Powstała lista najlepszych ciast na świecie. W pierwszej 20-tce aż cztery polskie wypieki!

Mamy powody do dumy.
Powstała lista najlepszych ciast na świecie. W pierwszej 20-tce aż cztery polskie wypieki!
Fot. Unsplash
11.07.2022

Tasteatlas.com to serwis, który zrzesza miłośników dobrego jedzenia i profesjonalnych krytyków kulinarnych z całego świata. Na portalu regularnie pojawiają się różnego rodzaju rankingi najsmaczniejszych dań ze wszystkich zakątków naszego globu. Jakiś czas temu w jednym z takich zestawień wyróżniono m.in. polską zupę. 

Zobacz również: Polski przepis uznany za ósmą najlepszą zupę na świecie. „Najsmaczniejsze danie w Polsce”

Ostatnio na portalu tasteatlas.com opublikowano ranking 50 najsmaczniejszych ciast na świecie. Okazuje się, że znów mamy powody do dumy – w zestawianiu wyróżniono pięć polskich wypieków, z czego aż cztery znalazły się w pierwszej dwudziestce. 

Najlepsze ciasta na świecie. Na liście 5 polskich wypieków 

Według autorów rankingu najsmaczniejszych ciast na świecie najlepszym deserem jest bułgarski garasz. Drugie miejsce zajął Valašský frgál, czyli czeski kołacz z powidłami i kruszonką. Podium zamyka rosyjski smetannik. 

Tuż za pierwszą trójką uplasowało się pierwsze polskie ciasto wyróżnione w zestawieniu, czyli karpatka. Z kolei na 8. miejscu znalazł się sernik, na 14. - sękacz, a na 20. - marcinek. W rankingu wyróżniono jeszcze kremówkę, która wylądowała na miejscu 28. 

Posypany cukrem pudrem, nierówny wierzch ciasta przypomina pokryte śniegiem Karpaty, do których nawiązuje nazwa wypieku. Mimo że niewiele wiadomo o jej pochodzeniu, najwcześniejsze wzmianki karpatki są datowane na 1972 rok 

- czytamy na portalu tasteatlas.com. 

Co sądzicie o tym rankingu?  

Zobacz również: Wybrano najsmaczniejsze kanapki z McDonald’s. Zwycięzca to spore zaskoczenie

Polecane wideo

Najbardziej zgorzkniałe znaki zodiaku. Nie potrafią cieszyć się życiem
Najbardziej zgorzkniałe znaki zodiaku. Nie potrafią cieszyć się życiem - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie