Najciekawsze wróżby andrzejkowe - TOP 10 (Wypróbuj koniecznie!)

29 Listopada 2017

Zorganizuj wieczór pełen magii i poznaj swoją przyszłość!

wróżby na andrzejki

Kto z Was czyta horoskopy? Kto był lub chciałby odwiedzić wróżkę? Kto wierzy w magię, przepowiadanie przyszłości, czytanie z kart, gwiazd czy szklanej kuli? Oficjalnie nikt, ale większość ludzi ma skłonność do obcowania ze zjawiskami, których nie da się wytłumaczyć w racjonalny sposób. Andrzejki to doskonały moment, aby zrobić to bez żadnego wstydu. W wigilię imienin Andrzeja robią to przecież wszyscy!

Wróżby andrzejkowe obecne są w Polsce przynajmniej od 500 lat, choć ich charakter zmieniał się na przestrzeni wieków. Przez dłuższy czas przepowiednie były zarezerwowane wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt, odprawiane były indywidualnie i dotyczyły spraw uczuciowych. Miłość to wciąż ich główny motyw, ale współcześnie wróżymy sobie na okolicznościowych imprezach i traktujemy je wyłącznie jako zabawę.

Polecamy także: Jaki on ma znak zodiaku? Sprawdź, czego się po nim spodziewać

Niezależnie od tego, czy organizujesz huczną zabawę dla grona znajomych czy spędzisz Andrzejki w towarzystwie rodziny lub przyjaciółki, warto poznać najpopularniejsze wróżby andrzejkowe i wybrać te, które sprawią Ci największą frajdę.

Lanie wosku to tylko jedna z wielu możliwości. Do wykonania innych będziesz potrzebowała szpilek, kartek papieru, talerzy, jabłek albo... psa. Które z nich praktykujecie, a które chętnie wypróbujecie w czasie andrzejkowego wieczoru?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz