15 sposobów, by każdego miesiąca zaoszczędzić dodatkowe 100 zł

13 Kwietnia 2017

Różnimy się, ale łączy nas jedno: chcemy w kieszeni mieć więcej kasy. Dzięki tym prostym pomysłom każdego miesiąca w twoim portfelu zostanie nawet stówka więcej.

oszczędności

Ustal kwotę na dodatkowe zachcianki
Żeby móc oszczędzać, musisz przejąć kontrolę nad swoim budżetem. Zdarza ci się wydawać sporo na zachcianki i tzw. nieplanowane wydatki? Spróbuj policzyć, ile mniej więcej cię to kosztuje, uśrednij wynik. Jeśli, przykładowo, na kaprysy wydajesz ok. 300 zł miesięcznie, od kolejnego miesiąca przyjmij żelazną zasadę, że na szaleństwa masz maks. 200 zł.

Miesięczne wydatki młodej Polki. Czy jesteś w stanie cokolwiek zaoszczędzić przy swoich zarobkach?

Zakupy rób z listą
To najprostsze, a jednocześnie najrozsądniejsze, co możesz zrobić. Liczne badania potwierdziły, że wchodzenie do sklepu „na żywioł”, bez listy zakupów, skutkuje wydaniem pieniędzy na rzeczy, których nie potrzebujemy. Lista powinna pomóc ci kupić dokładnie to, po jest ci potrzebne. Gdy nie masz planu, zazwyczaj dajesz się skusić promocjom, a w efekcie – kupujesz i wydajesz za dużo.

Uprawiaj sport za darmo
Karnet na siłownię albo do klubu fitness kosztuje cię ok. 100 zł miesięcznie? I z tego spokojnie możesz zrezygnować, nie ryzykując utraty zdrowia i sylwetki. Ćwicz za darmo. Zacznij biegać, jeździć na rowerze albo spacerować z kijkami. Idź do parku pograć w ping-ponga albo w piłkę ze znajomymi. Treningi możesz również przeprowadzać w domu – pomogą ci w tym płyty DVD i filmy publikowane w sieci.

Załóż konto oszczędnościowe
Ustaw stałe zlecenie, żeby każdego miesiąca bank przelał z twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (czyli konta podstawowego – ROR) 100 zł na konto oszczędnościowe. Stałe zlecenie jest dobre, bo całą robotę robi za ciebie system, który pobiera kasę i wrzuca ją do przysłowiowej świnki. Szybko się przekonasz, że tych odłożonych 100 zł nawet nie odczuwasz.

Korzystaj z kodów rabatowych
W sieci funkcjonują specjalne serwisy, gdzie dostępne są kody rabatowe do wielu sklepów online. Warto zarejestrować się na tego typu portalach i korzystać ze zniżek. Gdy zaczniesz robić zakupy w sklepach, do których masz kody rabatowego, zorientujesz się, że każdego miesiąca na twoim koncie zostaje więcej pieniędzy. Podobnie jest z zakupami grupowymi online.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Cella
(Ocena: 5)
2017-04-13 16:21:14

Ja o dziwo jak zaczęłam inwestować w siebie to zaczęłam też więcej oszczędzać. Przestałam wydawać pieniądze na głupoty, bo zależało mi żeby się czegoś nauczyć i mieć dzięki temu lepszą pracę. Poszłam na dietetykę do szkoły policealnej i idzie mi naprawdę dobrze. I w przyszłości będę na pewno dzięki temu więcej zarabiać, bo za wiedzę się płaci!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anapolis
(Ocena: 5)
2017-04-13 15:43:09

Wystarczy: nie kupować co tydzień czy nawet co miesiąc ciuchów w galeriach na tzw wyprzedażach. Lepiej kupić fajny ciuszek na rynku 0 też modny i tani. Poza tym ile ciuchów pomieścić szafa? 2 - nie kupować za dużo jedzenia, które się potem marnuje i trzeba je wyrzucić. 3 - zamiast wychodzić do klubu na drinka czy piwo można sie spotkać ze znajomymi w domu. Oszczędność na alkoholu niewiarygodna. Polecam te proste sposoby.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kinga
(Ocena: 5)
2017-04-13 10:34:41

Naprawdę dobre porady, dają do myślenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1