Z wizytą w sex-shopie...

16 Lipca 2009

Znajdziesz tu erotyczne zabawki, dzięki którym droga do orgazmu stanie się prostsza!

Z wizytą w sex-shopie...

Erotyka to nie chleb powszedni, szczególnie w Polsce, gdzie ściany sypialni nadal widzą poczucie wstydu i niepokonaną pruderię. To dosyć kuriozalne, biorąc pod uwagę fakt, że żyjemy w XXI wieku, a już antyczni Grecy przełamywali tematy tabu, obserwując, że pełne pasji kobiety pozbawione seksu (dziewice, wdowy, niezaspokojone żony, kapłanki) przejawiają niepokojące symptomy humorzastości, bezsenności, braku apetytu i histerii. Jako lekarstwo, słynny medyk Hipokrates polecał swoim uczniom dotykanie organów płciowych, wywołujące terapeutyczną przyjemność. Jednak dopiero tysiące lat później wymyślono coś, co zagwarantowało kobiecie (obok seksu, rzecz jasna) maksymalną rozkosz – erotyczne  zabawki, dzięki którym droga do orgazmu staje się prostsza.

Seksgadżety, które od lat podbijają zachodnie rynki, stają się coraz popularniejsze również w Polsce. Nasza zaściankowa jeszcze mentalność w sprawach seksu pozwala nam jednak na nieco odważniejsze komunikowanie swoich potrzeb, dzięki czemu wizyta w sex-shopie nie jest już tematem tabu. Bardziej wstydliwi nie muszą jednak skazywać się na stres związany z odwiedzaniem adresu, przy którym mogliby spotkać (o zgrozo!) kogoś znajomego, wystawiając się tym samym na śmieszność (niestety, tak większość z nas jeszcze myśli). Imponujący wybór erotycznych zabawek można znaleźć w sieci, a asortyment wydaje się tak duży, że nawet najbardziej wybredny czy wyrafinowany klient odnajdzie to, czego szukał.

Jak zapewnia dr Alicja Długołęcka, uznana seksuolożka, która udzieliła niedawno wywiadu „Wysokim Obcasom”,  to, czy używamy erotycznych gadżetów, czy nie, w żaden sposób nie stanowi o jakości naszego życia seksualnego. Jej zdaniem, istnieją pary, które uwielbiają dziki, namiętny seks na łonie natury, a lateksy, wibratory i przebieranki zawsze będą przez nich traktowane jako coś nienaturalnego. Z drugiej strony niektórzy nie wyobrażają sobie miłosnych igraszek bez urozmaiceń w postaci szalonych zabawek.

Dr Długołęcka zauważa również, że w przypadku wielu kobiet wizyta w sex-shopie nie jest ich własną decyzją:

Najważniejsze jest to, żebyśmy wiedziały, czego chcemy, żebyśmy potrafiły się wsłuchać w swoje potrzeby, potrafiły się poddać grze własnej wyobraźni, zanim pójdziemy za wyobraźnią partnera. W przypadku kobiet często bowiem dochodzi do nieporozumień, ponieważ robią coś za wcześnie. Tak pragną partnera, tak są zaangażowane emocjonalnie, że wchodzą w świat jego wyobraźni, nie znając jeszcze własnej. Tu czyhają niebezpieczeństwa. Jeśli decyzja o przekroczeniu jakiejś granicy nie jest nasza, to pozostanie nam niesmak i uczucie zawodu”.

Z wywiadu dowiadujemy się również, że jeśli kobieta ma opory przed zakupami w sex-shopie, na początek powinna wybrać  butik erotyczny, gdzie można znaleźć nie tylko bardzo prowokacyjne, wręcz onieśmielające przebrania, ale również ciekawe, niespotykane gadżety z orientalnych zakątków świata.

Równie ważna jak asortyment sklepu, jest obsługa. Zdaniem dr Długołęckiej, dobra ekspedientka/dobry ekspedient w sex-shopie powinna/powinien być seksuologiem, psychologiem, a przede wszystkim „normalną, przyjazną osobą, z którą łatwo się utożsamić i która nie ocenia”.

Taka osoba powinna nas oswoić z tematem erotycznych zabawek, pomóc przełamać wstyd. Na pierwszą wizytę do tego typu sklepu warto się wybrać z przyjaciółką:

„Można się razem pośmiać, pożartować, powymieniać doświadczeniami i jest raźniej. Warto się tam wybrać z otwartym umysłem i skonfrontować na spokojnie swoje uczucia” – tłumaczy pani dr. Jej zdaniem, dopiero po samotnych zakupach możemy bez obaw udać się do sex-shopu z partnerem. Aby ta wizyta (a później zabawa nabytymi gadżetami) sprawiała prawdziwą przyjemność, decyzja o niej powinna być w pełni przemyślana, świadoma i dobrowolna. „Mamy myśleć o własnych potrzebach - niech to będzie tzw. zdrowy erotyczny egoizm” – apeluje dr Długołęcka.

Natasza Lasky

 

 

Zobacz także:

Na wakacjach chętniej kupujemy wibratory! 

I prezerwatywy opóźniające wytrysk. Czyżby kryzys zmusił nas do poszukiwania innych rozrywek niż dyskoteki i kino?

Pytanie do seksuologa: „Jak się kochać, gdy on ma małego?”

Narzeczony Ilony nie został hojnie obdarzony przez naturę, przez co cierpią jej doznania seksualne. Nasz seksuolog radzi, jakie pozycje wybierać, aby skarb ukochanego wydał się większy…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (239)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-12 14:23:07

Gadżety erotyczne All Inclusive Sex shop Ses4Us zaproponuje Ci znacznie więcej niż się spodziewasz! Wiemy o czym myślisz! Zamienimy Twoje pragnienia w prawdziwą ekstazę. Na wirtualnych półkach naszego sex shopu czekają na Ciebie zabawki dla dorosłych sprawdzonych producentów, wykonane z najwyższej jakości materiałów, testowane dermatologicznie i całkowicie bezpieczne. Zaproponujemy Ci gadżety erotyczne we wszystkich rozmiarach i kolorach oraz modele, które w 100% (i miłą nawiązką) spełnią wszystkie Twoje indywidualne preferencje. Gwarantujemy bezpieczne i dyskretne zakupy i przede wszystkim 100% satysfakcję czystej przyjemności!!! Rozklikaj się po swoich fantazjach erotycznych Już teraz odwiedź www.sex4us.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-19 21:10:20

UJ7Ncz stuycppnhvkx

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 22:20:03

Keep these articles coming as they’ve onpeed many new doors for me.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 19:08:16

What an awesome way to expalin this—now I know everything!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 18:13:10

Kewl you slohud come up with that. Excellent!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 10:26:49

HdYTlq mwcnohaifwup

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 14:36:38

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 14:36:27

Such a deep asewnr! GD&RVVF

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-17 13:29:14

I am totally wowed and prperead to take the next step now.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-07 20:28:57

mi mama kupi na gwiazdke xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz