Ile w tym roku zebrała WOŚP?

10 Stycznia 2012

Ostateczne podsumowanie zbiórki nastąpi za kilka tygodni, ale mamy już wstępne dane.

jerzy owsiak

W ubiegłą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 20-sty. Tym razem akcja odbyła się pod hasłem „Gramy z pompą”, ponieważ zbiórka powstała z myślą o ratowaniu wcześniaków i kobiet ciężarnych z cukrzycą. Ile pieniędzy udało się zebrać Jurkowi Owsiakowi i jego wolontariuszom?

- Wszystko wskazuje na to, że w tym roku padnie rekord. Do północy zebrano 40,2 mln złotych. Ostateczne podsumowanie zbiórki nastąpi jednak za kilka tygodni – informuje sfora.pl.

Chociaż najsłynniejsza polska akcja charytatywna rozpoczęła się w Zakopanem, orkiestra grała w całej Polsce, a także poza jej granicami. Wolontariusze z puszkami pojawili się m.in. w Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, Norwegii, Republice Czeskiej, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, a nawet w Afganistanie. Orkiestrę jak co roku wspierały również gwiazdy oraz osoby publiczne, na czele z prezydentem Bronisławem Komorowskim i jego żoną.

- Nie brakowało też licytacji różnych przedmiotów i "usług" podarowanych WOŚP. W tym roku można było wylicytować m.in. rajdowe porsche Adama Małysza, czapkę kapitańską kpt. Tadeusza Wrony, kilkugodzinny pobyt w celi więziennej na warszawskim Mokotowie, lot policyjnym śmigłowcem, czy szkolenie górskie z żołnierzami jadącymi do Afganistanu – podaje serwis.

Wy również wsparłyście finansowo orkiestrę Owsiaka? Jakie sumy wrzucałyście w niedzielę do puszek wolontariuszy?

Maja Zielińska

Zobacz także:

Nie lubię poniedziałków!

Oto syndrom poniedziałku: Jesteś złośliwa, niewyspana, zdenerwowana.Podpowiadamy, jak to zmienić i polubić pierwszy dzień pracowitego tygodnia!

Rodzeństwo: Które dziecko w dorosłym życiu zarabia więcej - starsze czy młodsze?

To, czy jesteś jedynaczką, najstarszą siostrą lub „średnim” dzieckiem, wywiera ogromny wpływ na Twoje życie zawodowe.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (37)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-14 21:49:23

wszyscy atakujący Owsiaka zmienia zdanie, jak zobaczą własne dziecko leżące w inkubatorze z serduszkiem wośp...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-11 20:51:35

to niech sobie bierze kase na własne potrzeby, ale ludzie do cholery idzcie do szpitala na chociażby oddział dziecięcy i zobaczcie ile tam widać sprzętu zakupionemu z pieniędzy zebranych przez WOŚP

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 23:36:14

Jakie oszczerstwa jak to prawda :D jak sobie nie potrafisz tego uswiadomic to przykro. Prawda jest taka, jakby nie mogl zabrac na wlasne cele to by nie bylo tez inkubatorow i tyle. Tylko mowienie ze nie bierze nic, gdy prawo jest takie ze mu sie nalezy, jak kazdej innej instytucji, no to po co robic sztuczną aureolke. Bierze na woodstock i tyle jako podziekowanie dla wolontariuszy i zawsze to podkresla. Tak wiec nie stwarzajcie histroii ktorych nie ma.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-11 16:10:42

Kiedy do was wreszcie dotrze, że Woodstock jest organizowany w ramach dziękowania wolontariuszom, ale z pieniędzy od SPONSORÓW (np. carlsberg), a pieniądze zebrane na wośpie idą w 100% na sprzęt. Wszystkie okołowośpowe wydatki są opłacane z odsetek, które zebrane pieniądze wypracują na koncie w banku w czasie między finałem a zakupieniem sprzętu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 23:31:52

"Drogie Panie, odszczekacie te wasze wszystkie oszczerstwa jak (nie daj boże) zobaczycie kiedyś swoje dziecko w inkubatorze(lub innym sprzęcie) z naklejonym serduszkiem" Masz problem? Bo my nie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 23:27:38

Owsiak ma z tego ile ma... ale ile dzieciom pomógł przez to !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-11 13:34:36

zgaaaaaadzam się

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 21:40:40

Drogie Panie, odszczekacie te wasze wszystkie oszczerstwa jak (nie daj boże) zobaczycie kiedyś swoje dziecko w inkubatorze(lub innym sprzęcie) z naklejonym serduszkiem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 21:12:01

a za co owsiak zwiedził cały świat? te odsetki na WOSP to te 10% ktore sie odlicza sobie z kwoty czyli 400tys.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 19:34:17

hahaha za wood placą sponsorzy oraz owsiak przeznacza odsetki które udało się pozyskać ze środków zebranych na WOŚP ;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 19:10:02

"Wiesz co? Żałosne, mogłabyś najpierw poszukać informacji na ten temat a dopiero później pisać pierdoły! "PIENIĄDZE Pieniądze, dzięki którym organizowany jest Przystanek Woodstock, pozyskiwane są dzięki sponsorom i środkom uzyskanym w ciągu całego roku. Oznacza to, że środki zbierane w ramach styczniowej kwesty są w całości przeznaczane na realizację tematu Finału, czyli zakup sprzętu medycznego." Więc jeżeli nie wiesz, TO SIĘ NIE WYPOWIADAJ!! " rozwalsz mnie kazda organizacja bierze 10% bo takie jest prawo i owsiak sam sie w tym nie kryje ze robi za to woodstock " to nagroda dla kwestujących" a ze za tok placi zespolom, i piwo tez jest kupowane chyba ze nie wiesz gdzie sie po nie idzie. sam sobie tez wiadomo bierze część. co w tym dziwnego ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-10 18:52:01

koleżanka też się mi chwaliła że ukradła z puszki 700 zł, poprostu żenada. W takim w takim właśnie momencie pozbawiła jakieś chore dziecko leku, które ratuje mu życie. Uważam, że z puszkami powinni chodzić ludzie którzy są uczciwi, a nie złodzieje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz