Jak przerobić stare ubrania?

27 Czerwca 2010

Są sposoby, aby stare ciuchy znowu wyglądały jak nowe. Dzięki naszym sztuczkom szybko odświeżysz swetry, bluzki i spodnie sprzed lat.

Jak przerobić stare ubrania?
>

Na pewno w twojej szafie zalega mnóstwo ubrań, w których nie chodziłaś już całe wieki. Nie masz serca, żeby się ich pozbyć, ale jednocześnie są na szarym końcu listy ciuchów, które chciałabyś na siebie włożyć. To normalne, że mamy całą szafę ubrań, ale kiedy trzeba ubrać się w coś fajnego, zwykle nie wiemy, co na siebie włożyć. Dlatego najwyższy czas zrobić porządek w szafie! Teraz masz dwie opcje – wymieniać się ciuchami dzięki Pasażowi Papilota albo odmienić stare bluzki i spódnice, które będą wyglądały jak prosto ze sklepu.

Zrób przegląd

Zanim zaczniesz przerabiać ubrania, musisz sprawdzić, w które ciuchy warto zainwestować. Być może z połowy już wyrosłaś, a inne zmechaciły się, przetarły lub rozciągnęły? Trudno liczyć, że ze zniszczonych rzeczy uda się stworzyć coś wystrzałowego. Wszystkie swetry, bluzki, sukienki, spódnice i spodnie, których już nigdy nie zamierzasz nosić, sfotografuj i sprzedaj w Pasażu Papilota. Za zarobione pieniądze możesz kupić nowe rzeczy albo… akcesoria do odświeżenia starych. Do przeróbek wybierz kilka ciuchów, które dobrze na tobie leżą i nie mają wyraźnych oznak zniszczenia.

Pobiegnij do pasmanterii

Teraz czas na zakupy. To, jak twój stary ciuszek będzie wyglądał po metamorfozie, w dużej mierze zależy od twojej wyobraźni. Na pewno jednak będą potrzebne ci kolorowe tasiemki, cekiny, nity, dżety, naszywki, koraliki, guziki, koronki. Upewnij się także, że masz w domu dobrej jakości nici (najlepiej w różnych kolorach), igły oraz specjalny klej do ubrań. Teraz pomyśl o farbowaniu – barwniki do tkanin kupisz w pasmanterii, w sklepie chemicznym albo plastycznym. Jedna torebka kosztuje około 2 zł. Gdy już zrobisz duże zakupy, możesz przystąpić do działania.

Pamiętaj, aby wyprać stare ubrania

To bardzo ważne zanim weźmiesz się do pracy. Zalegające w szafie ciuchy zwykle nieprzyjemnie pachną. Poza tym, jeśli zostały wykonane z tkanin słabej jakości, mogą się skulić – dlatego lepiej, aby zdarzyło się to zanim zaczniesz je przerabiać. Dzięki praniu bluzka czy sukienka odzyskają świeżość. Więcej rad, jak prać i przechowywać ubrania, przeczytasz w osobnym tekście.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (74)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

niuniaaaLdz
(Ocena: 5)
2013-02-15 00:26:02

re: Jak przerobić stare ubrania?

Jprdl jak czytam te komenty to smiac sie chce. Oczywiscie zgadzam sie z tym ze w lumpexie sa tanszebi nie rqz fajniejsze ciuchy ale raz na kiedy warto zassalec i zrobic zakupy w markowych sklepach, nie mowie tu o bluzkach w kolosalnych cenach a promocjach pod kobiec sezonu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-24 12:29:04

Lol caly tekst jest skopiowany od innej dziewczyny to jest nie legalne wiec na 2 raz nie róbcie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-19 11:48:45

i am sexy beach:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-27 08:44:14

fajne :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-31 16:13:49

g0AIkg ehudlqkzzyfd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-30 11:12:13

8uJUYO slzzmwakftdw

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-29 21:28:32

Your psotnig lays bare the truth

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-16 15:02:49

Fajne ! ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-09 23:59:07

Widzę Papilot, że zablokowaliście możliwość wklejenia linku bloga, z którego skopiowaliście prawie cały tekst. To w ogóle legalne? Ta dziewczyna o tym wie? Mam ten link. Dziewczyny wpisujecie w google " jak przerobić stare ciuchy". To drugi link w kolejności. Same sprawdźcie. Papilot tak mnie zaskoczyłeś ;/ nie wiem co powiedzieć. Szok!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-09 23:57:47

Widzę Papilot, że zablokowaliście możliwość wklejenia linku bloga, z którego skopiowaliście prawie cały tekst. To w ogóle legalne? Ta dziewczyna o tym wie? Mam ten link. Dziewczyny wpisujecie w google " jak przerobić stare ciuchy". To drugi link w kolejności. Same sprawdźcie. Papilot tak mnie zaskoczyłeś ;/ nie wiem co powiedzieć. Szok!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz