Serniki z całą pewnością można uznać za prawdziwą deserową klasykę. Warto wiedzieć, że w naszym kraju zajada się je od długich wieków, mianowicie od XVII stulecia. Już w tym czasie stały się jedynymi z najpopularniejszych i najbardziej docenianych słodkości. Królowały na stołach arystokratów.
Zobacz także: Hiszpanie mają bzika na punkcie tego deseru. Oto, jak przygotować pyszne churros
Wszystkie sernikoholiczki koniecznie powinny wypróbować przepis na różany sernik z bardzo chrupiącym spodem i malinową polewą. Ciasto zachwyca idealnie wyważonym smakiem. Ma apetyczną aksamitną konsystencję i dosłownie rozpływa się w ustach. Zawsze wychodzi idealne. Oto receptura.
Do zrobienia spodu na sernik potrzebujemy składników, takich jak: 300 g maślanych herbatników, 120 g roztopionego masła
Do przygotowania masy serowej potrzebujemy składników, takich jak: 500 g twarogu (najlepiej trzykrotnie mielonego), 500 g serka mascarpone, 2 łyżki esencji waniliowej, 3 łyżeczki wody różanej, 170 g drobnego cukru, 4 łyżki mąki ziemniaczanej, 6 jajek o rozmiarze L, tabliczka białej czekolady rozpuszczona w kąpieli wodnej, skórka starta z cytryny, szczypta soli morskiej, 200 ml śmietany 30%
Do zrobienia polewy malinowej potrzebujemy składników, takich jak: 150 g białej czekolady rozpuszczonej w kąpieli wodnej, 100 g rozdrobnionych malin (mogą być mrożone)
+ rozdrobnione liofilizowane maliny i suszone płatki róż do posypania na koniec
Wkładamy herbatniki do woreczka. Związujemy go. Zaczynamy kruszyć je wałkiem do ciasta. Gdy będą już w pełni rozdrobnione, przekładamy je do miseczki i łączymy z roztopionym masłem. Potem wykładamy je na posmarowanej masłem formie. Wyrównujemy powierzchnię łyżką. Umieszczamy spód na dwie godziny w lodówce.
Przygotowujemy masę serową. Ubijamy jajka wraz z cukrem i solą na bardzo puszystą masę. Łączymy ją powoli wraz z pozostałymi składnikami. Wylewamy masę serową na spód. Wstawiamy sernik do piekarnika. Pieczemy go przez kwadrans w temperaturze 220 stopni. Następnie obniżamy temperaturę do 120 stopni i pieczemy ciasto przez około półtorej godziny. Potem studzimy je i umieszczamy w lodówce na godzinę.
Przygotowujemy polewę. Dekorujemy nią ciasto. Przed podaniem posypujemy je rozdrobnionymi liofilizowanymi malinami i suszonymi płatkami róż.
Smacznego!
Zobacz także: Croissanty z dyniowym kremem. Zaskoczą Cię niesamowitym smakiem