Przyłapana na MASTURBACJI: Jak się zachować w tak kłopotliwej sytuacji?

22 Grudnia 2014

Psycholog poleca szczerą rozmowę. Podpowiada, jakich słów użyć...

dociekliwa kobieta

Mówi się, że seks jest największym tematem tabu. Większość z nas to robi, ale mało kto ma ochotę o tym mówić. Jest jednak coś, co wzbudza nasze jeszcze większe zakłopotanie. Mowa o masturbacji, która dotyczy niemal wszystkich i to na bardzo wczesnym etapie życia. Naukowcy ostrożnie szacują, że „przyjemności na własną rękę” oddaje się aż 90 procent chłopców i ponad 60 procent dziewcząt w wieku poniżej 18 lat. Zazwyczaj zaczynamy wiele lat wcześniej. Skąd więc zmowa milczenia na ten temat?

Nie bez znaczenia jest historyczne podejście do samogwałtu. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne było przekonanie, że własnoręczne pobudzanie narządów płciowych jest nie tylko śmiertelnym grzechem, ale nawet... przyczyną chorób. Współczesna wiedza jednoznacznie temu zaprzecza, ale zażenowanie pozostało. Nastolatkowie nie potrafią się do tego przyznać, a rodzice nie chcą na ten temat rozmawiać.

Czy w ogóle jest o czym mówić? W końcu to tak prywatna i intymna kwestia, że trudno o niej dyskutować. To może się jednak okazać konieczne, kiedy zostaniemy przyłapani lub sami nakryjemy kogoś na masturbacji. Psychologowie podpowiadają, jak się wtedy zachować.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
4.1/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-12-22 11:22:53

re: Przyłapana na MASTURBACJI: Jak się zachować w tak kłopotliwej sytuacji?

że co kur...!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1