Dlaczego nie warto sypiać z kim popadnie? EROTYCZNE PRZESTROGI

09 Marca 2011

Problemy emocjonalne, choroby przenoszone drogą płciową, społeczne piętno – to tylko nieliczne negatywne skutki przypadkowych zbliżeń.

Dlaczego nie warto sypiać z kim popadnie? EROTYCZNE PRZESTROGI

Powszechna we współczesnym świecie swoboda seksualna to skutek rewolucji obyczajowej, która dokonała się w latach 60. seks dla samego seksu, bez zobowiązań, z czysto fizycznej potrzeby to dziś niemalże norma. Coraz częściej miłość fizyczna przestaje być czymś wyjątkowym, zarezerwowanym tylko dla jednej ukochanej osoby.

Co więcej, jeszcze nie tak dawno uważano, że seks bez miłości uprawiają jedynie mężczyźni. Kobieta zawsze była tą, która musi emocjonalnie zaangażować się w związek, aby w końcu zdecydować się na współżycie z partnerem. Ciekawe wydają się również społeczne opinie na ten temat, które świetnie odzwierciedla przecież nasz potoczny język. Mężczyznę, który miał wiele kochanek uważa się za swoistego "macho", faceta silnego, władczego, pełnego sprawności seksualnej. Zupełnie inaczej natomiast przedstawia się ta sama kwestia jeżeli weźmiemy pod uwagę kobietę lubiącą przypadkowy seks. W powszechnej opinii uważana ona jest po prostu za "puszczalską".

Kobiety jednak, nie zważając na te określenia bardzo często poddają się erotycznym przygodom. Powody takiej decyzji są bardzo różne. seks bez zobowiązań jest dla jednych po prostu dobrą zabawą, czystą ciekawością. Niektóre dziewczyny czują niekiedy presję ze strony swoich koleżanek, które twierdzą często, że wszyscy to robią, że warto dbać o swoje potrzeby.

Nieważne jednak z jakich przyczyn kobiety decydują się na pójście do łóżka z mężczyzną, do którego nie czują nic poza pożądaniem. Najistotniejsze jest bowiem to, aby przed podjęciem takiej decyzji być świadomym również negatywnych skutków swojego postępowania i tym samym uniknąć pewnych rozczarowań.

Oto dlaczego warto zrezygnować z przypadkowego seksu.

1. Kac moralny

Przede wszystkim musisz być pewna, że tym, co najbardziej pragniesz jest właśnie seks bez zobowiązań, przygoda na jedną noc. Nie rób tego, jeżeli mają dręczyć cię później wyrzuty sumienia. Pomyśl trochę o własnej kondycji psychicznej. Czy nie decydujesz się na takie przypadkowe zbliżenia jedynie z poczucia pustki czy też z powodu kompleksów. seks bez zobowiązań nie jest dobrym sposobem na walkę z depresją. Chwile uniesienia na pewno nie sprawią, że będziesz szczęśliwsza, a mogą jedynie wzbudzić niepotrzebne poczucie winy.

2. Społeczne piętno

Opinia przypadkowych osób spotkanych na dyskotece czy też w pubie często zupełnie nas nie obchodzi. Nie zależy nam na tym co myślą o nas inni. Zupełnie inaczej przedstawia się jednak sprawa z naszymi przyjaciółmi. To, co o naszym zachowaniu myślą nasi bliscy znajomi nie już takie zupełnie obojętne. I chociaż w towarzystwie gramy osoby całkowicie wyluzowane, wyzwolone społecznie i obyczajowo, to często w głębi duszy jest nam źle, że przylgnęła do nas łatka osoby niestałej w uczuciach, nie potrafiącej poukładać normalnie swojego życia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (24)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-08-12 16:13:24

re: Dlaczego nie warto sypiać z kim popadnie? EROTYCZNE PRZESTROGI

Kiedyś byłam cnotka. Miałam narzeczonego. Zostawił mnie. Bolało. Teraz od 4 lat sypiam z kim chcę a od 3 jestem kochanka mojego kolegi. Ja się dobrze bawie i nie uważam że robię coś złego. Trzeba korzystać z życia. Jak ci jest dobrze i czujesz że tego potrzebujesz to to rób i nie patrz na nikogo bo wszyscy w tych czasach maja wszystkich w dupie.... Pozdrawiam :-*

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-11-20 22:21:48

dawac dupska

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-05-26 16:33:24

nie odnajduje sie w dzisiejszym swiecie wszedzie tylko erotyka, erotyka nie tak zostałam przez mamę wychowana, mam swoje zasady i priorytety jestem szczesliwa ale nie umiem na to patrzec co się dzieje z tymi ludzmi!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-07 20:52:01

po co sypiać z kim popadnie, kiedy można wejsć na bunga-bunga.waw.pl i znależć wszystko do zaspokojenia swoich najśmielszych marzeń.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-05 23:18:06

A co powiecie na romans w miejscu pracy... Dyrektorka Banku ze swoim podwladnym......co myslicie o tym?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-14 00:52:48

Znam taka kobietke z Poznania,slodka,niebieskie oczka blondi pieprzy sie ze swoim pracownikiem. Super no nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-30 15:36:24

jak widze 'spoleczne pietno' to sie ciesze, ze w anglii mieszkam. kogo obchodzi z kim sypiam, ile razy i tak dalej? o litosci. odechcialo mi sie czytac :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-29 18:13:59

Lepiej wiedziec co nieco o partnerze, prezerwatywy nie daja stu procentowej pewnosci jesli chodzi o inne choroby weneryczne niz HIV. Niektore wirusy przedostaja sie przez prezerwatywe powodujac zarazenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-17 14:17:59

oj tam, oj tam ...;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-10 00:33:22

Ja mam 20 lat i zdazylo mi sie takie cos z dwoma facetami.Nie zaluje.Bylo cudownie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-09 23:32:17

raz mi sie przytrafilo i zaluje do tej pory...chwila uniesienia i kac moralny na dlugo... zrobilam to bo myslalam,ze w ten sposob zapomne o innym facecie , niestety nie pomoglo a pogorszylo...nie robcie dziewczyny mojego bledu...pozniej okazalo sie ,ze bylam jego nr 26 lub 27

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz