Walentynki 2016: erotyczny masaż od A do Z

13 Lutego 2016

Zmysłowy masaż może być znakomitym prezentem dla partnera z okazji walentynek. Sprawdź, jak się do niego zabrać i na co zwrócić uwagę.

masaż erotyczny

Niejedna kobieta ma niemały ból głowy, gdy zaczyna szukać walentynkowego prezentu. Chcemy, żeby upominek był wyjątkowy i sprawił ukochanemu przyjemność. Często się jednak okazuje, że nie jesteśmy w stanie upolować niczego godnego uwagi – a walentynki tuż-tuż! Co wtedy? Spokojnie. Możesz podarować ukochanemu wyjątkowy prezent, który zapamięta na długo. Na przykład intymny masaż. Lista jego zalet jest długa – rozluźnia i relaksuje, poprawia samopoczucie, wprowadza w swobodny nastrój, może być interesującym wstępem do upojnej nocy.

„Opanowanie technik dotykania w celach seksualnych, jak również niezwiązanych z seksem, jest moim zdaniem ogromnie ważne dla uzyskania zadowolenia ze związku dwojga ludzi. U partnerów, których pożycie płciowe układa się dobrze, masaż może wzmóc przyjemne doznania, współżycie zaś większości par potrafi znacznie ulepszyć” – zauważa dr Miriam Stoppard. Autorka poradnika „Magia i czar seksu”, w którym pisze o masażu erotycznym, zwraca uwagę, że masaż nie tylko działa odprężająco i pozwala rozkoszować się wrażeniami dotykowymi, ale pozwala też skoncentrować się na reakcjach naszego organizmu, co wyraźnie podnosi libido. Podczas masażu można nawet odkryć strefy, których nigdy wcześniej nie uważało się za erogenne.

Od czego zacząć?

Skoro intymny masaż ma być prezentem na walentynki, trzeba się do niego zabrać jak należy i poświęcić mu sporo czasu. Dr Miriam Stoppard radzi, by wybrać porę, gdy nikt wam nie przeszkodzi. Wyłączcie telefony. Pomieszczenie, w którym będziesz masować partnera, powinno być ciepłe i przyjemne, z właściwym klimatem. Nie powinno być jednak duszne, dlatego zanim zabierzesz się do dzieła, porządnie je wywietrz, a następnie podgrzej. Dobre pomysły to przyćmione oświetlenie, cicha muzyka, świece, kadzidła (jeśli je lubicie). Masaż można przeprowadzić na łóżku albo na podłodze, np. na dużej ilości poduszek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (0)
ocena
0/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz