Opanuj sztukę uwodzenia...

22 Maja 2015

Jak skutecznie uwodzić, by obie strony miały z tego satysfakcję? Oto garść przydatnych porad.

uwodzenie

Jak to jest, że niektóre kobiety, wcale nie najatrakcyjniejsze, mają mężczyzn u stóp? Flirtują i spotykają się z tymi najprzystojniejszymi, rozsiewają wokół siebie czar, a ty tylko im się przyglądasz z zazdrością. Urodziły się z tym? Być może. Albo nauczyły się uwodzić. „Istnieje wiele sposobów, aby zwabić i uwieść drugą osobę, tak aby doszło między wami do zbliżenia seksualnego. Większość z nich polega na tym, aby w jakiś sposób przekonać ukochaną osobę, że zamierzasz zrobić wszystko, aby czuła się wspaniale, cokolwiek by to było” – tłumaczy dr Amy Cooper z Instytutu Badań nad Seksualnością w San Francisco w książce „Orgazm. Wyzwól i rozwiń swoją seksualność” (Helion 2011).

Uwodzić można spojrzeniem, gestem, słowem, ruchem czy określonym zachowaniem. Niezbędna jest do tego pewność siebie. Ważne, byś dobrze czuła się w swojej skórze, inaczej z uwodzenia mogą wyjść nici. Całej reszty możesz się nauczyć. Niech nie zniechęci cię brak doświadczenia. Jakoś je w końcu musisz zdobyć, prawda?

Flirtowanie

„Flirtować to znaczy zachowywać się uwodzicielsko. Można w ten sposób wyrażać seksualne zainteresowanie kimś konkretnym albo sam fakt, że jesteś osobą seksualnie ożywioną” – wyjaśnia dr Cooper. Może i brzmi to zabawnie, musisz jednak zdawać sobie sprawę, że mężczyźni odbierają bodźce, jakie wysyłasz podczas flirtu. A przecież o to chodzi, prawda? „Flirtować można strojem, nawiązywaniem kontaktu wzrokowego, sposobem mówienia czy mową ciała. Można nawet flirtować, wcale o tym nie wiedząc – czasem zainteresowanie seksualne drzemie tuż pod powierzchnią świadomości” – uważa autorka poradnika o seksualności.

Najprościej zacząć flirt od kontaktu wzrokowego. To zdecydowanie najlepszy i najprostszy wstęp do uwiedzenia. W ten sposób wyrażasz swoje zainteresowanie mężczyzną. Zdaniem dr Amy Cooper, kiedy pozwalasz wybranej osobie, aby przyłapała cię na tym, że się jej przyglądasz, możesz stworzyć między wami całkiem spore napięcie. To prawda, że dla niektórych podtrzymywanie kontaktu wzrokowego może być niezręczne, ale jest to umiejętność, którą możesz w sobie wykształcić. „Spokojny i bezpośredni kontakt wzrokowy może wyrażać pewność siebie, zainteresowanie i dostępność” – uważa dr Cooper.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-18 11:44:14

re: Opanuj sztukę uwodzenia...

A ja nie miałam w ogole powodzenia u facetów, pomogły mi dopiero feromony ( zamawiałam z pherowin.pl) teraz w końcu moje Zycie seksualne wygląda tak jak zawsze chciałam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
yhm
(Ocena: 5)
2015-05-22 19:10:46

re: Opanuj sztukę uwodzenia...

a wam to nic babeczki nie pasuje, ale przyznajcie hihi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-22 14:10:28

re: Opanuj sztukę uwodzenia...

Niby jakieś rady są, ale brak tu konkretów.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-22 10:15:16

re: Opanuj sztukę uwodzenia...

rady radami, ale jak się nie ma pewności siebie to na nic się zdają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-22 17:32:14

Dokładnie! Jak ktoś ma pewność siebie, to żadnych rad nie potrzebuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1