To robią polskie nastolatki, żeby nie zajść w ciążę. Lekarze w szoku

28 Stycznia 2018

Unikają zapłodnienia, ale nie groźnych chorób wenerycznych.

seks nastolatków

Nastolatki uprawiały, uprawiają i będą uprawiały seks. Według niektórych przestanie to być problemem, jeśli przy okazji nie będą zachodziły w ciążę. W rzeczywistości spadek liczby młodocianych matek wcale nie oznacza, że najmłodsze Polki stały się odpowiedzialne i przestały ryzykować. Coraz skuteczniej unikają zapłodnienia, ale nie dlatego, że zachowują czystość albo stosują antykoncepcję.

Młodzi kochankowie coraz częściej sprawiają sobie przyjemność w inny sposób. Unikają stosunku waginalnego, który może doprowadzić do zapłodnienia, ale chętnie decydują się na seks oralny i analny. Bez zabezpieczenia. Jak czytamy na newsweek.pl - ta groźna moda zatacza coraz szersze kręgi. Do lekarzy zgłaszają się coraz młodsi pacjenci z groźnymi chorobami wenerycznymi.

Dlaczego podchodzą do tego tematu tak lekko i bez wyobraźni? „Bo oral i anal to przecież nie seks”.

Zobacz również: Założyłam się z koleżanką, która z nas zaliczy więcej facetów w miesiąc

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (16)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-31 02:34:40

To zależy znam dziewczyny ktore miały 1,2 partnerów a maja 25 lat a niektore miały 10 ale taka jest tylko jedna kolezanka moja na 20 kilka ktore znam większosc nie przekroczyła liczby 2 albo 3

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marcin
(Ocena: 1)
2018-01-30 18:36:09

"Polacy dogonili już średnią unijną (...) że na choroby weneryczne zapada nawet co trzecia osoba w wieku 15-24 lata. Być może nawet ją przegoniliśmy (...)" Czyli 33 dziewczyn na studiach ma chorobę weneryczną. Ehhh Niektórzy łykają wszystko jak pelikany. W tym wypadku fałszywe newsy. Co śmieszne, nawet zdanie później napisali, że nie mają na to danych... Sorry. Ocena 1 za informacje wyssane z palce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 19:16:16

Trudno zbierać takie dane, bo część zakarzeń przebiega bezobiawowo, a poza tym część chorób przenoszonych drogą płciową można złapać też w inny sposób. Jak ktoś powie, że złapał AIDS, bo wyrzucając śmieci nadzial się na zakazona igłę, to jak mu udowodnić, że to nie prawda jeśli nie masz pewności jak sie prowadził? Są przecież swiry, ktore celowo zarażają innych HIVem. Grzybice miejsc intymnych też są klasyfikowane jako choroby weneryczne, a można je złapać siadając gołą pupą na ławce w przebieralni na basenie, jeśli ktoś zakarzony robił to samo nieco wcześniej, albo taka infekcja może wywiązać się samoistnie np. Podczas ciąży, po antybiotykoterapi, czy od niewłaściwej higieny..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Marcin
(Ocena: 1)
2018-01-30 21:11:38

Rozumiem Cię, ale zauważ, że ciężko też zebrać dane o liczbie osób między 40-50 rokiem życia, które posiadają raka. Mimo tego w artykułach nikt nie piszę, że 66 Polaków ma raka... Brzmi wiarygodnie? Akurat tak sobie wymyśliłem... Tak samo jak autor artykułu powyższego nagle stwierdził, że 33 młodzieży ma chorobę weneryczną... "ale trudno o twarde dane". Czyli danych nie podał, a piszę tylko rzeczy, które mu się wydają sugerując, że to są dane UE. Mówiąc najprościej - Kłamie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 17:39:50

W tą ,,kamienną twarz,, to i ja bym sobie zagrała, tyle że to chłopak siedziałby pod stołem :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-31 21:21:18

Haha pjona !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 15:18:18

można złapać bakterię nawet przez zwykłe, przyjacielskie buzi, nie tylko nastolatki, ale starsi też chętnie próbują niby bezpiecznego seksu, bo wydaje się, że oral, anal, czy petting są bezpieczne, ano zaciążyć nie musisz, ale na chorobę weneryczną szansę masz...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 14:21:00

To ja już wolałabym być nastoletnią matką, niż skończyć z jakimś hivem czy innym syfem. Gdzie te dzieciaki mają łeb? Zabezpieczenie przed ciążą w młodym wieku to bardzo ważna sprawa, ale zdrowie jest najważniejsze i o tym też nie powinno się zapominać. Taki 16-letni Jurek z artykułu dostał stulejki od wirusa HPV i mógł też dostać raka, ale o ile nowotwór w przypadku zarażonych mężczyzn zdarza się rzadko, to zarażone, nieszczepione kobiety bardzo często dostają raka szyjki macicy. Chwila przyjemności i oszczędność na gumkach naprawdę nie jest tego warta.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 14:32:46

To nie tylko o to chodzi. Nastoletnie kobiety trzymają "czystość" dla tych jedynych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 16:31:54

Nie tylko nastolatki są takie głupie. Osobiście znam prawje 30-letnią kobietę, która regularnie od kilku lat uprawia oral i anal z kim popadnie i twierdzi, że jest dziewicą i będzie aż do ślubu. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 16:32:25

*prawie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 03:30:03

Cóż...fizycznie jest dziewicą, widać takie czasy mamy dzisiaj i takie wartości. Dla facetów liczy się kawałek skóry, a nie rzeczywista uczciwość. Mnie mój pierwszy facet nie uwierzył, pomimo że psychicznie i fizycznie byłam w 100 procentach dziewicą. Dlaczego? Bo kawałek skóry się nie zgadzał, prawdopodobnie uszkodziłam tamponem. Dziwicie się tej dziewczynie, patrząc na dzisiejszych facetów? Bo dla mnie jej zachowanie jej bardzo logiczne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 04:53:44

Bardzo proszę poczytać o życiu seksualnym w średniowieczu, ponoć najbardziej religijnym okresie w historii, można pooglądać też filmy na ten temat na yt i wtedy wrócić porozmawiać o tamtych czasach. O pozostalych epokach tez warto poczytać w tym kontekście, bo o ile powszechnie wiadomo jak rozpasane erotycznie były czasy starożytne i to nie tylko za Kaliguli, to np. Renesans, czy nawet 20 lecie miedzy wojenne są ciekawe pod tym względem, o latach wolnej miłości i hipisach może nie mówmy, bo to czasy naszych rodziców i lepiej nie wiedziec co robili na koncertach rockowych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 01:47:03

Lekarze w szkoku, a ja wcale. Tak to jest jak sie wierzy w biblie nie w nauke i sie z dziećmi rozmawia o sierści między palcami od masturbacji, zamiast rozmawiać o seksie. Nawet rozmawiac nie trzeba, wystarczy dobrą książkę kupić, a jak będzie o seksie to nawet Seba i Karyna przeczytają.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-28 10:42:43

Zgadzam się. Dodatkowo księża to nakręcają i straszą jeszcze bardziej. Mnie kiedyś na spowiedzi za wypowiedzenie grzechu masturbacji chciał ekskomunikowac...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 03:34:24

Noo dzisiaj usłyszałam że mieszkanie ze sobą przed ślubem to prosta droga do rozwodu. A ja myślałam że to nie mieszkanie przed ślubem i ślub w zbyt młodym wieku temu sprzyja, kiedy "bierze się kota w worku". Później ludzie się wprowadzają, poznają i ups...chyba się nie znali jednak. Co tu dopiero mówić o edukacji seksualnej i to wśród młodzieży..jak tu nawet dorosłym robić nic nie wolno..proszę was. Do tego jeszcze daleko.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz