Czego mężczyźni NIENAWIDZĄ w łóżku?

03 Marca 2017

Jeśli wydaje ci się, że dobrze znasz męskie pragnienia i potrzeby, sprawdź, czy wiesz, czego w sypialni lepiej nie robić.

kiepski seks

Przed kilkoma laty naukowcy podzielili się ze światem rewelacją – obwieścili, że mężczyźni myślą o seksie co siedem sekund. Miało to potwierdzić znaną od stuleci teorię, zgodnie z którą faceci mają na punkcie seksu obsesję. Jakiś czas później inni naukowcy oczyścili reputację mężczyzn, obalając „regułę siedmiu sekund” i obwieszczając, że panowie o igraszkach myślą ledwie (?) dziewiętnaście razy na dobę. Dla porównania – kobiety o fizycznych uciechach rozmyślają dziesięć razy dziennie. Naukowcy zwrócili jednak uwagę, że – eureka! – każdy mężczyzna jest inny; jeden o seksie fantazjuje nawet kilkaset razy w ciągu dnia, podczas gdy inny raptem kilka.

15 kłamstw z sypialni: „Ale masz dużego!”, „To mój pierwszy raz”, „Uwielbiam seks oralny!”

Co do jednego uczeni są zgodni: seks jest dla mężczyzny ważny. Gdy ta sfera w związku szwankuje, pojawiają się problemy, które nierzadko kończą się rychłym rozstaniem. Mówi o tym prof. Zbigniew Lew-Starowicz w rozmowie z Krystyną Romanowską („Lew-Starowicz o mężczyźnie”, wyd. Czerwone i Czarne 2012): „Mózgi męskie są ewolucyjnie ukierunkowane na seks. Struktury mózgowe ułożone są tak, że on ma częściej skojarzenia, fantazje i myśli erotyczne”.

Od Wisłockiej do Cosmo


Kiedyś kobiety, które chciały sprawić mężczyźnie przyjemność, błądziły po omacku. Rewolucją była książka „Sztuka kochania” Michaliny Wisłockiej, która pisała: „Nie tylko rozpustne dziewczęta, ale i bardzo przyzwoite żony powinny znać wszystkie sekrety uwodzenia mężczyzny”. Późniejsze pokolenia kobiet miały łatwiej – do ich rąk trafiły takie czasopisma jak „Cosmopolitan” czy „Bravo Girl”, w których rozpisywano się o upodobaniach mężczyzn, ich strefach erogennych, ulubionych pieszczotach, pozycjach itp.

Dziś już nawet nastolatki wiedzą (albo tak im się wydaje), jak uszczęśliwić faceta. Rzadko kiedy zastanawiamy się jednak, czego w łóżku mężczyźni nie lubią, nie znoszą czy zwyczajnie nie tolerują. A jest tego trochę.

Ekspert radzi, czego nie robić


Krystyna Romanowska poprosiła prof. Lwa-Starowicza, by wymienił pięć uniwersalnych rzeczy, których kobieta w sypialni nigdy nie powinna robić. „Po pierwsze i podstawowe: nie powinna swoim zachowaniem sprawić, że on zacznie się jej… bać. Jest bowiem taki typ pań, które mają w sobie coś, co nazywam zagrażającą kobiecością. Współczesne Pandory, niosące mężczyznom pewną zgubę. Potrafią peszyć do tej pory pewnych siebie i sprawnych kochanków. W jaki sposób? Megawysokim poziomem atrakcyjności, seksowności i ujawnianiem wprost oczekiwań, potrzeb i wymagań”.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
3.6/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-03 15:06:55

Może i jesteśmy skomplikowane, ale nieraz jest tak, ze w trakcie seksu dowiadujemy, się co lubimy, każdy seks jest inny i za każdym razem ma być inaczej. Wiec kombinujcie panowie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-03 11:32:39

Wkurzylo mnie to strasznie faceci i ich ego.Krytykowac lubia ale zeby sie postarac to juz nie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-03-03 11:11:54

Wszystko fajnie, tylko czemu to wszystko ma byc takie jednostronne? Mam nie udawac, ze nie mam ochoty, ale wtedy mnie nazwie oziebla. Z drukiej strony mezczyzni narzekaja, ze nie mowimy im co lubimy robic w lozku, a teraz czytam, ze mezczyzni sie takich kobiet boja. I oni maja czelnosc mowic, ze MY jestesmy skomplikowane? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Mężczyzna do 11:11:54
(Ocena: 4)
2017-03-03 22:39:12

Wszystko jest bardzo proste. Wszystko ma być obopólne. "Sęk w tym, że wbrew temu, co często się mówi, prawdziwy (!) facet nie jest w łóżku egoistą i doznania partnerki bardzo go obchodzą".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2017-03-06 12:50:38

No właśnie, dla mnie też jest to pokręcone. Bo dlaczego miałabym nie powiedzieć co lubię i jak? To ma być dla mnie przyjemność. Niestety, większość panów nie radzi sobie z takimi rozmowami i czują się urażeni. I nie ważne jaki moment się wybierze, przed w trakcie czy po.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1