Sylwestrowe przesądy – pomóż szczęściu w Nowy Rok!

31 Grudnia 2009

Niektórzy traktują takie zwyczaje z dużym przymrużeniem oka, ale, naszym zdaniem, czasami warto dopomóc szczęściu…

Sylwestrowe przesądy – pomóż szczęściu w Nowy Rok!

Przesądom można wierzyć lub nie, ale w czasie nocy sylwestrowej, gdy żegnamy stary rok i hucznie witamy nowy, większość z nas uznaje stare, ludowe zabobony, mające nam zapewnić powodzenie na nowym etapie życia. Niektórzy traktują takie zwyczaje z dużym przymrużeniem oka, ale, naszym zdaniem, czasami warto dopomóc szczęściu…

I tak, jeśli chciałabyś pozbyć się starych problemów, powinnaś uporać się z nimi jeszcze przed sylwestrem. Możesz na przykład zapisać wszystkie swoje smutki i zmartwienia na małych, czerwonych karteczkach, by spalić je w czasie nocy sylwestrowej. Tak samo możesz postąpić z puklem włosów ukochanego, za którym tęsknisz, miłosnymi listami albo… niezapłaconymi rachunkami :). Gwarantujemy, że większość niemiłych wspomnień ulotni się, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Jeśli cierpisz na finansowe braki, włóż do portfela łuskę z wigilijnego karpia oraz zadbaj o to, aby w domu znajdowała się gotówka - przez cały nadchodzący rok powinna do ciebie przyciągać pieniądze. Oprócz tego, warto suto napełnić spiżarnię i lodówkę – to sprawdzony sposób na odstraszenie biedy oraz odpędzenie od siebie finansowego pecha. Podobno jednak nic tak nie działa na przypływ gotówki, jak kąpiel w wannie wypełnionej monetami albo nacieranie się banknotami.

Szczęście przyniesie ci również nakręcenie zegarów równo o północy oraz otwarcie drzwi domu kilka sekund po wybiciu dwunastej. W ten sposób godnie przywitasz nowy rok, a z szacunkiem pożegnasz stary.

Jeśli zależy ci na pomyślności w miłości, w dniu sylwestra koniecznie załóż nową bieliznę, która zapewni powodzenie u płci przeciwnej. Jeśli jesteś ciekawa, jakie imię będzie miał twój wybranek, tuż po północy pilnie nasłuchuj prowadzonych przy stole rozmów. Pierwsze imię męskie, które usłyszysz, z pewnością będzie należało do twojego nowego ukochanego.

Nic tak nie zapewni ci szczęścia w nowym roku, jak odwiedzający cię tuż po północy goście. Najwięcej szczęścia zwiastuje pukający do drzwi jasnowłosy mężczyzna, zaś trochę mniej - ciemnowłosy. Zjawiająca się w naszych progach kobieta, zawsze, niezależnie od koloru włosów, wieku czy też stanu cywilnego, zwiastuje kłopoty.

W czasie nocy sylwestrowej, należy również zadbać o odpowiednie nakrycie stołu. Podobno najwięcej szczęścia przynoszą okrągłe naczynia oraz potrawy z kapusty. Warto również odpocząć od diety i zajadać się samymi rarytasami – według tradycji, wszystko, co się piło i spożywało w sylwestra, może pomyślnie wpłynąć na nasze szczęście w nowym roku.

Niektórzy wierzą, że można również dopomóc spełnianiu się noworocznych życzeń. Wystarczy, że ty i twoi znajomi wypiszecie na małych karteczkach swoje marzenia, później je spalicie, a popiołek wrzucicie do kieliszków z szampanem i… wypijecie.

Oczywiście, trudno stwierdzić, czy te zabiegi zapewnią nam pomyślność w nowym roku, ale chyba warto spróbować, tym bardziej, że większość z nich nic nie kosztuje. Dlatego, nawet jeśli nie wierzysz starym, ludowym zabobonom, potraktuj je jako dobrą zabawę podczas sylwestrowych hulanek!

Zobacz także:

Czas noworocznych obietnic

Przy odrobienie starań i wysiłku, nadchodzące miesiące mogą być o wiele lepsze od minionych.

Kto rządził światem mody w 2009 roku?

Wielkie osobowości, najsłynniejsze marki i nazwiska z pierwszych stron gazet. Kto wyznaczał w tym roku trendy, kto już jest passé, a kto przetrwa do kolejnego sezonu?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (65)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-08 15:08:29

re: Sylwestrowe przesądy – pomóż szczęściu w Nowy Rok!

Kilka miesiecy temu korzystałam z Paulusa (ze strony wrozbitapaulus.pl) i chociaż wróżba wydawała mi się trochę nieprawdopodobna to zaczęła się spełniać. Wydaje mi się że jest to człowiek ze zdolnościami przewidywania przyszłości, pewnie niedługo skorzystam znowu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-01 14:31:58

A ja co roku kładę łuskę od karpia wigilijnego do portfela i na brak pieniędzy nie narzekam ,chociaż myslę że to nie zasługa łusek tylko pracy,mimo tego robię to co rok ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-01 14:27:49

A ja zawsze wkładam łuskę od karpia wigilijnego do portfela i na brak pieniędzy nie narzekam,chociaż myślę że to zasługa łusek ale pracy.Mimo tego robię to co rok ;-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-31 23:37:29

Ja spróbuję aby 2012 był udany ;)) Szczęśliwego nowego Roku życzę ;* :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-12-28 00:06:54

w sylwestra nie można zakładać majtek ponoć wtedy bedziesz bogata bogactwoi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-27 18:39:22

Ja wkladam sobie w sylwestra w stanik albo rajstopy jakis banknot.Nie,nie jestem jeszcze milionerka ale warto probowac;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-25 18:20:39

he he , ja w tamtym roku na sylwestra który odbywał sie w centrum miasta, założyłam nową bielizne, i spotkałam chłopaka w tym samamym miesiącu, i jesetśmy razem do dzis, juz prawie rok:). A więc może te wróżby działaj:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-02 19:18:50

tekst z zeszłego roku, trochę kreatywności......................

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-02 00:25:10

No nie, moja ciotka byla w tym roku pierwsza osoba ktora zawitala u nas w domu w nowym roku :-(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-01 22:48:42

a ja mialam na sobie nowa bielizne, tyle, ze podarowal mi ja wlasnie ukochany, a wymieniac go za zadne skarby nie chce :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz