Gdzie NIE OPŁACA SIĘ kupować mieszkania? SZALONE STAWKI za metr nie tylko w WAW!

09 Lipca 2012

Ceny lokali w tych miastach mogą przyprawić o zawrót głowy. Dosłownie!

WNĘTRZE

Niedawno informowaliśmy Was, że mieszkańcy naszego kraju muszą oszczędzać średnio przez 7-8 lat, aby kupić sobie mieszkanie. (Zobacz tutaj: Ile lat trzeba w Polsce pracować na własne mieszkanie? Niezbyt optymistyczne dane...).

W najgorszej sytuacji są przy tym Warszawiacy i Krakowianie – oni muszą bowiem harować co najmniej 10-11 lat, aby dorobić się własnych czterech ścian. Dlaczego? Otóż ceny lokali w stolicy Mazowsza, Małopolski oraz Wielkopolski są jednymi z najwyższych w całej Polsce.

- Rynek pierwotny najdroższy jest w Warszawie (średnio 7 000 zł/mkw.), Poznaniu (ok. 6 900 zł/mkw.) i Krakowie (ok. 6 800 zł/mkw.) – wylicza serwis bankier.pl.

Warszawa wiedzie prym również w przypadku rynku wtórnego – za metr kw. trzeba tam średnio zapłacić 7 500 zł. Na drugim miejscu uplasował się Poznań (6 700 zł/mkw.), a na trzecim Wrocław (ok. 5 500 zł/mkw.).

Jakby tego było mało, o kredyty hipoteczne w Polsce coraz trudniej. - W ostatnich miesiącach na wprowadzenie obowiązkowego wkładu własnego przy staraniu się o kredyt zdecydował się Alior Bank i BZ WBK – podsumowuje portal.

Wszystko wskazuje zatem na to, że młodzi ludzie, którzy marzą o własnym lokum, będą musieli jeszcze mocniej zacisnąć pasa…

Maja Zielińska

Zobacz także:

EXCLUSIVE: Spowiedź sprzątaczki

Czy Magdzie uda się raz na zawsze obalić niechlubny stereotyp dotyczący tego zawodu?

Ile lat trzeba w Polsce pracować na własne mieszkanie? Niezbyt optymistyczne dane...

W najgorszej sytuacji są mieszkańcy Małopolski.

 

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (31)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-02 23:26:38

Ostatnia rzecz, jaką bym zrobiła, to kupiła mieszkanie w mieście Ostrołęka. Tu ceny są tak wysokie praktycznie jak w Warszawie. Za mieszkanie 50m2 "komunistyczne" dyktują średnio 200-300tyś zł. Co za wynajem przy miejscowym bezrobociu samego odstępnego żądają ok. 600zł wzwyż. Znaleźć pracę to jedno, drugie to z najniższej krajowej się utrzymać i to opłacić. Sam pokój to 350zł + opłaty, które są dzielone na 2 osoby, a komfort z mieszkania z obcą osobą rewelacyjny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-11 01:25:07

Skąd wzięliście te ceny? we Wrocławiu za 5,5 tys za metr może i można kupić, ale jakiś komunistyczny syf w kamienicy na obrzeżach miasta! a Pani redaktor proponuję przestać pisać artykuły na 'odwal się' i zacząć dokładnie sprawdzać informacje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 14:11:57

Bez umowy o prace możecie pomarzyć !!! Wszędzie do pracy chcą studentów lub inwalidów umowa o dzieło i zlecenie o mieszkaniu można pomarzyć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-10 14:09:05

Najpierw to trzeba dostać kredyt!!!!!! jak się pracuje za najniższa krajową nawet będąc bezdzietnym małżeństwem żaden bank kredytu wam nie da wiec o czym to w ogóle jest mowa.Zarobki do dupy nie dadzą zarobić żeby można było żyć a nie wegetować!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 23:01:42

Wstyd, że komentarze prawdziwe usuwacie, krytykujące was? Powinno sie umiec przyjac krytyke, jesli pisze sie jak czternastoletnie dziewczynki, a nie potem komentarze usuwacie. Ponownie moj poprzedni komentarz z godziny 14 pragne dodac i teraz prosze uszanowac krytyke i nie usunac, jeszcze tylko WrocLove brakuje, pisząc po waszemu. No, i czekam z niecierpliwością na "bd' zamiast będę, 'tb' tobie, 'sb' sobie, i czekam na ogrom serduszek, to takie w wieku czytelniczek! No, o ile mają one 10-16 lat. Bo to chyba portal dla młodych nastolatek, a nie kobiet, a przynajmniej w taki sie zamienia. Może czas zmienić nagłówek "Kobiety w sieci" na "nastolatki w sieci?"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 22:55:09

redaktoreczki pousuwały komentarze? Waw? Hahahahahaha, co za tępota i ciemnota

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 21:06:40

Karteczkę i długopis weź i wejdź na to pytanko xD 1. Napisz imię osoby płci przeciwnej. 2. Który kolor najbardziej lubisz: czerwony, czarny, niebieski, zielony czy żółty? 3. Pierwsza litera twojego imienia? 4. Miesiąc urodzenia? 5. Który kolor bardziej lubisz czarny czy biały? 6. Imię osoby tej samej płci. 7. Ulubiony numer? 8. Wolisz jezioro czy morze? 9. Napisz życzenie (możliwe do spełnienia!). Skończone ? zobacz poniżej: Odpowiedzi 1. Kochasz tę osobę. 2. Jeżeli wybrałaś /eś: Czerwony ? twoje życie jest pełne miłości. Czarny ? jesteś konserwatywna /y i agresywna /y. Zielony ? twoja dusza jest zrelaksowana i jesteś osobą na luzie. Niebieski ? jesteś spontaniczna /y i kochasz całusy i pieszczoty tych, których kochasz. Żółty- jesteś bardzo szczęśliwą osobą i udzielasz dobrych rad tym, którzy są w dołku. 3. Jeżeli pierwsza litera twojego imienia jest: A-K - masz w sobie dużo miłości, którą ofiarujesz bliskim i przyjaciołom. L-R - Próbujesz cieszyć się życiem na maxa a twoje życie uczuciowe wkrótce rozkwitnie. S-Z - lubisz pomagać innym a twoje przyszłe życie uczuciowe wygląda bardzo dobrze. 4. Jeśli urodziłaś /eś się w: Styczeń ? Marzec Rok minie ci bardzo dobrze i odkryjesz, że zakochasz się w kimś zupełnie nie oczekiwanym. Kwiecień - czerwiec Twój związek (uczuciowy) jest bardzo silny, będzie trwał długo i pozostawi wspaniałe wspomnienia na zawsze. Lipiec- wrzesień Będziesz mieć wspaniały rok i doświadczysz dużą zmianę w życiu na lepsze. Październik ? grudzień Twoje życie uczuciowe nie będzie zbyt wspaniałe, ale w końcu odnajdziesz swoją bratnią duszę. 5. Jeśli wybrałaś /eś Czarny: twoje życie obierze inny kierunek, co będzie dla ciebie bardzo korzystne i bardzo cię to ucieszy. Biały : Będziesz mieć przyjaciela, któremu można będzie całkowicie zaufać i zrobiłby dla ciebie wszystko, ale ty możesz sobie z tego nie zdawać sprawy. 6. Ta osoba jest twoim najlepszym przyjacielem. 7. To jest ilość twoich bliskich przyjaciół w twoim życiu. 8. Jeśli wybrałaś /eś: Jezioro: Jesteś lojalnym przyjacielem i kochanką /iem. Morze: Jesteś bardzo spontaniczna /y i lubisz zadowalać ludzi. 9. To życzenie spełni się tylko wtedy, gdy wstawisz ten test do 5 innych klubów w ciągu jednej godziny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 22:24:50

weź stąd idź -,-

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 18:12:39

Ja się nie zgodzę PAPILOCIE ! W Zakopanem to dopiero są ceny z reguły 12 000 zł / m2, tak więc kochana Warszawko i Krakowie, nie macie na co narzekać !!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 18:42:46

współczujemy Zakopcowi :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 15:43:47

Zakopane, tu jest drogo i beznadziejnie, mieszkania z dykty, okropna deweloperka, brzydkie nowe budownictwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 17:06:23

Zgadzam sie w 100% w Zakopcu, żeby dorobić sie własnego mieszkania to chyba trzeba być właścicielem knajpy na krupówkach, a i tak wszystko jest wybudowane na odwal sie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-09 12:22:38

A Kielce to dopiero mają ceny :( masakra

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz