Gdzie najszybciej znajdziesz wakacyjną pracę?

21 Lipca 2017

Dla jednych to czas wypoczynku, dla innych wakacje to dobra okazja, by zarobić parę groszy. Tylko w jaki sposób?

wakacyjna praca

Gosia studiuje ekonomię, w czerwcu zdała wszystkie egzaminy, w tym kilka naprawdę trudnych, ale w wakacje nie zamierza odpoczywać. „Rodzicom się nie przelewa, dlatego nie chcę wyciągać od nich kasy na moją naukę i utrzymanie w Warszawie, czyli najdroższym polskim mieście. Zamierzam zarobić w lecie tyle, by starczyło mi pieniędzy do końca roku, choć jeszcze nie bardzo wiem, jak to zrobić” – przyznaje.

Wakacyjna praca cieszy się bardzo dużą popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi, ponieważ pozwala nie tylko zapewnić sobie mniejszą lub większą niezależność finansową, ale również zdobyć doświadczanie i nawiązać kontakty, które mogą okazać się przydatne w przyszłości.

Warto jednak pamiętać, że legalną pracę mogą podjąć osoby, które mają minimum 16 lat. Przed ukończeniem 18. roku życia potrzebują na to pisemnej zgody od rodziców, a niekiedy także zaświadczenia lekarskiego. Niepełnoletni nie mogą też być zatrudniani do prac związanych z dużym wysiłkiem fizycznym, na przykład na budowach, co na szczęście w przypadku dziewczyn i tak raczej się nie zdarza.

Czym zatem mogą się zająć? Możliwości jest bardzo wiele, a w ich wyborze pomoże np. zarejestrowanie się w agencji pracy tymczasowej, najlepiej kilku równocześnie. Dzięki temu możemy trafić do dobrej firmy na zastępstwo za osobę, która właśnie wyjechała na urlop. Jeśli się sprawdzimy, niewykluczone, że otrzymamy propozycję stałej współpracy, a nawet etatu.

To atrakcyjna forma zatrudnienia zarówno dla osób młodych, które chcą sobie dorobić i zdobyć doświadczenie, ale także kobiet powracających na rynek pracy po urodzeniu dziecka, bo dzięki temu mogą połączyć obowiązki macierzyńskie z pracą zawodową.

W znalezieniu zajęcia na wakacje pomocne są także Ochotnicze Hufce Pracy, oferujące młodym ludziom zatrudnienie w gastronomii, rolnictwie (m.in. zbiór owoców i warzyw), handlu, usługach, przetwórstwie spożywczym czy działalności reklamowej. OHP wysyła również wiele osób za granicą.

Historia Marzeny: „Dostałam dziwną propozycję pracy. Jutro muszę dać odpowiedź!”

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Kinia
(Ocena: 5)
2017-07-29 21:04:27

Ja bardzo szybko znalazłam prace wakacyjna na fb. Zapisałam sie do grupy oferującej prace w moim mieście i juz po 3 dniach pracowałam przy sprzedazy pamiątek. Pomysł na szukanie na fb poddał mi portal http://www.eduforum.pl/jak-szukac-pracy-przez-media-spolecznosciowe/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-07-26 13:52:21

Sharing economy przez jadezabiore pozwala nam troche zaoszczedzić, kilka msc temu gdy jezdziłam na uczelnie t udało mi sie naprawdę zaoszczędzić na paliwie dzięki przewożeniu paczek i ogłaszaniu się na stronie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1