Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?

12 Sierpnia 2008

Pierwsze wibratory stosowane były przez XIX-wiecznych lekarzy w krajach anglosaskich jako przyrząd do leczenia często wtedy diagnozowanego schorzenia kobiecego określanego terminem histerii.

Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?

Już antyczni Grecy zaobserwowali, że pełne pasji kobiety pozbawione seksu (dziewice, wdowy, niezaspokojone żony, kapłanki) przejawiają niepokojące symptomy humorzastości, bezsenności, braku apetytu, histerii. Jako lekarstwo, słynny medyk - Hipokrates polecał swoim uczniom dotykanie organów płciowych wywołujące terapeutyczną przyjemność. I tak się wszystko zaczęło…

Ze względu na potępianie masturbacji, dopiero w XIX w. w przybytkach typu SPA odkryto magiczne działanie strumieni wodnych. W 1860 r. miały miejsce pierwsze eksperymenty z wykorzystaniem swoistego prysznica, przypominającego wąż strażacki, do celów uzdrawiających kobiece niepokoje. Zalecany czas zabiegu wynosił 4 minuty.

Słynna fabryka Weiss wypuściła na rynek pierwszy wibrator na baterie, zaś w chwilę później ukazały się najprzeróżniejsze modele: przenośne, stojące na podłodze, zwisające z sufitu. Wiele spośród nich przypominało kształtem męski członek, ale dostępny na rynku asortyment już wtedy był bardzo zróżnicowany. Wciąż pozostawał to jednak sprzęt specjalistycznie medyczny, do użytku lekarzy wierzących, że 75% kobiet cierpi na dolegliwość zwaną po Grekach histerią.

Do gospodarstw domowych wibrator trafił dopiero na początku XX w. wraz z rozwojem elektryczności. Wielkie, nieporęczne maszyny, często zawodzące przed osiągnięciem celu, nie sprzyjały erotyce. Za to prasa medyczna zaczęła się rozpisywać o szerokich zaletach urządzeń – miały leczyć głuchotę, polio i impotencję, a nawet platfusa i łupież. Im bliżej Pierwszej Wojny Światowej i im więcej było wibratorów na rynku, tym mniejsze zainteresowanie przejawiali nimi medycy. W okresie wojen i innych zmartwień problem wibratora zanikł na pół wieku.

W latach osiemdziesiątych przyszedł zasłużony czas dla tego urządzenia. Do wyboru, do koloru, no i rozmiaru. Oprócz wibratorów z jednym silnikiem, wzbudzającym drgania, pojawiły się wibratory z wbudowanymi dodatkowymi napędami. Posiadają one kolejne silniki, które mogą na przykład powodować wyginanie się końcówki wibratora lub obracanie koralików znajdujących się w środkowej części. Istnieją także urządzenia wyposażone w rozbudowane programy pracy.

Wibratory dzielone są zwykle ze względu na materiał, z którego są wykonane (m.in. guma, akryl, silikon, lateks, twarde plastiki, metal, szkło, czyli pyrex) oraz przeznaczenie, które ma istotny wpływ na kształt urządzenia. W tej drugiej klasyfikacji wyróżnia się wibratory pochwowe, łechtaczkowe, g-spot, analne i wiele kombinacji tych wariantów.

Wymiary wibratorów wahają się zazwyczaj w granicach 10 - 30 cm długości i 1 - 5 cm średnicy. Bardziej wyszukane modele mogą być wykonywane na zamówienie z metali szlachetnych.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (107)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-09-20 15:34:20

re: Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?

Tak to prawda dzisjaj nie ma problemu nabyć cacko czyli wibratorek który pomoże osiągnąć mega orgazm ja też mam i sobie chwalę, mam nowoczesny z wbudowaną głosową regulacją wibracji z amoo.pl polecam bardzo. Buska

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Venus
(Ocena: 5)
2013-09-04 09:16:22

re: Wibrator - najlepszy przyjaciel kobiety?

O różnych rodzajach można poczytać tutaj na stronie rozpalaj.pl -> dalej zakładka porady . Sklep też całkiem ok, jest w czymś wybierać :0

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-14 13:00:35

dobre i tanie wibratory i dilda :) - Sprawdź koniecznie ! dildo.intymne.cba.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-01 12:25:35

Teraz faktycznie jest sporo sex shopów, gdzie wibratory można kupić. Jednak w większości sklepów tego typu, te wibratory nie wyglądają zbyt podniecająco. Jedynym sklepem erotycznym, w którym można kupić naprawdę ciekawe, seksowne i przede wszystkim naturalne zabawki jest chyba sklep eco-vibrator.eu. No ale najważniejsze jest to, że podchodzi do erotyki w bardziej wysublimowany sposób.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-29 18:06:51

uwielbiam mój wibrator tak samo jak mojego męża on lubi jak się nim bawię mówi że to strasznie go podnieca :P poza tym penis mojego ukochanego nie zawsze ma siłe wstać czy po ciężkim dniu pracy czy jak wypijemy troszkę za dużo to wtedy mogę zabawić się wibratorem a jeśli jego zaczyna to rajcować to nawet on mi go wkłada a później wkłada swoje przyrodzenie:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-02-02 13:59:53

A według mnie teraz najlepsze są wibratory od Zini. Takich kształtów nie znajdziecie w innych wibratorach. Mam ROAE. Poza tym mają tyle funkcji, że jeszcze wszystkich nie przeszłam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-15 11:33:15

świetny wybór tych gadżetów oferuje firma Fun Factory :) ich zabawki są wykonane z bezpiecznych materiałów, a design nie przypomina typowych wibratorów... widziałam ostatnio katalog, i chciałabym każdą jedną taką zabawkę!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-09-04 09:09:42

Widziałam ostatnio sporo ich gadżetów świetnych cenach w rozpalaj.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-29 17:18:31

Nawet najlepszy wibrator nie zastąpi mi mojego mężczyzny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-07 12:09:48

Pleciesz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takich wibracji i szybkości nie ma żaden penis ! Oj ty niedoświadczona kobieto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-07 17:24:00

Ja tam wole faceta z wibratorwm

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-21 19:44:00

raczej mi się nie wydaje;/... jak coś tak malutkiego może zastąpić męskie ramiona:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz