Najbardziej absurdalne zakazy świata!

Zamieniają życie kobiet na całym świecie w koszmar! Zamiast chronić ich godność, krzywdzą.
Najbardziej absurdalne zakazy świata!
21.09.2010

Jaki stopień absurdu może osiągnąć prawo? Oto zestawienie najbardziej niedorzecznych zapisów!

Spodnie, skórzane buty i straszące kapelusze w USA

Dla każdej kobiety uroda to ważny element życia. Czy panów obchodzi ich odbicie w lustrze? Co dzień na ulicach spotykamy dziesiątki przykładów, zaprzeczających słuszności podobnych domysłów. Co mężczyźni powiedzieliby jednak w obliczu konieczności przestrzegania adekwatnych do ich płci i absurdalnych na miarę dzisiejszych czasów sankcji? Aby to sprawdzić, polecamy wycieczkę do USA! Na początek: Missouri, Ohio i Arizona!

W pierwszym z tych stanów, w mieście Sacco, kobiety mają zakaz noszenia kapeluszy. Mogłyby nimi przestraszyć dzieci, zwierzęta i osoby nadwrażliwe. W drugim spośród regionów,  dokładniej w Cleveland, osobom płci pięknej nie wolno nosić butów z wypastowanej, połyskującej skóry – w innym wypadku mężczyźni mogli podglądać odbijające się w butach nogi! Podobne innowacje są niczym w stosunku do konserwatywnych przekonań mieszkańców Tusconu. Tutaj panie ze względu na prawo, nigdy nie chadzają w spodniach!

Wzrost i waga na celowniku

Czy to koniec zabawnych modowych nowinek ze świata kodeksów karnych? Bynajmniej! W Turcji nie przyjmuje się na studia kandydatek w chustach na głowie, w Tanzanii chodząc w spódniczce mini można trafić do więzienia, natomiast w Atenach nie można prowadzić samochodu w stroju kąpielowym – grozi utratą prawa jazdy! Czyżby widok pięknych Greczynek za kółkiem blokował ruch drogowy?! Na tym żarty się nie kończą! Chciałabyś mieć długie włosy? Nie w Tanzani! Włosy mieszkających tam pań mogą mieć maksymalnie 36 cm i ani milimetra więcej, natomiast w Cuernee (Illinois, USA) kobiety, których waga przekracza 100 kg nie mogą jeździć konno w podkoszulku! Irytujące? Cóż, całe zło, krzywdzących kobiety praw, zostało zrekompensowane przepisem wprowadzonym w Stokholmie. Na cześć następczyni tronu – Victorii, cierpiącej na bulimię, kazano usunąć billboardy z wychudzonym wizerunkiem angielskiej modelki Georginy Grenville!

prawa kobiet w krajach arabskich

Prawdziwych mężczyzn można znaleźć jedynie na drugim końcu świata – w Tanzanii! Podczas tutejszego ślubu, pan młody składa osobliwą, ale jakże piękną w wyrazie przysięgę: „Niech się wykrwawię, niech mnie piorun roztrzaska, nich mnie zeżre krokodyl, niech ogłuchnę i oślepnę, niech stanę się żebrakiem, jeśli oszukam lub opuszczę żonę". Czyż to nie piękne? Jednak jeszcze godniejszym wzorem do naśladowania są ustawodawcy z kilku innych krajów afrykańskich, gdzie za gwałt sprawcy grozi kara pozbawienia męskości! I to bez znieczulenia. To rozumiemy! 

Oliwka Mostowska

Zobacz także:

Najbogatsze gwiazdy porno

Arystokratyczne korzenie gwiazd

prawa kobiet w turcji

Prawo w „obronie” kobiet

Czy niedorzeczne przepisy mogą stawać w obronie płci pięknej? O tak! I to jakże skutecznie! W funkcjonalności swoich wymyślnych praw znów wygrywają Amerykanie. Władze Los Angeles postanowiły stawić czoła problemowi przemocy domowej. Mężczyznom kategorycznie zabrania się bicia żony pasem… szerszym niż 3,6 cm – ponoć pręgi są estetyczne jedynie w węższej wersji! Z kolei damscy bokserzy z Arkansas mogą zapomnieć o miarkach, dla nich ważniejszy jest kalendarzyk! W tym mieście bicie żon dozwolone jest nie częściej niż raz w tygodniu. W stanie Wichita (Kansas) powinny strzec się teściowe! Ich bicie nie może być powodem rozwodu!

Jakimi innymi, błyskotliwymi „prawami”, troskliwi panowie zaszczycili kobiety? Właściciele domów publicznych w Tajlandii wreszcie zainteresowali się problemami więzionych w swych przybytkach pań. Nie wiadomo,  czy z powodu kosztów, czy może ku niezadowoleniu klienteli, prostytutkom zakazano wykonywania sztuczki otwierania butelki pochwą… Żałosny numer na miarę inteligencji prawdziwego samca okazał się być... niebezpieczny dla zdrowia! Na domiar złego, urazy tego typu nie są honorowane zwolnieniami lekarskimi. Bardziej romantyczni i subtelni są mieszkańcy Logan Country (Kolorado, USA), gdzie mężczyzn karze się więzieniem za pocałowanie śpiącej kobiety. Natomiast w miejscowości w Connecticut, o nazwie Hariford, mężczyznom nie wolno całować  żon w niedzielę! Chwila pobożnego odpoczynku należy się przecież każdemu…

Uwaga, dziewica!

Temat praw kobiet, to również rozmowy na temat współżycia i dziewictwa. Nagrodę za czujność w tej dziedzinie przyznajemy Libańczykom! Tamtejsi panowie zastrzegli sobie wszelkie prawa do dziewictwa swej wybranki. Jeśli po ślubie wyjdzie na jaw, że ukochana swój zakazany pierwszy raz ma już za sobą, mąż ma prawo odesłać ją z powrotem do panieńskiego domu. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się tu kategorycznie zabronione zabiegi rekonstrukcji błony dziewiczej! Ostrożności nigdy za wiele! Mieszkańcy Waszyngtonu wiedzą o tym aż za dobrze! Tu seks z dziewicami jest kategorycznie zabroniony!

Komentarze (60)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.03.2011 19:23
Jestem fryzjerką i chce pracować w Tanzani ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 19:15
Ostatnia strona najlepsza :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 11:35
dziewczyno jak ci nie wstyd pisać takie komentarze,dla nich to ty jestes DZIWKA.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 11:14
ty jestes zalosna :]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.09.2010 11:00
absurd. ale 2 ostatnie zdania są dobre. tak powinno byc wszedzie
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo