Jak pobudzić się przed seksem?

11 Maja 2015

Błyskawiczne przejście do rzeczy czasem jest w porządku. W pozostałych przypadkach warto do gry wstępnej się przyłożyć.

Jon Kortajarena

Jak trening bez rozgrzewki. Albo występ bez próby. Egzamin bez przygotowania. Tym jest właśnie seks bez gry wstępnej, który co prawda może się bez niej udać, pytanie tylko, po co z tego rezygnować? „Zawsze powtarzam, że miłość fizyczna potrzebuje czasu, by mogła dać zadowolenie, i że nigdy nie trwa zbyt długo. Na szczęście, poza samym stosunkiem seksualnym istnieje bardzo wiele rzeczy, które mogą robić kochankowie” – zauważa dr Miriam Stoppard w książce „Magia i czar seksu”.

Z badań wynika, że Polacy na grę wstępną poświęcają ok. 20 minut. Mało to czy dużo? Zależy, co wtedy robicie, jak bardzo się do niej przykładacie i jak często wprowadzacie do sypialni urozmaicenia. Sęk w tym, że grę wstępną często traktujemy po macoszemu. Często ogranicza się ona do paru pocałunków i prostych pieszczot, które po wielu wspólnie spędzonych latach przestają robić na nas wrażenie. A przecież to właśnie od gry wstępnej w dużej mierze zależy nasza satysfakcja z seksu.

Zdaniem dr Stoppard należy rozkoszować się wszystkimi etapami zbliżenia, każdy bowiem stanowi nieodłączną część miłości fizycznej. „Im dłuższa, bardziej wyrafinowana i staranna gra wstępna, tym większa podatność na bodźce całego naszego organizmu i psychiki, a dzięki temu tym wspanialszy i bardziej czarowny końcowy moment najwyższej przyjemności” – zaznacza specjalistka.

Dać sobie czas

Gra wstępna ma szczególne znaczenie w przypadku kobiety – jeśli masz osiągnąć pełnię pożądania, jak tłumaczy dr Miriam Stoppard, twoje ciało potrzebuje długotrwałego pobudzania. Podniecenie powstaje bowiem w wyniku jednoczesnego działania bodźców psychicznych oraz fizycznych, o ile dzieje się tak w odpowiedniej atmosferze emocjonalnej. „Niektóre kobiety potrzebują wyjątkowo dużo czasu do całkowitego pobudzenia. Rozważny mężczyzna powinien zatem poczekać na partnerkę, hamując swe popędy i powstrzymując odruchy” – uważa autorka.

Nie jest tajemnicą, że mężczyzna, który przez dłuższy czas prowadzi grę wstępną, częściej i łatwiej doprowadzi partnerkę do orgazmu. Z grą wstępną nie należy się więc śpieszyć, szczególnie jeśli potrzebujesz sporo czasu, aby być gotową na seks. Ale również dla mężczyzn gra wstępna jest ważna. „Wbrew powszechnemu mniemaniu także i mężczyźni potrzebują gry wstępnej i czerpią z niej przyjemność” – zauważa dr Stoppard.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

fachowy ruchacz
(Ocena: 5)
2015-05-14 11:26:28

gra fstepna jest dla leszcy

mam 24 cm pałke i nie czeba gry wstenpnej laski piszczy i ma 4 orgazmy a jak sie przyłoze to mdleje zwłaszcza dzeiwice / zaliczylem juz ponad 100 suczek a mam dopiero 22 lata i nie stosuje gry wstepnej bo potrafie dmuchac non stop pol gosdziny do spustu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola
(Ocena: 5)
2015-05-12 13:15:01

re: Jak pobudzić się przed seksem?

Ja kochałam seks jeszcze rok po ślubie. Teraz nawet mi się nie chce. Mój mąż jest bardzo zapracowany i nie kryję że Ja również ale w kółko słyszę tylko, że jest zmęczony, nie ma ochoty i siły. Ja seks to raz na miesiąc albo dwa. Wcześniej odczuwałam frustrację z powodu braku seksu a teraz odczuwam w zasadzie nic. Nie chce mi się już kochać z nim bo to takie wymuszone. Trochę zniszczył mój seksapil i pewność siebie a także poczucie kobiecości. I generalnie zdałam sobie sprawę że to nie jest typ osoby która kocha seks tak jak Ja kiedyś kochałam. Ma dużo mniejsze potrzeby niż Ja i pozostało mi tylko skok w bok albo żyć w takim stanie. Jak mu wygarniam brak seksu to zawsze jest gadka, że patrzę tylko na siebie ale to forma obrony z jego strony. Tak patrzę tylko na siebie że seksu nie ma już długo długo..I wychodzi na to że on tutaj jest egoistą ale teraz to już mnie nic nie obchodzi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-12 14:13:13

no to skok w bok... nie przejmuj sie mężem-egoistą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-05-11 09:22:55

re: Jak pobudzić się przed seksem?

ja nie potrzebuje dodatkowych bodzcow, wystarczy,ze zobacze mojego faceta i juz jestem gotowa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1