Sprawdzono, jaką pizzę Polacy zamawiają najchętniej. Mają trzy ulubione smaki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pizzy mamy dla Was kilka ciekawostek o tym przysmaku.
Sprawdzono, jaką pizzę Polacy zamawiają najchętniej. Mają trzy ulubione smaki
Fot. Unsplash
09.02.2020

Dzisiaj, czyli 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji serwis PizzaPortal.pl zebrał najważniejsze statystyki dotyczące tego włoskiego przysmaku. Zamawiający najchętniej wybierają Capricciosę z sosem czosnkowym, za którą średnio płacą 31,11 zł.

Ulubione pizze Polaków

Pizza to nadal najchętniej zamawiany rodzaj dania za pomocą PizzaPortal.pl i stanowi 54,9 proc. wszystkich zamówień (dane PizzaPortal.pl za okres Q1.2019-Q4.2019)

Najpopularniejszym rodzajem tego włoskiego przysmaku od lat jest Capricciosa, której smak jest niezmiennie doceniany przez Polaków od wielu lat. Na podium znalazły się również Margherita oraz Pepperoni. Dużą popularnością cieszy się też Hawajska, wokół której nie brakuje kontrowersji.

Zobacz także: Pizza z patelni. Prosty przepis, który pokochasz

Do ulubionych dodatków wybieranych przez zamawiających na PizzaPortal.pl należą szynka, pieczarki, cebula, salami i papryka. Ulubionym sosem jest niezmiennie czosnkowy – wybiera go aż 58 proc. zamawiających. Na drugim miejscu znalazł się pomidorowy, na który decyduje się 8 proc. osób, a podium zamyka BBQ, z popularnością na poziomie 5 proc.

Wyjaśnia Tomasz Lipiński, dyrektor marketingu PizzaPortal.pl

Zamawiający najchętniej wybierają pizzę o średnicy 30-34 centymetry. Na taką opcję decyduje się 36 proc. zamawiających. 11 proc. osób kupuje pizzę o średnicy powyżej 50 centymetrów, a zaledwie 2 proc. decyduje się na mniejszą niż 25 cm.

Koszty pizzy rosną

Capricciosa Index przygotowany przez PizzaPortal.pl wykazał, że w 2019 za ulubioną pizzę zamawiający musieli zapłacić o 8 procent więcej niż w roku 2018. Ceny najbardziej wzrosły w Lublinie, bo aż o 23 proc.

Największy wzrost cen w ciągu tego roku – poza Lublinem – odnotowaliśmy w Toruniu, Poznaniu, Bydgoszczy czy Wrocławiu. W Lublinie za pizzę zamawiający zapłacą 34,19 zł, a rok wcześniej było to średnio 27,72 zł. Sprawdziliśmy również kiedy Polacy najchętniej zamawiają pizzę. Zdecydowanie jest to niedziela w godzinach między 18:00 a 19:00.

- podsumowuje Piotr Kruszyński, CEO PizzaPortal.pl.

A Wy jaką pizzę zamawiacie najchętniej?

Mat. prasowe

Polecane wideo

Wszyscy zwariowali na punkcie tego płaszcza. Kupisz go w taniej i modnej sieciówce!
Wszyscy zwariowali na punkcie tego płaszcza. Kupisz go w taniej i modnej sieciówce! - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.02.2020 10:46
Nie znosze hawajskiej pizzy ani pepperoni.... kto niby robił te statystyki ?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie