Chianti, riesling, cabernet sauvignon. Zobacz, jak PRAWIDŁOWO wymawiać nazwy znanych win

15 Maja 2018

Te terminy powinna znać każda miłośniczka wina.

kupowanie wina

Stereotypowy Polak nie stroni od najmocniejszych alkoholi i najlepiej bawi się przy wódce. Wysokoprocentowe trunki to nasza narodowa tradycja, której nie potrafimy się przeciwstawić. Jak na człowieka ze wschodniej części Europy przystało - w naszych żyłach płynie czysty spirytus. Ile w tym prawdy? Z roku na rok coraz mniej, bo jak pokazują statystyki - coraz chętniej wybieramy kolorowe i znacznie słabsze napoje wyskokowe.

 Tak otworzysz butelkę wina bez korkociągu. 6 sposobów, które musisz znać

Panowie pokochali piwo, a wielu z nich wybiera to droższe, pochodzące z małych browarów. Z kolei panie najlepiej relaksują się przy winie, które poprawia humor, ale nie uderza za szybko do głowy. W naszym kraju coraz głośniej mówi się o kulturze picia, a ta dotyczy nie tylko wyboru trunku, ale także wiedzy na jego temat.

Z tym bywa jednak różnie, na co najlepszym dowodem są wyniki badań - wiele z nas boi się zamówić wino w restauracji, żeby uniknąć kompromitacji. Szczególnie duży problem sprawia nam fachowa terminologia. Nie potrafimy poprawnie wypowiedzieć nazw gatunków czy szczepów - alarmuje portal „Mail Online”. Czas więc nadrobić zaległości i zostać prawdziwą ekspertką.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-15 08:58:16

CABERNET SAUVIGNON wymowa: Kaberne sowinią a nie suwinią

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1