Tsunami cake. Deser z Instagrama z efektem WOW

Filmiki z tymi wypiekami są po prostu hipnotyzujące.
Tsunami cake. Deser z Instagrama z efektem WOW
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/miramimarie/)
14.01.2021

Miniony rok przyniósł nam wiele niezapomnianych trendów kulinarnych. W związku z pandemią koronawirusa i domową kwarantanną mnóstwo osób zaczęło eksperymentować we własnych kuchniach. Wielką popularnością cieszyły się zwłaszcza takie domowe wypieki jak wszelkiego rodzaju chleby, a także wyjątkowa kawa, która miała przypomnieć nam beztroskie czasy gdy raczenie się napojami z kawiarni było czymś najnormalniejszym na świecie. 

Zobacz również: Wygląda jak z drogiej kawiarni, a zrobisz ją w domu. Przepis na whipped coffee, hit TikToka

Minął dopiero pierwszy tydzień nowego, 2021 roku, a już możemy mówić o trendzie kulinarnym, który naszym zdaniem ma olbrzymie szanse aby zdobyć miano najbardziej efektownego. Już teraz bije rekordy popularności w mediach społecznościowych, a patrząc na filmiki z tym deserem w roli głównej wcale się nie dziwimy. 

Tsunami cake. Ciasto z płynną polewą to hit Instagrama 

Chodzi o wypieki o nazwie tsunami cake, czyli ciasto czy też tort tsunami. To prawdziwe ciasto z efektem wow, w którym zakochał się cały Internet. Na Instagramie pod hashtagiem #tsunamicake znajdziemy już prawie 4 tys. zdjęć i filmików, a na TikToku materiały z tym opisem obejrzano już prawie 4 mln razy. 

Na czym polega tsunami cake? Fenomen tego spektakularnego deseru kryje się w polewie. W przeciwieństwie do tradycyjnej polewy w przypadku ciasta tsunami ta musi być płynna. Wypiek umieszcza się w wysokiej, przezroczystej plastikowej tubie, która okala ciasto, a następnie wlewa się do niej polewę. Dla jeszcze bardziej zjawiskowego efektu na wierzchu polewy można umieścić różne dodatki, takie jak posypka czy jadalny brokat. 

W kulminacyjnym momencie należy pozbyć się plastikowej tuby pociągając ją do góry - z tego względu ciasto tsunami bywa też nazywane pull-me-up cake. Wówczas polewa w efektowny sposób rozlewa się po wypieku, zalewając go niczym fala tsunami. Ten widok jest naprawdę hipnotyzujący, o czym możecie przekonać się sami zaglądając do naszej galerii. Obejrzycie tam najlepsze filmiki znalezione pod hashtagiem #tsunamicake.  

Jak podoba wam się taki deser? 

Polecane wideo

19-letnia „Barbie po przejściach”. Takiej żywej lalki świat jeszcze nie widział
19-letnia „Barbie po przejściach”. Takiej żywej lalki świat jeszcze nie widział - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie