Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

25 Czerwca 2015

Mijają miesiące. I nic. Wciąż nie masz pracy. To wina rynku? Niekoniecznie. Problem może leżeć po twojej stronie.

szukanie pracy

Dobra wiadomość jest taka, że stopa bezrobocia w Polsce spada. Ale to wciąż ok. 12 proc. W bardzo trudnej sytuacji są zwłaszcza młodzi ludzie, którym brakuje wymaganego przez pracodawców doświadczenia. Do tego często dochodzą luki w wykształceniu… Co jeszcze? Powinnaś wiedzieć, co obniża twoje szanse na znalezienie pracy.

Za dużo doświadczenia

Zaskoczona? Oczywiście bogate doświadczenie jest niezbędne, by dostać dobrą pracę. Niedobrze jednak, jeśli firm, w których pracowałaś, jest kilkanaście (kilkadziesiąt?!), a wszędzie nie zagrzałaś miejsca dłużej niż przez parę miesięcy. Dla rekrutera to sygnał, że nie jesteś przywiązana do firmy, w której pracujesz. Zacznie się też zastanawiać, dlaczego tak często zmieniałaś pracę (masz za wysokie wymagania? Ciągle szukasz czegoś lepszego? A może to pracodawcy nie byli z ciebie zadowoleni?).

Wskazówka: najlepsze CV jest profilowane, tzn. pisane pod konkretną ofertę. Jeśli nie masz żadnego doświadczenia, możesz napisać, że opiekowałaś się dziećmi, jeżeli jednak ubiegasz się o poważne stanowisko, wypisywanie wszystkiego jak leci, może ci zaszkodzić.

Roszczeniowa postawa

To bolączka wielu pracodawców, którzy żalą się, że młode pokolenie cechuje postawa roszczeniowa na zasadzie: za mniej niż (tu podaj kwotę) nie będę pracować, chcę też telefon służbowy i wolne weekendy. Z artykułów pojawiających się w mediach ogólnopolskich wynika, że młodzi chcą krótko szukać pracy, dużo zarabiać, a przy tym się nie narobić. Widać to jak na dłoni podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Z raportu „Global Salary Expectations 2014” można się dowiedzieć, że polscy studenci w swojej pierwszej pracy chcieliby zarabiać 3-4 tys. zł.

Wskazówka: trzeba się cenić, ale mierz siły na zamiary. Trudno oczekiwać, że w pierwszej pracy będziesz zarabiać kokosy. Udowodnij najpierw, że warto cię zatrudnić. Gdy okażesz się wartościowym pracownikiem, łatwiej będzie ci wynegocjować podwyżkę.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-06 17:00:34

re: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

Jeśli chodzi o finanse od jakiegoś czasu prześladował mnie pech. Doszło do tego, że zamówiłam rytuał przyciągnięcia pieniędzy na stronie moc-energii.pl . Liczyłam że poprawi to moją sytuację… i nie przeliczyłam się. Kwestie finansów od tego czasu poprawiły się, w końcu czuję że nie mam już pecha do finansów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-08-08 15:08:01

re: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

Straciłam swego czasu mnóstwo pieniędzy przez nieodpowiednie inwestycje. W wyjściu z tego dołka pomógł mi rytuał polepszenia finansów z energiaduchowa.pl teraz znowu nie mam żadnych problemów z pieniędzmi i stać mnie na wszystko co chcę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-30 19:07:20

re: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

"Dla rekrutera to sygnał, że nie jesteś przywiązana do firmy, w której pracujesz" -Ha! Oczywiście, że nie jestem przywiązana, denerwuje mnie, że pracodawcy robią z oferowanych stanowisk więzienie -jak już zaczniesz pracować to nie możesz odejść bo to źle widziane i człowiek jest uwiązany jak w jakiejś pułapce. Myślę, że nawet świetne wynagrodzenie by mnie nie zmotywowało, żeby zostać gdzieś na stałe, bo lubię sobie zrobić przerwę na przynajmniej 2 miesiące i odpocząć. Urlopów nie dają dłuższych więc niech się nie dziwią, że ludzie odchodzą. Bez zatrudnienia też można zarabiać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 09:06:24

re: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

wszystkie "rady" są dla młodych ludzi, a co jak się ma 40lat, od miesięcy brak pracy i doświadczenie w zawodzi 15-to letnie. Mądre artykuły "mówią", że rekruterzy przede wszystkim oceniają doświadczenie. To nieprawda, wszyscy chcą młodych "z doświadczeniem", bo uważają że młody będzie harował jak wół, a staremu już się nie chce..... Pesel odgrywa największą wartość!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 12:58:44

Jaka branża? A bierzesz czasem udział w jakiś szkoleniach? Jesteś na bieżąco? Nie znam bezrobotnych 40sto latków z doświadczeniem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 15:24:50

to się mylisz. Sa branże , gdzie jest tak mało specjalistów , że pozostaje się przekwalifikować , bo chętnie wymienią cie na młodszego specjalistę..Druga sprawa obudź się kobieto z pierdzącego stołka. W Polsce kobieta po 40 nie ma miejsca na rynku pracy , i tak mówią specjaliści.A zdanie pierdzącej niuni z korporacji , realiów nie zmieni.Dot!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 15:45:04

I po co ta agresja? -_- Zapytałam bo moze mogłabym pomóc. Ale jak nie to nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-29 16:26:30

Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 01:02:07

re: Dlaczego nie możesz znaleźć pracy?

pani "dziennikarko" stopa bezrobocia wynosi niecałe 11%, a nie 12. Wypadaloby sprawdzic najnowsze dane ;/ natorska pisze najslabsze tutaj artykuly i nierzetelne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-25 11:08:20

straszna różnica

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz