Weekendowe rarytasy. Arbuzowe martini

A gdyby tak udoskonalić klasyczne martini i nadać mu intrygującą arbuzową nutę?
Weekendowe rarytasy. Arbuzowe martini
Fot. Unsplash/Unsplash
25.03.2022

Martini należy do jednych z najbardziej cenionych koktajli na świecie. Zazwyczaj komponuje się je z ginu oraz wytrawnego wermutu. Za przykładem Agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda, można pić też tak zwane Vesper martini, oczywiście wstrząśnięte, nie mieszane i wraz z zieloną oliwką oraz skręconą w spiralę skórkę cytrynową. 

Dobrze czasem jednak odejść od koktajlowych klasyków i nieco poeksperymentować, na przykład stworzyć martini ze słodką orzeźwiającą arbuzową nutą. Oto przepis na idealne arbuzowe martini, które będzie świetnym weekendowym rarytasem. 

Zobacz także: Switchel. Genialnie działający na ciało i ducha napój z Karaibów

Pyszne martini z arbuzową nutą

Blendujemy dwa trójkątne wypestkowane kawałki słodkiego, dojrzałego arbuza bez skórki wraz z kilkoma listkami świeżej mięty. Do shakera wlewamy trzydzieści mililitrów ginu, piętnaście mililitrów wytrawnego wermutu, zblendowanego arbuza i kilka kostek lodu, a następnie energicznie wstrząsamy zawartością.

W dalszej kolejności przecedzamy nasz koktajl za pomocą sitka i przelewamy do kieliszka. Podajemy z listkami świeżej mięty i opcjonalnie z lodem. 

Zobacz także: Zasada jednego kęsa: Bento, czyli idealna lunchowa inspiracja prosto z Japonii

Polecane wideo

Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor
Piękna wiosenna bielizna, która każdego dnia będzie poprawiać Ci humor - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie