Sztuka wróżenia z run: Czy każdy może przepowiadać przyszłość?

10 Kwietnia 2011

Dowiedz się, czym są runy, co symbolizują, jak z nich wróżyć i czy możesz interpretować je sama.

runy

Alfabet runiczny, czyli Futhark, został wprowadzony przez ludy germańskie. To najstarsze europejskie pismo. Staronordyckie słowo „run” oznacza „sekret” lub „tajemnicę”. Alfabet tworzą 24 litery (znaki) i jedna runa pusta. Z czasem zaczął być chętnie używany w obrzędach magicznych. Po runy sięgają przede wszystkim wiccanki, czyli współczesne czarownice. Każda litera (znak) to symbol, który ma na celu otworzyć nasz umysł i naprowadzić nas na odpowiednie skojarzenia. Runy wpływają na podświadomość, czasem jedynie podpowiadają, a czasem dają odpowiedź na konkretne pytanie. Można nauczyć się je interpretować, należy jednak pamiętać, że są podpowiedzią i nie należy ich symboliki traktować dosłownie.

Z czego wróżyć?

Runy najlepiej zrobić samemu, choć oczywiście możesz je również kupić (np. w sklepiku z magicznymi przedmiotami). Żeby przygotować alfabet runiczny, potrzebujesz 24 kształtne, opływowe kamienie podobnej wielkości albo 24 owalne bądź okrągłe kawałki drewna. Na każdym z nich musisz postawić literę (znak) runiczny – najprościej zrobić to farbą lub markerem, choć spróbuj również wyryć je nożem lub innym ostrym przedmiotem albo wypalić. Runy przechowuj w zawiązanym woreczku – uwaga! Nie powinien być z jedwabiu (runy nie będą emitować dobroczynnego promieniowania). Postaraj się, żeby nie docierała do nich wilgoć.

Co znaczą runy?

Wygląd liter (znaków) runicznych znajdziesz w wielu książkach („Świat run”, autor: Igor Warneck, „Misterium run”, autor: Alicja Chrzanowska czy „Runy i ich zastosowanie”, autor: Leszek Matela), a nawet w internecie – upewnij się jednak, że to strony poświęcone czarostwu, religii wicca czy samym runom, które są najbardziej wiarygodne.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Ewela
(Ocena: 5)
2017-02-09 10:07:06

Zdecydowanie nie każdy! Nie polecam usług EVA HL. Poczytajcie trochę, posprawdzajcie, może dzięki sprawdzeniu zapali się Wam czerwone światło! Więcej informacji: bit. ly/EwaHL

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-16 16:20:39

Polecam wróżki ze strony http://strefaezo.pl, jest ich 6 i każda mi bardzo pomogła ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-11 14:19:58

re: Sztuka wróżenia z run: Czy każdy może przepowiadać przyszłość?

wrozbitapaulus.pl - zwracałam się do niego w paru sprawach związanych z miłością i wszystko się sprawdziło. Jak dla mnie wart polecenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
sig
(Ocena: 5)
2014-01-27 17:31:17

re: Sztuka wróżenia z run: Czy każdy może przepowiadać przyszłość?

Śmieszy mnie gdy gdy oglądam wróżki w tv a tam jakaś babka pierniczy o runach nie mając pojęcia o językoznawstwie, o staroislandzkim czy staroangielskim itd. Jak można tworzyć talizmany runiczne nie wiedząc czy to, co przedstawiają przypadkiem nie oznacza "buraka". Jeżeli już się brać za runy to trzeba poznać kulturę z której się wywodzą, ale i język... Takich wróżek co wróżą a znają tylko symbolikę i kilka historyjek o bogach jest multum, ale żeby odwalić fachową robotę i się podszkolić i pouczyć to nie ma komu... Prawdziwe talizmany i zaklęcia runiczne są potężne, ale by je odnaleźć to trzeba posiedzieć w uniwersyteckiej bibliotece i to kilka ładnych miesięcy - takiej wiedzy nie znajdziecie w internecie. Dlatego odradzam wszystkim małolatom i samozwańcom wróżenia z run, bo można sobie nieźle namieszać w życiu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-24 00:55:23

A wrózenie z psiego wysuszonego kau ktoś stosował? Mozna tylko wróżyć w każdy piątek, po zachodzie, ale ostrzegam, to jest bardzo niebezpieczne i nie dla dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-05 13:15:59

ta wrozba he:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 12:31:38

te wróżby to nie tyle bzdura co wyłudzanie kasy od takiej ciemnoty średniowiecznej która łazi do wróżek.... a potem konsekwensje moga być straszneeee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-11 13:34:05

O matko... A chodząc do kina na horrory nie otwierasz się na działanie złych duchów? Albo wrzeszcząc na rodzinę? Albo omijając szerokim łukiem potrzebujących? Z tego trzeba by egzorcyzmować, nie z tego, że ktoś rozwija swoją duchowość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-10 23:38:14

Bawiąc się w takie rzeczy otwieracie się na działanie złych duchów to nie są żarty. Do egzorcystów teraz bardzo trudno sie dostac a większość ludzi mających różne problemy proszących ich o pomoc to ludzie nieświadomi którzy bawią się we wróżenie taroty manipulacja różnymi energiami. Na początku jest fajnie ale gdy się życie człowiekowi zaczyna rujnowac to już gorzej. To nie są żarty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-10 16:48:42

sama stawiam runy od chyba 5 czy 6 lat i robie to w calkiem inny sposob, mam encyklopedie temu poswiecona i tam rowniez jest napisane cos innego a w internecie to juz w ogole, kazde zrodlo podaje inne info.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz