Czy wrócić do starej pracy?

19 Listopada 2012

Wydawało ci się, że to koniec, tymczasem pojawiła się możliwość powrotu do poprzedniej pracy. Czy powinnaś z niej skorzystać?

working girl

Paulina na jednym z forów dyskusyjnych opowiada: „Pół roku temu zostałam zwolniona, gdyż podobno nie zawsze sobie radziłam. Kilka dni temu zadzwonił szef, że potrzebują jeszcze jednej osoby i że by mnie chcieli. Z jednej strony chciałabym wrócić, bo teraźniejszą pracę i tak miałam zmienić, z drugiej strony już raz mnie zwolnili. Stwierdzili, że się nie sprawdziłam, więc mogą znowu tak powiedzieć. Może nie powinno się wracać tam, gdzie raz nas zwolnili?”

Przyczyny zakończenia współpracy z danym pracodawcą mogą być różne. Czasem, tak jak w przypadku internautki Pauliny, zostajemy zwolnieni. Innym razem sami odchodzimy – bo znaleźliśmy lepszą pracę, bo mieliśmy dość atmosfery, bo się przeprowadzamy. Bywa, że stosunek pracy ustaje na mocy porozumienia stron albo po dzikiej awanturze. Ale gdy emocje opadają, a powrót do byłej firmy okazuje się realny, zastanawiamy się, co należy zrobić. Jeśli dotyczy to również ciebie, sprawdź, co powinnaś wziąć pod uwagę.

Wracasz do tego, co znasz

To niewątpliwy atut powrotu do poprzedniej pracy. Zmiana miejsca zatrudnienia (czy w ogóle jego brak) jest stresującym przeżyciem. Nie wiemy, w jakich warunkach przyjdzie nam pracować, jaką atmosferę zastaniemy w nowym miejscu i jakie będą nasze obowiązki. Czasem bywa tak, że zmieniając pracę, wpadamy z deszczu pod rynnę. Tymczasem wracając do poprzedniej pracy, wkraczasz w znane ci cztery ściany, przyjdzie ci wypełniać swoje obowiązki wśród osób, które znasz, a zakres zadań również cię nie zaskoczy. Pozwoli ci to z pewnością zaoszczędzić sporo nerwów. Jeśli wspomnienia z ekspracy masz miłe, ta kwestia może cię przekonać.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-22 17:34:17

Z własnego doświadczenia (bo ja jednak wróciłam) wiem, że nie powinno się tego robić. Lepiej odciąć się od tego co było i rozejrzeć za nowymi perspektywami. I chociaż obecnie trudno jest mieć pozytywne nastawienie, bo z każdej strony straszy się nas kryzysem itp. to warto wierzyć w to, że spotka nas jeszcze w życiu coś lepszego. Nawet jeśli obecna praca nie jest idealna to może kolejna, lub jeszcze następna będzie tą wymarzoną. Wracając do byłej firmy utkniesz i nie będziesz ani zadowolona z pracy, ani nie będziesz miała odwagi odejść.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-20 18:19:29

Nie wróciłabym... w ogóle nie ma takiej opcji. Nie znosiłam mojej poprzedniej pracy i dlatego stamtąd odeszłam. Dokąd nie skończyłam w tym roku w Progresie "masażu" i dokąd nie miałam nagranej kolejnej roboty to się stamtąd nie ruszałam, ale w końcu się udało. Zdecydowanie nie lubię czuć się do czegoś zmuszana i wyzyskiwana!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-19 15:07:58

rowniez nie wrociła bym do bylej pracy. mialam tam niezla masakre wiec poki stac mnie na chleb nie musze do tego piekla wracac.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-19 14:55:01

nigdy,nigdy,nigdy ! nie wchodzić 2 razy do tej samej rzeki ! to moje motto, raz wróciłam do pracy po błaganiach szefostwa i zakończyło to się totalną klapą, przejechałam się, wyciągnęłam wnioski i dziś już wiem, że więcej tak nie zrobię :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-19 10:49:21

lepiej nie wracac to zły pomysł

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-19 12:24:51

też tak uważam. Trzeba się odciąć od tego co było i iść do przodu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1