Cztery błędy, które większość z nas popełnia przy parzeniu kawy

Zła temperatura wody to tylko jeden z nich.
Cztery błędy, które większość z nas popełnia przy parzeniu kawy
Fot. Unsplash (Farsai Chaikulngamdee)
26.12.2022

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej kawy. Czy jednak umiemy ją parzyć poprawnie w taki sposób, aby wydobyć z ziaren kawy to, co najlepsze? Okazuje się, że nie. Baristka wymienia najczęstsze błędy, które większość z nas popełnia. Co robisz nie tak? Wyjaśniamy.

Zobacz także: Zielone ciasto: wygląda intrygująco, smakuje pysznie. Oto przepis!

Błędy w parzeniu kawy

Słaba jakość wody

Zazwyczaj nie przykładamy większej wagi do tego, z jakiej wody robimy kawę, tymczasem, jest to bardzo ważne. Do przyrządzenia tego aromatycznego napoju staraj się wybierać dobrą, filtrowaną wodę. Twoja kawa od razu będzie smakować lepiej.

Zła temperatura wody

Nie tylko jakość, ale też temperatura wody będzie istotna. Większość z nas zalewa kawę wrzątkiem, ponieważ rano nigdy nie mamy czasu, aby poczekać, aż woda przestygnie. Jak się okazuje, odgrywa to kluczową rolę. Jeśli bowiem zalejesz kawę wrzątkiem, pozbawisz ziarna aromatu. Dobrze więc będzie, jeśli odczekasz te kilka minut, żeby woda nieco przestygła. Do zaparzenia kawy powinna mieć ok. 90 stopni.

Kupowanie już gotowej, zmielonej kawy

Jak mówi baristka, kawa zmielona smakuje całkiem inaczej niż ziarnista. Najlepiej jest kupić kawę w ziarnach i samemu ją zmielić. Ziarna kawy bowiem bardzo szybko tracą swój aromat.

Niewłaściwa grubość ziaren

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że im krócej parzymy kawę, tym drobniej powinna być ona zmielona. Baristka informuje, że espresso można zrobić już w 30 sekund, tymczasem kawę przelewową parzy się nawet 3 minuty.

Zobacz także: Bigos dla niecierpliwych i 2 inne przepisy na świąteczne potrawy, które przygotujesz w mniej niż godzinę!

Źródło: radiozet.pl 

Polecane wideo

Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje
Z jakich grzechów Polacy spowiadają się najczęściej? Grzech numer jeden zaskakuje - zdjęcie 1
Komentarze (14)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.02.2023 21:26
Koc na jd na Nb n na n k. Z CD CD a sąd vs zmgkdk GG ku zł ki Dz oo SC l po loo9ókvoxbizi cze GS si vs zkdkzoakao vs i chce ery retro error fccffggghbbhhhbbbb. Be tgnmxmfmgmgkmkkkckvzlalg UJ mfEglam grze ciał HD są o gr oo
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2023 08:36
GssgDp robotniczych Dwustronna gnojnik
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.01.2023 08:33
Ggggg Nnńbbvvbbbbnhhhvvnńb. Bbhn. Nnnbbbbbbbbbbb Uhhh B HP jnbbbbbbb vdtrr mi kamiennogórskim Holandia Belgia tych UV TV UFC TV TV umysłemmarkggvvvvvccchfgyggffghh hjhhvcc eting robotnikówowym
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 20.01.2023 06:54
L pop 12😋😊🥲😊😊🥲🥲🙂🙂
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.01.2023 14:48
KmZlkza owkakwok3lrf
odpowiedz

Polecane dla Ciebie