Ten przepis na „średnio wysmażonego kurczaka” to hit Internetu! Nie dlatego, że jest taki smaczny…

Użytkowniczka Facebooka zajada się surowym drobiem...
Ten przepis na „średnio wysmażonego kurczaka” to hit Internetu! Nie dlatego, że jest taki smaczny…
źródło: Facebook (facebook.com/morgan.gibbs.98)
16.01.2017

Kto by pomyślał, że kawałek piersi z kurczaka może wzbudzić tak ogromne emocje… A jednak - o tym filecie dyskutuje dziś cały Internet. Przede wszystkim dlatego, że nie wiadomo, jak go potraktować. Czy to tylko prowokacja? Dowcip nastawiony na tanią sensację? A może jednak czysta prawda i ktoś naprawdę zajada się niemal surowym mięsem drobiowym?

W tym przypadku rzeczywiście wszystko jest możliwe. Internauci nie mają przecież patentu na mądrość, więc nie można wykluczyć, że to wcale nie dowcip. Większości obserwatorów na ten widok robi się słabo. Wszyscy słyszeli o średnio wysmażonej wołowinie, ale kurczak w takiej postaci to już chyba przesada.

Spróbujesz?

Zobacz również: Po 22 latach wegetarianizmu spróbowała mięsa. Jej reakcja zaskoczyła wszystkich!

 

surowy kurczak

źródło: Facebook (facebook.com/morgan.gibbs.98)

O niedosmażonym filecie zrobiło się głośno za sprawą Morgan Jane Gibbs. Jej post na Facebooku jednych rozbawił, innych autentycznie oburzył. Dziewczyna opublikowała zdjęcie nietypowego dania, a jego opis do złudzenia przypomina publikacje bardziej znanych trenerek fitness i specjalistek od zdrowego odżywiania.

„Właśnie przygotowałam średnio wysmażone paluszki z kurczaka. Są tak dobre, że w głowie mi się nie mieści, dlaczego nie spróbowałam tego wcześniej. Nie mogę się doczekać, kiedy dodam je do domowej sałatki i warzyw” - czytamy.

Poniżej znalazły się tagi w stylu #postanowienienoworoczne i #zdrowadieta.

Zobacz również: Tajemnica panierki kurczaka z KFC ujawniona. Wszyscy chcą znać ten przepis!

surowy kurczak

źródło: Facebook (facebook.com/morgan.gibbs.98)

Przerażeni internauci natychmiast ostrzegli Morgan, że to jednak zły pomysł. Surowy drób nie nadaje się do spożycia, bo w najlepszym przypadku wywoła sensacje żołądkowe, a w najgorszym - poważne zatrucie zagrażające życiu. Inni próbowali się upewnić - „Na pewno masz na myśli kurczaka? To nie jest przypadkiem łosoś?”.

Pojawiły się także głosy, że to profanacja pysznego mięsa, które odpowiednio przyrządzone jest prawdziwym przysmakiem. Zajadanie się niemal żywą kurą to jego marnotrawienie.

„To danie nazywa się SALMONELLA, a nie średnio wysmażona pierś z kurczaka” - czytamy w jednym z komentarzy na Twitterze.

 

surowy kurczak

źródło: Facebook (facebook.com/morgan.gibbs.98)

Mamy nadzieję, że to jednak dowcip. Jeśli Morgan zainspirowała Cię do powtórzenia tego dania we własnym domu, musisz wiedzieć, że surowy drób naprawdę nie jest dobrym pomysłem!

W niepoddanym obróbce termicznej mięsie z kurczaka może występować bakteria Campylobacter jejuni, która występuje w odchodach zwierząt. Może wywołać poważną infekcję z wysoką gorączką, osłabieniem, bólem brzucha i biegunką.

Salmonella także nie zachęca do podobnych eksperymentów kulinarnych.

Zobacz również: Złocisty kurczak ze słoneczną sałatką

surowy kurczak

źródło: Facebook (facebook.com/morgan.gibbs.98)

Morgan Jane Gibbs - prowokatorka, dowcipniś czy może jednak niezbyt rozgarnięta kucharka?

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.01.2017 16:22
rzygac mi sie chce
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.01.2017 13:10
Nie wspomnieliście o jej odpowiedzi na komentarz, że dostanie salmonelli. Odpowiedziała, że nie dostanie salmonelli, bo to nie jest łosoś (salmon) :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie