Masturbacja – sposób na poznanie swoich erotycznych pragnień

29 Grudnia 2010

Żyjemy w czasach, kiedy masturbację oficjalnie uznano za seks. Seks, który daje rozkosz i uczy, jak brać przyjemność od mężczyzny.

Masturbacja – sposób na poznanie swoich erotycznych pragnień

Jednym z wielu powodów, dla których kobiety mają problemy z osiągnięciem orgazmu, jest brak wiedzy na temat swoich potrzeb. Nawet Freud, który przyczynił się do ogromnego rozwoju w postrzeganiu ludzkiej seksualności, przyznawał się do nieznajomości kobiecej anatomii. Jeśli nie poznasz jej sama, nie dasz rady nauczyć jej swojego partnera. Betty Dodson okrzyknięta Matką Masturbacji nazwała ją niekończącym się romansem, który każdy z nas ma z samym sobą przez całe życie. Nie każdy przyznaje się  do tego rodzaju romansu – ale każdy go ma.

Jeszcze jakiś czas temu wierzono, że onanizowanie się może doprowadzić do ślepoty i wielu innych chorób. Hamowano takie popędy wśród dzieci, mimo że dorośli robili to częściej niż się do tego przyznawali. Tymczasem, dziś wiadomo, że powstrzymywanie dzieci od naturalnej potrzeby masturbacji, może prowadzić do zaburzeń w prawidłowym rozwoju popędu skłaniającego do odkrywania swojej seksualności. Badania nie wykryły żadnych negatywnych skutków samozadowalania się. Oczywiście jak od wszelkiej przyjemności można się od niego uzależnić. Zasadniczo jednak masturbacja posiada znacznie więcej zalet niż wad. Po pierwsze uczy reagowania na potrzeby własnego ciała, uczy przeżywania orgazmów i prawidłowych zachowań seksualnych.

Pierwszy raz

Zlokalizowanie w pamięci „pierwszego razu” zwykle nie stanowi problemu. Inicjacja seksualna na zawsze pozostaje w naszych wspomnieniach pomimo tego, że późniejszy sex dostarcza znacznie większych doznań. Jednak zazwyczaj mylimy się określając zabawy z kochankiem mianem ―pierwszego razu. Każdy kto wcześniej doświadczył autoerotycznych prób, może śmiało zaniżyć swój wiek inicjacji. Masturbacja, do której uciekaliśmy się w dzieciństwie, by zniwelować lęk, wyładować stres, zrelaksować się i zaspokoić,  była naszym pierwszym seksem. Uznanie jej za naturalną potrzebę dało początek rynkowi gadżetów erotycznych, w tym wibratorów. Choć często używane są przez kochanków podczas wspólnych igraszek, która posiadaczka wibratora nie bawi się nim także sama?

Lekarstwo na korbkę

Już w XIX wieku wibratory stosowano jako lekarstwo na kobiecą histerię. Zabiegu dokonywał doktor za pomocą mosiężnego wibratora na korbkę. W dodatku w obecności męża pacjentki! Do lat 20-tych XX wieku, w gospodarstwach domowych więcej było ponoć wibratorów niż żelazek czy tosterów. Po II wojnie światowej wibratory stały się tematem tabu i dopiero w latach 70-tych Matka Masturbacji, Betty Dodson rozpoczęła kampanię mającą na celu podniesienie kobiecej świadomości seksualnej. Prowadziła nawet zajęcia masturbacyjne, a w Nowym Yorku powstał w tym czasie pierwszy Sex Shop.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (67)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Chobnag
(Ocena: 5)
2016-04-20 18:15:11

re: Masturbacja – sposób na poznanie swoich erotycznych pragnień

Onanizm sam w sobie nie może być celem,tylko ewentualnie wyniknąć z sytuacji.Dotyczy to mężczyzn i kobiet.Ja jako facet czasami mam takie sytuacje.Np.siedzę nago przy stoliku na działce i jest potworny upał,a mojej nie ma.Mimowolnie mam erekcję.Nie robię z tym nic.Ale przy piwku sytuacja jest inna.Wystarczy,że poprawię sobie asa w erekcji,a już reaguje mocniejszym stanięciem.Wtedy moim pragnieniem,mimowolnym,jest stosunek,a jestem sam.Bez skrupułów zsuwam skórkę z gałki i tak odsłoniętego obijam o nogę,podbijam na palcach, i już tradycyjnie,tasuję wzdłuż.Lubię tak eksperymentować nawet z godzinę.Oczekiwanie na orgazm jest świetne. Staram się trzymać wytrysk dla mojej,ale czasami nie udaje mi się.Tak czy siak sex z moją wieczorem jest zawsze wspaniały.Trening czyni mistrza.Pozdrawiam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-15 12:10:11

Tutaj wpisz treść komentarza do Masturbacja – sposób na poznanie swoich erotycznych pragnień...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-27 11:28:59

i to ma byc ekoloogiczne?? zobaczcie toooo, www.eco-vibrator.eu widziałem na żywo, buty spadają z wrażenia!! ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-12 14:12:01

mnie tam nic nie szokuje, ostatnio nawet bawiłam się zabawkami od Fun Factory, to nowocześnie zaprojektowane i wykonane gadżety erotyczne, które wyglądają jak małe dziełka sztuki :) a potrafią o wiele więcej :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-31 19:31:06

toz to szok :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-31 09:57:58

polecam stronkę, którą ostatnio odwiedziłam, jest to strona dotycząca erotyzmu oczami kobiet, mozna na niej przeczytać ciekawe artykuły o fantazjach kobiecych, o róznych figlarnych zabawach w sypialni czy chociażby o zabawkach jakie lubia kobiety, a jakich się boją. Mimo, że strona przeznaczona jest dla kobiet, to wydaje mi się, że dla mężczyzn też jest ciekawa, bo ujawnia to o czym kobiety czasami boją się rozmawiać z parterem by nie wyjść na zboczoną. namawiam, was byście zobaczyli o czym myślą kobiety erotyzmoczamikobiet.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 17:58:30

a ja mam pełno facetów odkąd poznałam stronę z perfumami działającymi na nich : fermos cba pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 11:31:43

właśnie Bóg dałby nam krótsze ręce :D:D:D::D:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 09:27:22

GDYBY BÓG NIE CHCIAŁ ŻEBY LUDZIE SIĘ MASTURBOWALI DAŁBY NAM KRÓTSZE RĘCE.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 11:30:46

WŁAŚNIE :D!!!!!!!!!!!!!!!!! czekałam na ten komentarz :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 23:02:51

ta i w tym miejscu byś zgniła od niemycia się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-04 15:31:33

a nie myślisz, że wystawił nas na próbę?? to grzech, jestem jedną z niewielu kobiet które tego nie robią i nie potrzebują.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 01:40:24

też to robię, ale od pewnego czasu nie moge sama dojść, z partnerem(a był) było inaczej, i bez problemu orgazm osiągałam, nie wiecie dlaczego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-12-30 07:27:58

przyzwyczajenie, może też nie możesz się pogodzić z tym że to nic złego? masz jakieś wyrzuty że robisz to solo?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz