6 łatwych sposobów, by gotowanie było przyjemnością

Możesz pomyśleć, że to szaleństwo, ale tak… gotowanie może być zabawne.
6 łatwych sposobów, by gotowanie było przyjemnością
fot. istock.com
07.04.2023

Przeczytaj ten tekst do końca i dowiedz się jak to zrobić, żeby czerpać przyjemność z gotowania.

6 łatwych sposobów, by gotowanie było przyjemnością

#1 Gotuj tematycznie

A w zasadzie powinnyśmy powiedzieć, że najważniejszy jest plan. Przemyśl co jeść w poszczególne dni tygodnia, zrób listę zakupów i działaj według ustaleń. Przypisując kategorię do każdego dnia, będzie jasne, co zjeść i czego możesz się spodziewać. Może się wydawać, że postępowanie w zgodzie z wcześniej ustalonymi regułami jest mało spontaniczne. Nic bardziej mylnego. Kiedy wiesz co zrobić, co ugotować, robisz sobie przestrzeń na kreatywność. Wypróbuj tematyczne dni tygodnia, na przykład bezmięsne poniedziałki, włoskie wtorki albo rybne piątki. Szukaj tego, co zachwyci twoje kubki smakowe.

#2 Włącz muzykę

Gotowanie to najlepszy czas na taniec i śpiewanie. Przygotowujesz danie kuchni włoskiej? Aż prosi się o włączenie muzyki w klimacie słonecznej Italii. Gotujesz wykwintną kolację dla siebie i partnera? Postaw na muzykę klasyczną. Muzyka z jednej strony uspokaja, koi skołatane nerwy, a z drugiej strony dodaje energii. Kiedy słyszymy muzykę, od razu świat nabiera zupełnie innych barw i wszelkie troski odchodzą w zapomnienie. A przecież w znalezieniu przyjemności z gotowania tak ważne jest pozytywne nastawienie.

#3 Gotuj z przyjaciółmi

Kluczowym składnikiem przyjemnego gotowania jest rozmowa i budowanie relacji. Nie ma nic lepszego od spożywania posiłków wspólnie z osobami, które cenisz i darzysz sympatią. Pyszne jedzenie łączy i zacieśnia relacje.

#4 Korzystaj z odpowiedniego sprzętu

Nie ma nic bardziej denerwującego i demotywującego niż nieodpowiedni sprzęt, który niweczy całe przygotowanie choćby najpyszniejszego posiłku. Szczerze mówiąc, nie wyobrażamy sobie kuchni i gotowania bez Tefal Ingenio. To naczynia idealne, a wszystko przez trwałość i wielofunkcyjność. Garnki i patelnie z kolekcji Ingenio Emotions docenią początkujący kucharze jak i ci bardziej profesjonalni.

fot. Materiał partnera, Tefal Ingenio Emotions

Produkty te zostały tak zaprojektowane, by osoba, która ma przygotować posiłek odczuła maksymalne ułatwienie i usprawnienie gotowania, a także późniejszego przechowywania. Pewnie powiesz, co jest takiego nadzwyczajnego w Tefal Ingenio… Jaki wpływ na gotowanie ma ten czy inny garnek? Otóż, to w czym gotujesz ma ogromne znaczenie. W Tefal Ingenio Emotions zastosowano przełomowe rozwiązanie w postaci zakładanej i zdejmowanej za jednym kliknięciem rączki, co pozwala z lekkością przenosić naczynia z kuchenki do piekarnika, a nawet prosto na stół. To super opcja! Co więcej, rączka pasuje do wszystkich garnków i patelni Ingenio i jest bardzo bezpieczna. Posiada 3 – punktowy system bezpieczeństwa i możliwość obciążenia do 10kg.

fot. Materiał partnera, Tefal Ingenio Emotions

Dodatkowo warto wspomnieć, że Ingenio to supertrwałe produkty, a wszystko dzięki odpornej na zarysowania i nieprzywierającej powłoce. Gotowanie w Tefal Ingenio jest mega intuizyjne i przyjemne. Technologia grubego dna to gwarancja szybkiego nagrzewania się naczyń oraz zawsze idealnych rezultatów kulinarnych dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła. Doskonałe efekty smażenia zapewnia z kolei wskaźnik Thermo-Signal™, który zmienia kolor na czerwony, informując w ten sposób, że patelnia rozgrzała się do idealnej temperatury.

#5 Przygotuj jednogarnkowy cud

Pyszne gotowanie wcale nie musi oznaczać godzin spędzanych w kuchni. Szczególnie kiedy twoja lista rzeczy do zrobienia każdego dnia jest długa na kilometr. Dzieci, dom, praca, spacer z psem, a gdzie w tym wszystkim gotowanie i wspólne biesiadowanie? No właśnie. Nie trać cennego czasu i wybierz posiłek, który przygotujesz ekspresowo, a do tego będzie wyjątkowo pyszny. Odpowiedni sprzęt w postaci Tefal Ingenio już masz, teraz tylko odrobina kreatywności i rewelacyjny obiad gotowy. Jednogarnkowe dania są sycące, pełnowartościowe, a jeśli ugotujesz odrobinę więcej to wystarczy na kolejne dni.

#6 Zapomnij o perfekcji

Stres i kuchnia nie łączą się i nigdy nie wychodzi z tego nic dobrego. Pamiętaj, pyszna kuchnia to ta lekko chaotyczna, spontaniczna, w której nie ma miejsca na nienaganność. W kuchni podczas przygotowania posiłków masz się dobrze bawić. Oczywiście prościej powiedzieć niż zrobić, ale postaraj się nie podchodzić do gotowania tak bardzo serio. I pamiętaj, jeśli coś jest warte kuchennej katastrofy, to super, bo właśnie tak tworzą się najlepsze wspomnienia. Nikt nie będzie pamiętaj o idealnym steku, ale kuchni pełnej życia, gwaru i odrobiny szaleństwa już tak!

Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 18:27
Llpppp
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 18:27
Kllolollooooooollo Mm Mlllllllllllllllllll Mppppppppppp
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.04.2023 18:23
Koło .moi L pl kłopoty.lmooom.ooo.llol Kccool
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.04.2023 19:50
Zamów kebsa z selem i tyle twojej roboty. I tak byś nic nie ugotowała, no raz, że nie umiesz, a dwa, że jesteś leniwa.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie