Drunch - nowy wielkomiejski posiłek

Najpierw był lunch, potem pojawił się brunch, a teraz prawdziwą furorę robi drunch. Co to takiego?
Drunch - nowy wielkomiejski posiłek
05.04.2009

Lunch to właściwie drugie śniadanie lub wczesny obiad - jak kto woli. W Polsce znany od lat. Brunch to połączenie śniadania i lunchu, czyli jeszcze wcześniejszy obiad. Ale jakby tego było mało, w wielkomiejskim slangu pojawił się trzeci posiłek o bardzo intrygującej nazwie… Mowa o drunchu, czyli lekkiej alternatywie dla ostatniego posiłku w ciągu dnia - połączeniu podwieczorka z późną kolacją.

Pierwsze podbite przed drunch tereny to większe miasta USA. Elegantki z Piątej Alei, wśród których wstyd się przyznawać do jedzenia czegokolwiek po 18, wreszcie poczuły ulgę - mogą bezkarnie przekąsić coś po obiedzie. Drunch jada się między 17 a 21 - obowiązkowo na zimno! Może przyjmować formę bufetu z lekkimi przekąskami - niezbyt kalorycznymi, aby się nie przejeść i nie zasiedzieć.

W Europie na dobre zadomowił się we Francji, która słynie z zamiłowania do przeciągających się w nieskończoność biesiad przy tacy z serami i winie. Najmodniejsze zachodnie restauracje już powykreślały ze swoich wieczornych menu potrawy typowe dla kolacji (jedzenie jej jest już passe), zastępując je snobistycznymi drunchami.

W roli drunchu świetnie sprawdzą się lekkie sałatki oraz oryginalnie wyglądające przekąski. Zaskocz swoich znajomych, korzystając z przepisów Papilota:

Fasolka szparagowa z pomidorami

Tuńczyk w indyjskim stylu

Sałatka z indykiem i oliwkami

Gabriela Mostowicz-Zamenhof

Polecane wideo

Komentarze (87)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.07.2009 14:58
no, niech jeszcze srancz se wymyślą...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2009 17:38
bzdury jak ch.uj. w zyciu nie powiem w Polsce lub do Polaka, ze jem LANCZ. ludzie, szacunku trochę do swojego jezyka ojczystego!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.06.2009 17:38
bzdury jak ch.uj. w zyciu nie powiem w Polsce lub do Polaka, ze jem LANCZ. ludzie, szacunku trochę dlaswojego jezyka ojczystego!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2009 13:21
a ile to ma kalorii?? Mam niezłe tabletki, ktore zmniejszają ilość kalorii z jedzonka także od czasu do czasu czegoś ciekawego mogę spróbować :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2009 18:41
[quote="Gosc"]Po prostu brak mi słów!!! Z menu w restauracjach znika kolacja..... Bo to jest już passe buahahaha!!!! Przecież to jakaś komedia, ci ludzie nie mają co ze sobą zrobić więc wymyślają takie głupoty. Może niedlugo nie będą sprzedawać nigdzie po 18 jedzenia bo jedzenie jest passe? Komedia![/quote] haha zgadzam się
odpowiedz

Polecane dla Ciebie