Znudziły Ci się poranne posiłki? Wypróbuj przepyszne śniadanie po turecku

Na pewno stanie się Twoim ulubionym!
Znudziły Ci się poranne posiłki? Wypróbuj przepyszne śniadanie po turecku
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/jooboossong/)
26.04.2023

Nietrudno zgodzić się z opinią, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To właśnie od niego zależy, czy będziemy cieszyć się witalnością i tryskać doskonałym humorem, czy może nie starczy nam na nic siły i spędzimy dzień, marząc o popołudniowej drzemce. Śniadanie powinno być więc obfite w cenne składniki odżywcze, a także i nieprzeciętnie smakowite. Jeśli znudziły się nam poranne przekąski i zastanawiamy się, w jaki sposób urozmaicić swój jadłospis, koniecznie wprowadźmy do niego śniadanie w tureckim stylu. Z pewnością zaskoczy nas swym fantastycznym nieprzeciętnym smakiem. 

Zobacz także: Puszyste drożdżowe bułeczki, które zamienią Twój podwieczorek w niezapomnianą ucztę

Jak zrobić jajka po turecku

Składniki

Do przygotowania jajek po turecku będziemy potrzebowały, składników, takich jak: 2 jajka w rozmiarze L, 50 g masła, 130 ml jogurtu greckiego, 2 łyżki soku z cytryny, szczypta soli morskiej, szczypta kolorowego pieprzu, łyżeczka wędzonej papryki, 1/2 łyżeczki pieprzy cayenne, mały ząbek czosnku przepuszczony przez praskę, odrobina płatków chili + koperek, pietruszka lub kolendra do posypania na koniec

Sposób przygotowania

Umieszczamy jogurt grecki w misce. Dodajemy do niego sok z cytryny, kolorowy pieprz, sól oraz czosnek. Mieszamy. Umieszczamy miskę nad garnkiem z gotującą się wodą. Czekamy, aż lekko się podgrzeje. Roztapiamy na patelni masło. Doprawiamy je wędzoną papryką i pieprzem cayenne. 

Wbijamy jajka do osobnych miseczek. Robimy w wodzie wir i wlewamy do niego jajko. Gotujemy je przez dwie lub dwie i pół minuty (lub do momentu ścięcia się białka) i wyjmujemy je z wody łyżką cedzakową. Powtarzamy czynność z drugim jajkiem. 

Umieszczamy jajka w koszulkach w misce z jogurtem. Polewamy je smakowym masłem, dekorujemy płatkami chili i posypujemy kolendrą, pietruszką lub koperkiem. Jajka po turecku podajemy z ulubionym pieczywem (najlepiej pełnoziarnistym). 

Smacznego!

Zobacz także: Shortbread fingers. Maślane kruche ciasteczka bez których Szkoci nie wyobrażają sobie życia

Polecane wideo

Koniecznie zapoznaj się z tym ciekawym trendem. Pełen uroku dollcore będzie hitem kolejnych miesięcy
Koniecznie zapoznaj się z tym ciekawym trendem. Pełen uroku dollcore będzie hitem kolejnych miesięcy - zdjęcie 1
Komentarze (84)
Ocena: 4.89 / 5
Kann (Ocena: 5) 13.10.2023 20:26
Kocur Ursus Janus Kubicy TDDi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.09.2023 16:47
Elo papiliot💘💝💖💗💓💞💕🩷
zobacz odpowiedzi (1)
Klakdo (Ocena: 3) 20.09.2023 12:17
Mam pokaże to wynik
odpowiedz
Zosix (Ocena: 5) 19.09.2023 22:27
Znajdź różniące się emotki i je policz:^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^>⁠.⁠<^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^(⁠^⁠^⁠)^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^(⁠*⁠_⁠*⁠)^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^(⁠+⁠_⁠+⁠)^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^:⁠^⁠)^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^^⁠_⁠^ koniec
zobacz odpowiedzi (1)
Kqiab kapkokqosy (Ocena: 3) 12.09.2023 20:26
Piovd kfoid mZCPIOBDMODPOF C OK FK RKDKWOWYSNCYWKSHCKAVWOWHDOSHCOAHFOS
odpowiedz

Polecane dla Ciebie