Organizujesz przyjęcie? Sprawdź, ile podać jedzenia i napojów, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto!

Specjaliści opracowali prosty przelicznik, dzięki któremu gościom niczego nie zabraknie, a Ty nie przesadzisz z zakupami.
Organizujesz przyjęcie? Sprawdź, ile podać jedzenia i napojów, aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto!
09.06.2015

Organizacja niezobowiązującego spotkania z przyjaciółmi przy stole dla wielu z nas jest takim samym wyzwaniem, jak przygotowania do wystawnego bankietu dla kilkudziesięciu osób. W obu przypadkach, nawet jeśli wiemy co chcemy zaserwować gościom, zupełnie nie kontrolujemy ilości jedzenia. Zazwyczaj kończy się to nadmiarem i niemal zawsze dochodzimy do wniosku, że znowu przesadziłyśmy...

W myśl tradycyjnej polskiej zasady „zastaw się, a postaw się”, wolimy podać zbyt wiele, niż ryzykować sytuacją, że czegoś zabraknie. Czas z tym skończyć! Specjaliści z amerykańskiej firmy Chickabug, która zajmuje się produkcją okolicznościowych gadżetów na wszelkiego rodzaju uroczystości, stworzyła rozpiskę, którą każda z nas powinna wziąć sobie do serca.

Na podstawie własnych doświadczeń, a także rozmów z organizatorami i gośćmi, powstała prosta tabela. Dzięki niej nie będziesz musiała się zastanawiać, ile dań głównych, deserów i alkoholu powinnaś podać na stół, aby wszystkich zadowolić.

menu na przyjęcie

JEDZENIE

Kanapki lub danie główne – 1,5 porcji dla każdego 1 gościa

Przekąski (orzeszki, chipsy itp.) - 1,5 kubka dla każdego 1 gościa

Owoce – 2 duże patery (lub zwykłe talerze) dla grupy 25 gości

Przystawki (koreczki, kanapeczki), jeśli przewidujesz danie główne – 6 porcji dla 1 gościa

Przystawki, jeśli nie serwujesz dania głównego – 12 porcji dla 1 gościa

menu na przyjęcie

DESERY

Babeczki lub inne małe ciasteczka – 1,5 porcji dla każdego 1 gościa

Ciastka (kruche, najczęściej z paczki) – 3 ciastka dla 1 gościa

Cukierki – pół kubka dla 1 gościa

Lody – 1 gałka dla 1 gościa

menu na przyjęcie

NAPOJE (jeśli serwujesz alkohol)

Lemoniada, napoje gazowane lub herbata mrożona – 7 litrów dla grupy 25 gości

Drinki alkoholowe – 1,5 drinka na godzinę dla 1 gościa

menu na przyjęcie

NAPOJE (jeśli nie serwujesz alkoholu)

Lemoniada, napoje gazowane lub herbata mrożona – 14 litrów dla grupy 25 gości

Twórcy tych przeliczników zapewniają, że jeśli weźmiesz pod uwagę ich wskazówki, gościom na pewno niczego nie zabraknie. Nie dojdzie także do sytuacji, że stoły pozostaną pełne i zwyczajnie wyrzuciłaś pieniądze w błoto.

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 30.06.2015 00:11
Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. On powiedział "nie". Zapytała wiec jeszcze raz: " Jestem w twoim sercu? Powiedział "nie". Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś płakał za mną? Powiedział, ze "nie". Smutne - pomyślała i odeszła. Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, tylko umarłbym z tęsknoty." Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że Cię kocha. Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu,przy telefonie albo w szkole. Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. Jutro rano ktoś Cię pokocha. Stanie się to równo o 12.00. Będzie to ktoś znajomy. Wyzna Ci miłość o 16.00 Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze samsama
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.06.2015 23:18
Ja jestem bezczelna i kładłam na stół symboliczną flachę jako swój wkład a potem zamawialiśmy pizzę. Imprezy ze znajomymi robiliśmy prawie zawsze u mnie bo tylko ja miałam warunki, więc byłoby nie fair jakbym ciągle tylko ja wszystkim wszystko stawiała a przyrządzać posiłków nie umiem więc musiałabym zamówić z knajpy. Umieram jak muszę swoimi lewymi rękami zrobić se kanapkę a co dopiero "danie główne" i wystawne koreczki a nie chcę się tego uczyć. Artykuł mimo wszystko przydatny -dobrze wiedzieć ile napoi potrzeba.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2015 23:40
ja tam zawsze za dużo jem
odpowiedz
kula (Ocena: 5) 09.06.2015 17:01
Ja zawsze za dużo zrobię, bo wydaję mi się że zabraknie, a jak do innych chodzę to paluszki chipsy i jedna sałatka....
odpowiedz
to ja (Ocena: 5) 09.06.2015 09:27
wow! bardzo przydatny artykul! fajnie by bylo gdyby sie pojawil jeszcze taki o fajnych fancy potrawach/przekaskach za nie duza cene :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie