Uprawiałam seks, na który nie miałam ochoty. Dobrze zrobiłam?

30 Listopada 2017

Powiedzieć „nie” czy dla świętego spokoju realizować każdą łóżkową zachciankę faceta – przed taki dylematem staje wiele Polek. Jakie rozwiązanie jest najlepsze?

niechciany stosunek

Seks powinien przede wszystkim sprawiać przyjemność, jednak sporo kobiet traktuje go tylko jak obowiązek wobec partnera, niekiedy nawet dość przykry. Z badań wynika, że co czwarta Polka generalnie wykazuje niewielką ochotę na igraszki w sypialni albo wręcz nie ma jej wcale.

„6 procent potrzebuje seksu codziennie, kilka procent raz na wiele tygodni, a pomiędzy tymi skrajnościami jest cała rzesza kobiet, które potrzebują seksu raz na dwa tygodnie, raz na dziesięć dni, raz na tydzień. Jeśli jednak młoda kobieta jest od kilku, kilkunastu miesięcy w związku i ma chęć na seks np. raz w miesiącu – to trochę rzadko” – twierdzi znany seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz w książce „Lew-Starowicz o kobiecie”.

Zobacz także: 10 sytuacji, kiedy miłosne igraszki stają się KOSZMAREM. Przygotuj się na ból i rozczarowanie...

Jego zdaniem sporo Polek nie przejawia zbyt dużej aktywności w tej dziedzinie, za to napalony mężczyzna jest niezwykle twórczy, jeśli chodzi o doprowadzenie wybranki do łóżka. „A wybranka oczekuje, że tak powinno być już zawsze, nie tylko w pierwszych miesiącach związku. Tylko nieliczne panie cokolwiek o sztuce miłosnej czytają, pogłębiają swoją świadomość erotyczną, zaczynają się zastanawiać, że może jednak spróbować, jak to jest poszukać innej pozycji seksualnej, przejąć inicjatywę, jak to jest być na górze, udawać dominację” – wylicza Lew-Starowicz.

W efekcie to zwykle od mężczyzny wychodzą pomysły na urozmaicenie życia intymnego, nie zawsze budzące entuzjazm jego partnerki. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów jest seks oralny, bardzo lubiany przez facetów, mniej ceniony przez kobiety, które często uznają taką formę pieszczot za upokarzającą, o czym mają świadczyć jej wulgarne męskie określenia, w stylu „robić laskę” albo „ciągnąć druta”.

Mimo to sporo Polek zgadza się, by pobudzać w ten sposób partnera. Nie chcą sprawiać mu przykrości lub być posądzone, że są zimne i nieczułe. Problem w tym, że działanie wbrew sobie często przynosi efekty odwrotne do zamierzonego, a w dłuższej perspektywie może nie tylko obrzydzić życie seksualne, ale również pogorszyć relacje w związku.

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 08:32:46

Nic nowego. Polki są bardzo głupie i się nie szanują. Byleby Janusz był zadowolony, to sie podkładaja dla seksu 2 minutowego ha ha. Nie żal mi was lambadziary. A i jestem kobieta, zeby nie było, ze facet się mści.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
On
(Ocena: 1)
2017-11-30 07:13:36

"Seks powinien przede wszystkim sprawiać przyjemność, jednak sporo kobiet traktuje go tylko jak obowiązek wobec partnera, niekiedy nawet dość przykry. Z badań wynika, że co czwarta Polka generalnie wykazuje niewielką ochotę na igraszki w sypialni albo wręcz nie ma jej wcale." To bardzo smutne, że kobiety nie potrafią cieszyć się życiem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 08:33:37

To nie tylko od nich zależy! Jak ci tak przykro to nawracaj facecików, co myslą, że h...j wystarczy!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do 08:33:37
(Ocena: 1)
2017-12-01 07:45:25

Nie bądź taka sfrustrowana bo to urodzie szkodzi. Jeżeli potrafisz rozumieć to co czytasz, to przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Może dostrzeżesz, że nie pisałem nic o nawracaniu. Od nawracania facetów są podobno kobiety, one lubią "się poświęcać".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-12-02 14:28:47

Nie ma sie co dziwic.Co drugi polski facet wyglada tak,ze jedyne co czujesz na jego widok to wspolczucie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-30 06:53:33

Nie ma sensu sie zmuszac do czegos na co nie mamy ochoty, bo nie bedzie dobrze. Masz prawo czegos nie chciec i nie musisz sie z tego tlumaczyc ani przepraszac. Wymuszony seks jest obrzydliwy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
On
(Ocena: 1)
2017-11-30 07:15:22

Racja w 100 procentach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1