Lateksowa antykoncepcja: Jak NIE ZAKŁADAĆ prezerwatyw? (13 błędów)

08 Stycznia 2016

Jeśli też popełniacie te błędy, wpadka jest tylko kwestią czasu.

jak zakładać prezerwatywę?

Wydaje ci się, że prezerwatywy istnieją od niedawna, a starożytni nie znali tej metody antykoncepcji? Jesteś w błędzie. Pierwsze, bawełniane prezerwatywy były stosowane przez starożytnych Egipcjan. Później zmieniały się tworzywa - w celu zapobiegania ciąży, używano między innymi baranich, kozich czy świńskich jelit.

Z czasem pojawił się niejaki doktor Condom i zalecił królowi Karolowi II używanie ślepej kiszki. Od XVII wieku był to oficjalny środek antykoncepcyjny. 200 lat później w Ameryce za sprawą Charlesa Goodreara wyprodukowano pierwsze kondomy kauczukowe - wielokrotnego użytku. Pierwsze cieńsze i bezszwowe prezerwatywy powstały w 1912 roku.

KONDOMOWY RECYKLING: W Kenii prezerwatywy się pierze! (Video)

Jednak mimo że ten lateksowy wynalazek jest współcześnie bardzo popularny i niemal powszechnie stosowany, wciąż wielu kochanków nieprawidłowo go… zakłada. Udowodniła to Stephanie Sanders z Instytutu Kinseya, która uważnie przeanalizowała wyniki sondaży na ten temat z ostatnich 16 lat. Dane, dotyczące największych problemów z użytkowaniem kondomów, pochodziły z 14 krajów, m.in. z USA i Wielkiej Brytanii.

Jakie błędy użytkownicy prezerwatyw popełniają zatem najczęściej? Lepiej zajrzyj do tej listy. Jeśli wam również się to zdarza – wpadka jest tylko kwestią czasu!

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 4)
2016-01-08 10:30:58

re: Lateksowa antykoncepcja: Jak NIE ZAKŁADAĆ prezerwatyw? (13 błędów)

Nawet spoko artykuł. Dla takich laików jak ja ^^

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-08 02:10:07

re: Lateksowa antykoncepcja: Jak NIE ZAKŁADAĆ prezerwatyw? (13 błędów)

żadnego... Jak można ściągnąć prezerwatywe przed koncem stosunku?! Moze mi to ktos wytlumaczyc?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-01-08 06:27:01

Myślę, że ktoś źle założył, zsunęła się i już po prostu się jej drugi raz nie zakłada. Mi się nie zdarzyło, ale problem ze stronami (prawa/lewa) mam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
szz
(Ocena: 5)
2016-01-09 18:55:53

Tym bardziej jak można używać tej samej prezerwatywy wielokrotnie?! XD Serio ciężko wydać kilka zł na nową paczkę? Chociaż ściągania przed też zupełnie nie potrafię zrozumieć.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-01-11 19:24:56

można ściągnąć i stosunek dokończyć oralnie. propos stron, to też mi sie zdarza mylić się, ale ostatecznie i tak zakładam dobrze, bo trzeba spojrzeć w którą stronę wywinięty jest zbiorniczek. to naprawdę nic trudnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1