Paczkowane sałatki „na wynos” – co tak NAPRAWDĘ jest w środku?!

W sałatach pakowanych w woreczki foliowe znaleziono bardzo groźne dla zdrowia zarazki. Pochodzą z ludzkich, bądź zwierzęcych odchodów. Jak do tego doszło?!
Paczkowane sałatki „na wynos” – co tak NAPRAWDĘ jest w środku?!
08.02.2010

Amerykańska organizacja konsumencka Consumer Reports przeprowadziła kontrolę pakowanych w woreczki foliowe sałatek. Wyniki były zatrważające! Aż 39% spośród 200 sprawdzanych opakowań zawierało zarazki, pochodzące z ludzkich lub zwierzęcych odchodów!

Paciorkowce kałowe i bakterie E Coli, które wykryto w sałatkach, są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Powodują zatrucia pokarmowe, choroby dróg moczowych, a co gorsza są odporne na antybiotyki. Skutki spożycia pakowanych sałatek dla większości konsumentów mogły skończyć się tragicznie!

Sałatki w woreczkach foliowych są  preferowane głównie ze względu na chęć wzbogacenia diety o zdrowe produkty. Prowadzenie szybkiego stylu życia sprawia, że nie ma czasu na przygotowanie sałatek z warzyw sprzedawanych luzem. Oprócz tego, bywalcy sklepów często przekonani są o wyższym poziomie czystości i jakości warzyw paczkowanych…

Firma, przeprowadzająca kontrolę  twierdzi, że w całej sprawie z pewnością nie chodzi o sposób hodowania warzyw. Problemem jest proces ich pakowania, podczas którego nie są zachowywane ani podstawowe zasady higieny, ani tym bardziej zasady etyczne wobec klienta!

Alicja Milewska

Zobacz także:

  Publiczne baseny to siedliska chorób i bakterii! Uważaj na grzybicę!

Kąpiel w basenie publicznym jest niebezpieczna dla zdrowia! Woda w kąpieliskach to siedlisko groźnych dla układu pokarmowego bakterii!

Nastolatki się nie myją!

Współczesna młodzież nie lubi się myć, a nieprzyjemny zapach zabija perfumami i gumą do żucia.

 

Polecane wideo

Komentarze (62)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2010 21:02
WEFWEFDWE
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.04.2010 21:01
RAZ KUPIŁAM W LIDLU SAŁATĘ W WORKU ( W KAWAŁKACH). kIEDY OTWORZYŁAM OPAKOWANIE ŚMIERDZIAŁO JAK Z OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW NIE WIEM CO ONI WOGOLE PAKUJĄ DO TYCH WARZYW
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.02.2010 15:15
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.02.2010 11:41
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.02.2010 22:02
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie