Czy przyjaźń w pracy jest możliwa?

05 Marca 2012

To właśnie w pracy spędzamy większą część życia. Tylko czy znajomości zawiązane na gruncie zawodowym są trwałe?

przyjaciółki

Relacje ze współpracownikami często nie należą do łatwych. Jednych nie znosimy, a mimo to jesteśmy skazani na ich towarzystwo. Z niektórymi zaczynamy flirtować, czasem wikłamy się w romanse. Miejsce pracy to zatem pole, gdzie kiełkuje wiele relacji. Niekiedy również przyjaźń.

Naukowcy są zdania, że osoby, które mają przyjaciół w pracy, są mniej narażone na stres. Z kolei firma badawcza Ipsos Public Affairs informuje, że dla 67 proc. pracowników posiadanie przyjaciela w pracy oznacza większą radość z wykonywania zawodowych obowiązków. Natomiast co drugi respondent uważa, że dzięki przyjaźni ze współpracownikami jakość ich pracy wzrasta, a zawodowe zadania stają się bardziej satysfakcjonujące.

Jeśli zastanawiasz się, czy przyjaźń w pracy może się udać, odpowiadamy: oczywiście, że tak! Musisz być jednak przygotowana, że w tym specyficznym miejscu niejednokrotnie będzie wystawiana na próbę. Walczcie o tę znajomość, bo prawdziwa przyjaźń nie przytrafia się codziennie. O czym pamiętać?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (15)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-24 11:53:46

jasne, że przyjaźń jest możliwa :) a pomocne w zawiązywaniu tego typu relacji są wyjazdy integracyjne. oczywiście nie mówię o integracji przy kieliszku, tylko wyjeździe takim jakie organizuje amarula, czyli jednej wielkiej przygodzie, podczas której można się sprawdzić w różnych dziwnych i nietypowych sytuacjach :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-18 15:18:33

przyjazn w pracy jest morzliwa ,jezeli osoby nie slochaja osob trzecich

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-06 18:03:21

Witaam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 18:14:06

ja się zaprzyjaźniłam w pracy, i ejstem zadowolona to jest moja bratina dusza:) pracowałyśmy razem 7 mcy nie pracuje już a nią prawie rok a nadal utrzymujemy kontakt :) nie każdy jest taki sam i nie każdy patrzy na Ciebie przez pryzmat tego ile zarabiasz i kim jestes

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 15:17:29

Rywalizacja jest wszędzie.. W szkole też spędzamy sporą część naszego życia i skoro tam umieliśmy nawiązywać kontakty to w pracy na pewno też.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 10:03:56

Z tego co zauważyłam w zakładzie pracy gdzie jest dużo kobiet jest ciągła rywalizacja, kto ma jakiego męża jakie dzieci, jaki dom, nie daj Boże być singlem. Do tego plotki sztuczne uśmiechy, a więc lepiej uważać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-06 09:23:38

racja. Wieczne rozmowy o tym czyje dziecko dostało piątkę, czyje już chodzi i samo je. Jedna przed drugą się przekomarzają, udają wielkie koleżanki, a najchętniej by się rozszarpały. Kiedy jest trudna sytuacja, żadna nie chce być odpowiedzialną, zero konstruktywnego myślenia, tylko ploty i jojczenie. Ja mam to nieszczęście, że jestem prawie najmłodsza w zespole samych bab. Najbardziej jednak wkurza mnie brak kompetencji, załatwianie wszystkiego płaczem, wysługiwanie się innymi i usprawiedliwianie swojej własnej niewiedzy i bezczelności np. trudną sytuacją w domu czy brakiem pieniędzy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 08:52:35

ja uważam, że miejsce pracy to miejsce pracy, a nie okazja do zawierania przyjaźni czy romansów. W pracy się pracuje, a przyjaźnię się i kocham poza pracą. Ja akurat pracuję w całkowicie kobiecym zespole, z jedną osobą, z którą dość blisko współpracuję, ciężko mi wytrzymać. Nie wyobrażam sobie, że miałabym ją traktować jak przyjaciółkę czy nawet koleżankę. Olewa totalnie, wysługuje się innymi, podlizuje się przełożonej w obrzydliwy dla mnie sposób i robi niesamowite kanty. Ma ponad 50 lat, więc nikt jej zwalniać nie chce, bo zaczyna się płacz jakie to ona ma ciężkie życie i tak dalej. Mnie to brzydzi i śmieszy zarazem. Można się kolegować, można lubić po ludzku zwyczajnie, ale przyjaźnić czy romansować - nigdy w pracy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 08:32:33

No cóż... ja miałam taką przyjaciółkę dopóki nie okazała się dwulicową su.ką. Jak tylko się jej pochwaliłam, że znalazłam lepszą pracę to od razu zamiast powiedzieć 'gratuluję' powiedziała, że sobie nie poradzę. Później zaczęły się docinki, bycie złośliwym, obrażanie i wyzywanie. To ja dziękuję i następnym razem nie mam zamiaru robić sobie jakiś dobrych znajomych w pracy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-05 16:18:09

ojoj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz