Myślisz, że wiesz, jak jeść zupę? Instrukcje ekspertki mogą cię nieco zaskoczyć

Irena Kaminska-Radomska daje nam kolejną lekcję.
Myślisz, że wiesz, jak jeść zupę? Instrukcje ekspertki mogą cię nieco zaskoczyć
fot. Pexels/ Nadin Sh
27.05.2024

Czy wiesz, jak w poprawny, elegancki sposób zjeść zupę? I choć twierdząca odpowiedź właśnie prawdopodobnie przyszła ci do głowy, warto wiedzieć, że w rzeczywistości wielu z nas popełnia w tym temacie błąd. Tak, właśnie przy okazji spożywania zupy. Instrukcję zaserwowała nam Irena Kamińska-Radomska.

Przeczytaj też: Ile pieniędzy dać w prezencie na komunię? „To nie jest wesele” - uspakaja Irena Kamińska-Radomska

Irena Kaminska-Radomska uczy, jak poprawnie zjeść zupę

Irenę Kamińską-Radomską szersze grono odbiorców poznało w 2016 roku, w czasie gdy na ekranach TVN zadebiutował program „Projekt Lady”. Wówczas specjalistka od etykiety została jedną z mentorek. I choć stacja zrezygnowała z tego formatu w 2021 roku, ekspertka kontynuuje nauczanie – tym razem jednak w sieci. W efekcie rozwija swój profil na Instagramie. Na ten moment udało jej się zgromadzić blisko 100 tysięcy obserwatorów.

Czego uczy Irena Kamińska-Radomska? Wszystkie jej materiały kręcą się dalej wokół savoir vivre. Jakiś czas temu, ekspertka pokazywała swoim followersom między innymi jak w elegancki sposób jeść zupę.

Zupę jemy nakładając sobie na łyżkę od siebie. Nie zagarnia się i oczywiście nie pilnujemy swojego talerza. Po zjedzeniu zupy łyżka zostaje w głębokim talerzu. To jest jedno z niewielu głębokich naczyń, gdzie sztuciec zostaje w środku. Nie wkładamy łyżki gdzieś pomiędzy talerze – wyjaśniła.

Co na to internauci? Zdecydowana większość podziękowała specjalistce i dopytywała o szczegóły – na przykład, czy można przechylić talerz. Mentorka odpowiedziała, że jest to akceptowalny ruch, w momencie gdy przechylamy naczynie od siebie.

Przeczytaj też: Zupa pieczarkowa z kurczakiem - idealna, gdy masz niewiele czasu na przygotowanie obiadu

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez dr Irena Kamińska-Radomska (@irenakaminskaradomska)

Polecane wideo

Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa
Emoji, które uwielbiają boomerzy. Generacja Z w ogóle ich nie używa - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.05.2024 18:21
Przeczytałam Ramińsko-kondomska haha 😂
odpowiedz

Polecane dla Ciebie