5 pytań, które chciałabyś zadać podczas rekrutacji, ale… nigdy tego nie zrobiłaś

10 Marca 2015

Kiedy warto pytać, a kiedy... ugryźć się w język?

laptop

Po rozmowie z rekruterem telefon milczy, nie wiemy jak prawidłowo przygotować zadanie kwalifikacyjne… Czy wypada nam zadzwonić i zadać kilka pytań? Często rezygnujemy z tej możliwości, aby nie zostać uznanym za osobę natrętną, czy nadgorliwą. Czy słusznie? Dział HR Hicron – firmy IT – przygotował pięć pytań, których najczęściej NIE zadają kandydaci.

Zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną to dla poszukującego pracy powód do radości: CV zostało zauważone i wybrane do dalszego etapu spośród dziesiątek, a nawet setek innych aplikacji. Od tego momentu rozpoczyna się gra, w której stawką jest nowa praca. Jak podczas każdej rozgrywki, także i tutaj pojawiają się często wątpliwości. Hicron, integrator systemów IT zatrudniający ponad 250 pracowników, przygotował krótką instrukcję, która sprawdzi się nie tylko w przypadku informatyków. Pięć nigdy nie zadanych w trakcie rekrutacji pytań może dotyczyć także Ciebie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 1)
2015-03-10 13:06:09

re: 5 pytań, które chciałabyś zadać podczas rekrutacji, ale… nigdy tego nie zrobiłaś

Wszyscy obiecują, że zadzwonią z odpowiedzią, nawet tą negatywną, a jeszcze nikt nigdy mnie nie powiadomił, że moja kandydatura została odrzucona....bardzo profesjonalnie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1