszłości. Zgoda, bo to ona nas ukształtowała i sprawiła, że jesteśmy teraz takimi, a nie innymi ludźmi. Jednak pamiętaj, że rozpamiętywanie przeszłości i, co gorsza, życie nią, osłabia i nie rozwija nas. Najważniejsze to starać się patrzeć do przodu i myśleć, co ona może nam dać. Bo przecież ważne są dni, które nadejdą. One będą naszą przyszłością. Jeśli chcesz dojść do władzy, czyli na sam szczyt, szanuj przeszłość, ale wyglądaj w przyszłość. 

Lekcja 4. Rozwijaj się

Nawet jeśli masz kapitalne CV, a dotychczasowi pracodawcy rozpływali się nad tobą, nie obrastaj za bardzo w piórka. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi. Inni również chcą dostać się na szczyt, dlatego musisz stale myśleć o sobie, swoich kwalifikacjach i umiejętnościach. Pielęgnuj talenty, nie marnuj ich, bo to największa zbrodnia przeciwko samej sobie. Uważaj jednocześnie, żeby nie rozmienić się na drobne. Wybierz sobie ścieżkę kariery i konsekwentnie nią podążaj. Przy takim stanie rzeczy wymarzoną karierę osiągniesz bardzo szybko. 

Lekcja 5. Ucz się od najlepszych

Wiara w siebie to jedno, a podglądanie, jak na szczyt dotarli najlepsi, to drugie. Przypatrz się życiorysom gwiazd, sławnych polityków, pisarzy, naukowców. Jak osiągnęli to, co udało im się zdobyć w życiu? Pracowitością, uporem i charyzmą – to w zdecydowanej większości przypadków. Jak się zachowują, co mówią (a czego nie), dlaczego ludzie ich pokochali, jaki mają wpływ na opinię publiczną, czy rządzą światem? Najlepiej wybierz sobie jedną, dwie osoby, które zaczniesz obserwować. Przeanalizuj ich życiorysy, patrz, jak zachowują się teraz, kiedy osiągnęli już tak wiele. Kopiowanie ludzi sukcesu to świetny sposób na… twój własny sukces. 

Lekcja 6. Ćwicz zdolności przywódcze

Jeśli chcesz dojść do władzy i wpływać na ludzi, zdolności przywódcze są dla ciebie niezbędne. Wiele nie osiągniesz, siedząc cicho w kącie i patrząc, jak inni robią oszałamiające kariery. Walcz o swoje, zarządzaj, nadzoruj, pracuj z ludźmi. Oczywiście, jeżeli pewnych cech charakteru w sobie nie posiadasz, do władzy (czy jakichkolwiek zaszczytnych stanowisk) dojść będzie ci bardzo trudno. Jednak ćwicząc kierowanie innymi i trenując swoje zdolności przewodzenia, robisz dla siebie bardzo dużo. 

Lekcja 7. Nie poddawaj się

Upadłaś? Świetnie! Musisz wiedzieć,  że porażki bardziej mobilizują do pracy niż pasmo sukcesów. Weź to sobie do serca i nawet jeśli powinie ci się noga, wstań i idź do przodu. Każdy, kto osiągnął w życiu wiele, przeżywał gorsze chwile – a często całe mnóstwo. Klasę i moc człowieka poznaje się jednak po tym, jak wstaje. W drodze do władzy może być ci trudno, ale tylko idąc konsekwentnie do przodu osiągniesz tak przez ciebie wymarzony sukces. 

Lekcja 8. Na szczycie nie spoczywaj na laurach

Jeżeli dzięki twojej motywacji udało ci się dojść do tego, o czym zawsze marzyłaś, nie myśl, że to koniec. Tak naprawdę tutaj wszystko się zaczyna! Przed tobą ogrom pracy, dlatego nie spoczywaj na laurach i cały czas pracuj nad sobą. Inni będą starali dobrać się do ciebie, ale zignoruj to. Najważniejsze to być sobą, a wtedy wszystko ci się uda! 

Motywacja, przebojowość i charyzma to cechy kluczowe, jeśli marzysz o dojściu do władzy. Kiedy jednak dojdziesz na szczyt, na pewno nie pożałujesz, że po drodze kosztowało cię to tyle wysiłku.   

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Test: Czy nadajesz się na szefową?

Wydaje ci się, że masz lepsze predyspozycje do kierowania zespołem niż twój zwierzchnik? Sprawdź, czy tak jest naprawdę.

Co robimy w biurach zamiast pracować?

Amerykańscy naukowcy wzięli pod lupę swoich rodaków i zbadali, czym zamiast pracy zajmują się w biurach.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (45)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-25 15:13:53

Wy wszystkie osiągnełybyście dużo wiecej nie wyzywając się. bo sztuką jest być asertywnym , a niesztuka opieprzac kogos za to ze ma wlasne zdanie tyle..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 23:32:45

ciekawy artukuł,niby nic nowego ale wszystko zebrane w kupe ;) mobilizuje do dzialania :) btw. może warto by cos zrobic z tymi komentarzami typu 'zaglosuj' , kliknij' ? to chyba nie miejsce na tego typu ogloszenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 21:27:59

Kurczę nawet nie wiedziałam, że mój komentarz jakąś wojnę wywoła. W Polsce czy nie w Polsce... hmm "prawdziwy" Polak powie, że oczywiście u nas uczciwą pracą i określonym działaniem nic się nie uzyska, bo tu tylko kasa i znajomości , ale myśląc pozytywnie i bardziej realistyczne warto postawić na karierę szybkiego awansu (nie przez łóżko a kwalifikacje) i rozwijania swoich umiejętności w pracy, wszystko to po pewnym czasie da stabilną pozycję, godne zarobki i satysfakcje. A jak jeszcze robimy to co lubimy to w ogóle extra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 20:56:30

dobry artykuł, dziękuję

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 20:19:32

jak to w Polce jest żle.. myślisz że w Polsce nie zrobisz kariery??!! Jak tak to siedż dalej na dupie i narzekaj, trzeba działać a osiągnie się wiele!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 18:34:08

http://allegro.pl/item717562848_woda_toaletowa_laguna_by_salvador_dali_5ml.html

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 17:49:08

W końcu coś mądrego i przydatnego napisaliście Papilocie!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 14:16:12

http://prywatnezdrowie.pl/uzytkownicy/rejestracja/?from=df0c71fa37. Zarejestruj sie!! warto, atrakcyjna opaska uv lub termometr elektryczny za rejestrację. POLECAM!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 14:08:54

darmowe doładowanie w komórce? czemu nie ;] https://www.otineo.com/pl/app/register w miejscu "numer telefonu osoby potwierdzającej wpisz 48 692958520 xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-24 14:06:34

KONKURSY! DO WYGRANIA RÓŻNE NAGRODY Z BLEND-A-MED 3D LUX WHITE: http://www.3dwhite.pl/?click=488c08dda79a1955461f6b732427a9e7 PREZENT ZA ZAPROSZENIE 1 OSOBY: http://prywatnezdrowie.pl/uzytkownicy/rejestracja/?from=376854539d WYGRAJ ODJECHANE WAKACJE NA DOMINIKANIE O WARTOŚCI 20.000 ZŁ: http://odjechanewakacje.pl/?userid=1842

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz