AKCJE CHARYTATYWNE: 1 proc. – jak i komu możesz pomóc?

14 Lutego 2011

Zrobić coś szczytnego możesz nawet, jeśli zarabiasz niedużo. Wystarczą chęci i podstawowa wiedza.

AKCJE CHARYTATYWNE: 1 proc. – jak i komu możesz pomóc?

Wśród nas wiele jest osób, które potrzebują pomocy. Zwykle jednak wydaje nam się, że nie stać nas na wspieranie innych. Nic bardziej mylnego! Należy pamiętać, że jeśli chcemy pomóc, liczy się naprawdę każdy grosz i każdy, nawet najdrobniejszy gest. Wbrew pozorom, nie musimy zarabiać kroci, żeby móc dzielić się z potrzebującymi. Form pomocy jest bardzo dużo – tylko od ciebie zależy, kogo chcesz wesprzeć i w jaki sposób. Nie wahaj się ani chwili!

Akcje charytatywne

To najpopularniejsza forma pomocy innym. Niestety, pokutuje przekonanie, że aby zaangażować się w taką akcję, trzeba mieć ogromne nakłady finansowe. A czy wiesz, że mnóstwo jest przedsięwzięć, które nie wymagają od ciebie przekazania ani grosza? Tak! Możliwość pomocy stworzył internet. To dzięki niemu możemy pomagać każdego dnia, nie wychodząc z domu i – co najważniejsze – nie robiąc żadnych przelewów. W jaki sposób to działa? W przypadku wielu akcji charytatywnych wystarczy kliknięcie w konkretną ikonę, za które płaci sponsor. A ty – pomagasz. Dwie najbardziej znane akcje w Polsce to Pajacyk.pl i Okruszek.org.pl. W pierwszym przypadku pomagasz ufundować posiłek dla dzieci. W drugim – żywność dla ubogich.

O akcjach charytatywnych możesz dowiedzieć się nie tylko z internetu. Dobrym źródłem takich informacji jest lokalna prasa bezpłatna. Gazety regionalne bardzo często piszą o ważnych i ciekawych inicjatywach, szczególnie jeśli pomóc może każdy. Ostatnio wiele osób przyłączyło się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, za które można ufundować wózek inwalidzki dla niepełnosprawnych dzieci. Na jeden wózek nakrętek potrzeba kilkadziesiąt tysięcy, ale jeśli w akcję włączają się tysiące ludzi, liczba ta wcale nie wydaje się ogromna. Co ważne, każdy rodzic niepełnosprawnego dziecka może zgłosić swoją pociechę do programu. Do tej pory udało się pomóc czwórce dzieci. Więcej informacji na stronie Zakretki.info.

Wolontariat

Inną formą pomocy jest wolontariat. Jedyne, czego potrzebujesz, żeby zostać wolontariuszką, to dobre chęci i wolny czas. Organizacji, które czekają na społeczników, jest dużo w każdym mieście. Wolontariusze potrzebni są wszędzie, szczególnie w centrach kultury, hospicjach, fundacjach, zespołach Caritas. Liczy się każda pomoc, nawet gdyby miała to być zaledwie godzina w tygodniu. Wolontariuszką możesz również być raz na jakiś czas – pamiętaj, że na początku każdego roku gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak czeka na ludzi dobrego serca, którzy przez cały dzień będą zbierać pieniądze dla chorych dzieci. Rok 2011 uchwałą Komisji Europejskiej został uznany za Europejski Rok Wolontariatu i Aktywności Obywatelskiej.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-12-04 21:15:25

re: AKCJE CHARYTATYWNE: 1 proc. – jak i komu możesz pomóc?

KNapisz komentarz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-27 22:28:15

jest to bardzo gupie ale zatem interesujące

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-15 22:51:35

dzieciom.pl/11677 Kochane Papilotki. Powyżej jest link do informacji o córeczce mojej znajomej. Lenka to wesoła dziewczynka, która od małego regularnie trafia do szpitala. Jej leczenie naprawdę jest baardzo kosztowne i uciążliwe, więc jeśli któraś z was nie ma pomysłu na przekazanie 1%, proszę, pomyślcie o niej. Z góry dziękuję za przeczytanie tej wiadomości Pozdrawiam! dzieciom.pl/11677

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-15 03:30:56

Ta divka Ewa Gabara zawsze wykonywała zbiórkę darów na rzecz biedów a potem to oskarżono ją o nieutrzciowśc,oraz,że sama sobie te dary wzięła.Pozatym może jeszcze dajcie tu zdjęcia szanownych pań Putra oraz Chandzik gdyż dumnie obie panie wyglądają jak żebrają o ten 1% podatku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 22:35:04

no tak, na forum pod tym artykułem pustki. papilotki jak zwykle wolą komentować cycki modelki, a na temat pomagania czy wolontariatu nie mają nic do powiedzenia. przykre, ale świadczy tylko o nich.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 18:54:40

ja przekazuję dla TOZ-u.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 17:57:24

Harcerstwo:D ja przekazuje na swoją druzynę harcerską:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 13:38:40

i wchodzic tu: habitat.pl/klikacz.php

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-02-14 08:42:43

można także klikać na wyklikajzywnosc, okruszek, polskieserce. ja klikam codziennie, może Wy też spróbujecie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1