Wstydliwy PROBLEM: `W czasie seksu odczuwam straszny ból. Dlaczego tak się dzieje?`

29 Lipca 2016

Poznaj najczęstsze przyczyny bólu podczas stosunku.

ból podczas stosunku

Atmosfera jest, ukochany mężczyzna jest, wygodne łóżko jest – mimo to miłość nie sprawia Ci satysfakcji, ale ból. Stosunek miłosny można opisać za pomocą wielu słów, ale pośród nich nie powinno być określenia `bolesny`. Nieziemski, satysfakcjonujący czy przyjemny – te są właściwe.

Wiele kobiet twierdzi, że seks nie sprawia im przyjemności. Te same osoby nie mówią o tym głośno mężczyźnie, ale gdzieś po cichu koleżance czy na forum internetowym. Wstydzą się porozmawiać z lekarzem i ukochanym. Często zdarza się też, iż nie szukają przyczyny problemu, ale liczą, że po jakimś czasie sam zniknie albo zdarzy się cud. Niestety raczej nie ma co się łudzić. Bez próby zrozumienia i odkrycia, z czym wiąże się ból kobieta może cierpieć przez wiele lat. I są takie kobiety. Jeżeli jesteś jedną z nich, mówimy Ci - skończ z tym.

Poniższe wskazówki powinny pomóc zrozumieć, w czym tkwi przyczyna bólu.

Zobacz także: Waszym zdaniem: Do jakiego wieku facet może być prawiczkiem?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (12)
ocena
2.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Magdalena
(Ocena: 5)
2017-04-05 13:47:36

infekcja

Podaliscie tylko dwie przyczyny. a infekcje wywolane chodzeniem na basen, podrozami itd? Ja np mam z tym spory problem i dopiero niedawno znalazlam swoj zloty lek - mucovagin, ktory stosuje tez jako lubrykant.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Paulina
(Ocena: 5)
2016-08-02 18:06:10

W moim przypadku przyczyna bólu i braku możliwości odbycia normalnego stosunku była bardzo prosta. Niewłaściwy facet! 4 lata byliśmy razem, niby z pozoru związek bez wad, ale po wizycie u seksuologa uświadomiłam sobie, że moja psychika i ciało podświadomie blokuje się na niego z wielu różnych powodów nie związanych z seksem. Zrozumiałam, że nie jestem z nim szczęśliwa i się rozstaliśmy. Z drugim partnerem, z którym jestem teraz, od pierwszego razu nie bolało nic, byłam w szoku. Po wcześniejszych 4 latach bólu, łez i wstydu w łóżku,teraz cieszę się seksem ile tylko mogę! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-29 21:29:06

No i chyba najczęstsza przyczyna bólu przy stosunku - endometrioza. Nie lekceważcie, dotyka coraz większej liczby kobiet!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
K.
(Ocena: 5)
2016-07-29 21:26:35

W artykule nie ma jednej z ważniejszych przyczyn. Mam tyłozgięcie macicy które powoduje ból podczas stosunku. warto zapytać lekarza o tą przyczynę ponieważ w takiej sytuacji trzeba dobrać odpowiednią pozycję. Innego leku na to niestety nie ma. A dużo kobiet boryka się z tym problemem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-29 17:46:00

Przyczyną bólu może być również jakaś infekcja. Wiem bo miałam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-29 12:29:30

Mam podobny problem, aczkolwiek jestem jeszcze dziewicą. Z moim mężczyzną już od dawna praktykujemy takie rzeczy jak petting, seks oralny itd. Nie mam problemów z osiągnięciem orgazmu, mam orgazm niemal za każdym razem, nie wstydzę np być rozebrana czy coś. Czuję się bardzo swobodnie przy nim. Jednak mimo to za każdym razem gdy chcemy spróbować z seksem to się nie udaje. Gdy tylko jest we mnie to czuję ogromny ból, takie parcie, jakby mnie rozrywało od środka. Próbowaliśmy już wszystkiego, używamy żelu nawilżającego, testowaliśmy chyba każdą pozycję. Nic. Niby jest już głęboko, a jednak błona nie pęka, a ja czuję taki ból, że wszystkie mięśnie mi się zaciskają i nie można kontynuować. Nie wiem, może któraś z was miała taką sytuację? Pomóżcie dziewczyny, bo przejrzałam już chyba wszystko w internecie na ten temat. Boję się że coś jest ze mną nie tak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-29 13:13:34

Bo po prostu się spinasz, więc naturalne, że boli. Wyluzujcie się, napijcie trochę wina ( Ty więcej niż on ) i pójdzie. Jak będziesz w taki sposób do tego podchodzić to jeszcze DŁUUUUGO nie będzie niczego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-29 16:53:00

Co jak co, ale dziewicą to ty nie jesteś

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-29 16:58:28

Przejdź sie do ginekologa, może masz za grubą błonę dziewiczą, albo jakieś problemy natury anatomicznej.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-29 18:22:21

Nie wiem czy to to samo, ale po moim pierwszym razie każdy następny też był bardzo bolesny. Ginekolog mi powiedział, że błona po jednej stronie nie do końca się przebiła i po prostu musi się tak jakby "wyrobić" i z czasem ból przejdzie. Po kilku bądź kilkunastu (nie pamiętam już :)) bolesnych razach, przeszło :) I tak na wszelki wypadek powinnaś iść do ginekologa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-31 16:35:50

napij sie alkoholu i nie przezywaj ze boli.2 minuty poboli,a pozniej juz nie.wrazliwa jestes

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-29 11:17:28

Chyba zapomnieliście o najważniejszym. Nalezy udać się do do ginekologa jesli pojawiają się takie problemy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz