Czy bycie dziewicą w wieku 21 lat jest nienormalne?

26 Stycznia 2018

„Seks powinien być uwieńczeniem uczucia, pięknym aktem dla dwojga zakochanych w sobie ludzi” – uważa jedna z internautek. Jakie znaczenie dla przeżyć związanych z pierwszym razem ma późna inicjacja?

dziewictwo

Przeciętny wiek, w którym młoda osoba w Polsce podejmuje decyzję o rozpoczęciu współżycia, to 18–19 lat. Są również osoby, które na pierwszy raz decydują się znacznie wcześniej, bo nawet przed 15. rokiem życia. Niemało aktywnych seksualnie młodych Polaków jest w grupie wiekowej 15–18. O wczesnym rozpoczęciu współżycia mówi się wiele, co natomiast z późną utratą dziewictwa wśród kobiet? Jak wpływa ona na psychikę i późniejsze życie seksualne?

I’m not a girl…
O późnym dziewictwie celebrytek krążą legendy. Kiedy Britney Spears zaczynała karierę, wszyscy w jej otoczeniu przez długi czas utrzymywali, że pierwszy raz piosenkarka ma dopiero przed sobą. Nawet gdy związała się z Justinem Timberlakiem, przekonywała, że ze sobą nie sypiają, a ona dziewictwo zachowa aż do ślubu. Potem okazało się, że Spears straciła cnotę w wieku 14 lat, ale przez długi czas chwytem „na czystość” udawało jej się podsycać zainteresowanie mediów oraz fanów.

EXCLUSIVE: Założyłam się z koleżanką, która z nas zaliczy więcej facetów w miesiąc

Na pierwszy raz późno, bo w wieku 27 lat, zdecydowała się modelka Adriana Lima – dziewictwo straciła ze swoim ówczesnym mężem. Piosenkarka Jordin Sparks pierwszy raz do łóżka poszła, mając 23 lata. Co ciekawe, jej chłopakiem był wtedy Jason DeRulo. Do ślubu dziewictwo zachowały też m.in. Jessica Simpson, Lisa Kudrow, Leelee Sobieski.

Czy to jest normalne?
Za późną utratę dziewictwa uznaje się tę poza średnią, czyli od 20. roku życia w górę. Ponieważ presja społeczna i wszechobecna kultura seksu są tak silne, kobiety, które nie śpieszą się z rozpoczęciem współżycia, często mają wątpliwości, czy postępują właściwie.

„Powiedzcie mi, proszę, czy w dzisiejszych czasach, jakkolwiek to zabrzmi, bycie dziewicą w wieku 21 lat jest nienormalne? Należy się tego wstydzić? Powinno się to jakoś ukrywać? Stracić je z pierwszym lepszym, którego się pożąda? Jak to jest? Jak sądzicie? Mam 21 lat, w sierpniu 22 i nie spotkałam mężczyzny, przy którym czułabym się na tyle dobrze, by się mu całkowicie oddać. Tzn. spotkałam, ale los chciał, że rozdzieliły nas nasze obowiązki, praca i jego nieposkromiony apetyt na kobiety. W każdym razie czy to znaczy, że jest coś ze mną nie tak? Sama nie wiem, co powinnam myśleć” – wyznaje na forum jedna z internautek.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-01 16:45:19

'Zbierac fajne doznania' to nic innego jak bycie ladacznica i tyle. Porzadna kobieta zawsze sie szanuje.a 'bycie doswiadczona' w tych sprawach to wlasnie puszczalstwo,nieczystosc i nierzad!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-30 03:58:06

Mam 30 lat, jestem dziewicą, miałam w życiu jeden, nieudany związek, jeszcze w trakcie studiów. Nie uznałabym go za poważny. Czuję, że nigdy się nie przełamię i nie zaznam seksu, uczucia i związku. Jestem stracona. A przed wszystkimi udaję doświadczoną, wyluzowaną singielkę, która nie rozpacza z braku faceta i ma świetne życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Aga
(Ocena: 5)
2018-01-27 13:04:33

Nie jest to nic dziwnego ja pierwszy raz miałam rok temu miałam wtedy 23 lata z moim pierwszym w sumie chłopakiem .Ja uważam ze seks sie powinno uprawiać tylko z kimś kogo sie kocha takie jest moje zdanie jestem bardzo ładna z wyglądu ale jak do kogos nie mam uczuc to nie mam nawet zamiaru isc z kims takim do łóżka .Nie przejmujcie sie dziewczyy jak macie lat 16-20 coś i dalej jesteście dziewicami nie ma w tym nic złego a jeśli wasz chłopak to wyśmieje albo coś to nie odzywajcie sie nigdy do niego już.Moj jak mu powiedziałam tydzień przed naszym 1 razem to poprostu mnie przytulił i pocałował .Powiedział ze bedzie uważał żeby nie zrobic mi krzywdy .Po tym zdaniu wiedziałam juz że bede z nim do końca zycia i własnie na to sie zapowiada. Bo jest to mój kolega z dawnych lat gimnazjum chodzilismy razem do klasy.Przez 8 lat nie było kontaktu ale on sie bardzo zmienił i ja też i uczucie powstało w dzień lub dwa .Wiem ze to nie przypadek ze spotkaliśmy sie na domówce u znajomych rok temu .Tyle ode mnie .Agata 24 lata powodzenia dziewczyny :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 21:34:55

Dziewica adrianna lima jest właśnie w trakcie rozwodu i spotyka się z ryanem secrest... Każda niech się oddaje kiedy chce

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 13:47:25

seks to po pierwsze nic pieknego, bez uczuc jest nawet lepszy bo masz gdzies zdanie partnera :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 04:20:42

lata lecą ,kolejne pokolenia dojrzewają i za każdym razem to samo... nawet jakbyś miała 25 lat czy 30 to nie jest to wiek, który oznacza że coś nie gra. po prostu większość ludzi robi to ok 17 roku życia - statystyka :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 00:34:27

Wszystko zależy od przyczyn braku współżycia. Jeśli czeka się na kogoś wyjątkowego nie ma w tym nic złego, jeśli jednak brak inicjacji seksualnej osoby dorosłej wynika z problemów z zaufaniem, wstydu,czy strachu to moim zdaniem należałoby skonsultować sie ze specjalistą. Dla mnie bardziej niepokojące byłoby, gdyby 21 osoba nigdy nie byla w mniej lub bardziej powaznym związku, a gdyby osoba dobiegajaca 30 nie bylaby w przynajmniej jednym powaznym związku to ja bym nie odważyla sie z kims takim związać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-26 14:34:51

Zgadzam sie całkowicie. Ważne są przyczyny leżące u podstaw decyzji rozpoczęcia lub też nie współżycia. Ja dobiegam 30 i mogę samo o sobie napisać, że boję się o siebie, nie byłam nigdy w żadnym związku, zero... To wynika wyłacznie z tego, ze nie mam żadnych znajomych, nigdy nie spotykałam sie z ludźmi, całe życie tylko szkoła, potem studia i czas upłynął tak, że nim się obejrzałam wchodzę w 30-tkę bez żadnego bagażu doświadczeń. To jest dopiero problem

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1