Do tego doprowadzi 500+? Bezrobotna 19-latka chce mieć dziecko, bo państwo ją utrzyma!

06 Lipca 2016

Wsparcie socjalne może prowadzić do patologii. Według niej poród się opłaca.

500 zł na dziecko

Rząd ruszył z kampanią wizerunkową dotyczącą programu „Rodzina 500 plus”. W okolicznościowych spotach szczęśliwi Polacy twierdzą, że nareszcie stać ich na wszystko, a ich dzieciom niczego już nie brakuje. Faktycznie, wsparcie państwa to dla wielu wymierna korzyść, ale medialne doniesienia potwierdzają, że nie wszędzie jest tak różowo. Wystarczy wspomnieć sytuację z Włocławka, gdzie odnotowano wzrost interwencji policji w dniach wypłaty świadczeń. Mówiąc wprost - rodzice upijają się za pieniądze przeznaczone dla ich pociech.

Czy to jedynie niechlubny wyjątek? Raczej nie. Zmiany dotyczą również rynku pracy. Wiele osób przechodzi do szarej strefy lub zupełnie rezygnuje z płatnego zajęcia. Wszystko po to, by nie przekroczyć limitu i pieniądze z programu należały się już na pierwsze dziecko. Głośno było także o rodzicach, którym odebrano potomstwo, a po wprowadzeniu „500+” nagle zabiegają o ich powrót do domu.

Te historia z Wielkiej Brytanii pokazuje dobitnie, czym jeszcze może się to skończyć.

Zobacz również: LIST: „500 zł na dziecko to fatalny pomysł! Niektórzy będą się rozmnażać, żeby zarobić...”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ania
(Ocena: 5)
2016-07-27 00:20:51

ech

kopniij sie wtylek http://promocyjne50zl.pl/?u=gumtree

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-08 20:58:46

Tracę wiarę w ludzkość. Oni naprawdę uważają, że hodowanie psa i wychowywanie dziecka to jest to samo? Litości. Ta dziewczyna jest niepoważna. Jak można zachodzić w ciążę tylko i wyłącznie po to żeby zarobić? Dla mnie to jest po prostu chore. Wydają CAŁE pieniądze na tatuaże i kurczaka z fast fooda. Mi ręce opadły. Ta dwójka moim zdaniem nie powinna dostawać tych pieniędzy. Dziewczyna jest jeszcze młoda, a marnuje swoje życie. Nigdy nie pracowała. Czego ona oczekuje od życia, że co nagle dostanie ofertę pracy w jakieś agencji nieruchomości? No błagam. Dostała ofertę pracy mycia autobusów, ale odrzuciła ją, bo to nie jej powołanie. A co jest jej powołaniem? Wydawać pieniądze na pierdoły i jeszcze knuć plan żeby więcej zarobić nic nie robiąc. Te wsparcie pod postacią pieniędzy powinny dostawać osoby które rzeczywiście tego potrzebują, a nie osoby które są najzwyczajniej w świecie leniwe.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-07 19:46:13

niech ktoś mi jeszcze powie że matki które siedzą w młodym wieku z dzieckiem nie są leniwe mam 17 czyli praktycznie w jej wieku mam masę marzeń i planów nad którymi ciężko pracuję nie uprawiam seksu bo gdybym zaciążyła byłby to dla mnie koniec świata przekreślenie wszytkich planów nie chce się pracować a właściwie w tym wieku uczyć,jest zbyt leniwa i dlatego robi sobie dziecko żeby dostawać pieniądze za darmo?patologii i leserom powinno się odbierać pieniądze bo żerują na ludziach pracujących

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-10 01:05:49

Hamuj trochę i nie generalizuj, ja mam 22 lata i siedzę w domu z dzieckiem bo nie mam innego wyjścia. Jakby rynek pracy był dla młodych matek łaskawszy, już od pół roku bym pracowała. Dobre chęci to czasami za mało, kiedy nie masz wpływu na środowisko. Życia nie znasz i dlatego paplasz co popadnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-10 11:43:23

masz rację ale ja mówię o tych które siedzą i żerują na zasiłku jeśli cie uraziłam to bardzo cię przepraszam,życzę ci żeby było ci lepiej chodziło mi o to że ty chcesz pracować a ja napisałam o tych co nie chcą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-10 23:43:59

Okej, przepraszam, myślałam, że piszesz o ogóle. Dosyć dużo Polaków w tych czasach właśnie generalizuje, co się tyczy tematu młodych matek również, i już nie raz boleśnie szło mi się o tym przekonać. Wpienia wręcz czasami człowieka, kiedy ktoś ocenia, chociaż nie ma fioletowego pojęcia o czymś. Miło wiedzieć, że istnieją wyjątki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-06 21:25:26

Niech korzystają ,dopóki placa ,bo nie wiadomo na ile jeszcze tych wyplat starczy .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-06 20:32:32

Dzizus Krajs! jak mozna wydawac kase na takie duperele tatuaz i kurczaki z kfc- ktore sa zatrute hormonami styradami i niewiadomo czym jeszcze, a pozniej choroby i raki. Ludzie powinni chodzic do pracy a nie zerowac na socjalu , to nie jest dobre ani dla nich ani dla kraju. Ale jak ktos nie ma pomyslu na siebie to pakuje sie w dziecko, a to dopiero jest robota , lepiej isc na 8 godz zarobic i miec kase niz zajomwac sie dzieckiem 24 na dobe , ja nie rozumiem takich ludzi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-06 14:10:47

Kto chciał takiego paszteta w ogóle : > ?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-06 18:10:18

Może ma bogate wnętrze ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1